Blog
Zaginieni Przed Laty

Zaginięcie Mateusza

16 października 2020 roku minęło 10 lat od zaginięcia Mateusza Kozaka
W dniu zaginięcia miał 13 lat.

Brwinów to małe miasto w powiecie pruszkowskim odległe 25 km od centrum Warszawy.
16 października 2010 r około godziny 18:15 Mateusz wyszedł z domu mówiąc mamie, że jest z kimś umowiony. Wtedy to widziała syna po raz ostatni. W dniu zaginięcia ubrany był w szaro-niebieską bluzę, czarne spodnie dresowe, niebieski podkoszulek oraz czarne buty sportowe.

Zaginiony Mateusz kozak

Zabrał ze sobą charakterystyczny ciemno szary rower górski obklejony naklejkami.
Z tego co udało się ustalić chłopiec był w pobliskim sklepie „U Jacka” co zarejestrowały kamery monitoringu.

Fot.Monitoring sklepowy

 

Fot. Monitoring sklepowy

 

Fot. Monitoring sklepowy

Relacja

Wg relacji pracownicy Mateusz był niespokojny, rozglądał się na boki jakby kogoś się obawiał.
Przed sklepem spotkał się z 2 lata starszym kolegą od którego wziął 2 papierosy.
Chłopcy rozstali się 400 metrów od sklepu przy ul. Grudowskiej.
Jak wspomina kolega przy Mateuszu zatrzymał się biały samochód Opel Astra Kombi.
Od tej pory ślad się urywa…
Pomimo zakrojonych na duża skale poszukiwań przy użyciu psów tropiących, śmigłowca z kamerą termowizyjną nie udało się ustalić co stało się z Mateuszem. Nie udało się również potwierdzić wersji wydarzeń z białym autem w tle.

https://youtu.be/dazpBE-JXsk

Medium

W sprawie zaginionego wypowiadał się także znany jasnowidz i medium, Marek Szwedowski, według którego Mateusz został zamordowany. Z jego relacji wynika, iż Mateusz sam się z nim skontaktował 20.07.2017 roku. W pewnym momencie mężczyzna poczuł się obserwowany, a po chwili ujrzał postać która powiedziała: „Znajdź mnie! nazywam się Mateusz Kozak”.

Marek Szwedowski natychmiastowo sprawdził te personalia w internecie i natrafił na sprawę zaginionego siedem lat wcześniej Mateusza Kozaka. Co udało ustalić się medium? Według niego zaginiony nie żyje, a co najgorsze został on brutalnie zamordowany przez trzech sprawców:

„Po drodze został zaczepiony przez trzech młodych mężczyzn jadących samochodem, którzy go znali. Zabrali Mateusza do samochodu razem z rowerem, jednocześnie coś mu wmawiając, że chcą coś ważnego mu pokazać. Dalej wydarzenia nabrały już tragicznego tempa. Wjechali w ustronne miejsce, wyciągnęli Mateusza z samochodu i brutalnie go pobili. Niestety obrażenia były tak duże, że Mateusz zmarł”.

Rysopis sprawców

Według jasnowidza sprawcy wrzucili ciało do miejsca wypełnionego wodą. Dlaczego chłopak miał paść ofiarą morderstwa? Chodziło o narkotyki. Jasnowidz podał nawet szczegółowy rysopis sprawców. Według jego wizji tak wyglądali w 2010 roku:

Pierwszy wysoki, szczupły mężczyzna z krostowatą twarzą w wieku ok. 20 lat. Podczas mówienia widoczne liczne braki w uzębieniu. Chód tego człowieka jest dziwny, jakby się unosił na palcach, do góry podnosząc pięty, spojrzenie błędne, bez pozytywnego wyrazu. Ubrany w dniu zabójstwa w szare spodnie i w niebieską bluzę.

Drugi – rudy, niski i tęgi mężczyzna w wieku ok. 22 lat. Twarz piegowata i okrągła taka pucołowata, nos krzywy. W zachowaniu i rozmowie bardzo agresywny, rzucający cały czas przekleństwami. Ubrany był w koszulkę polo w kratkę, spodnie dżinsowe i białe buty Adidasy. Charakterystyczne jest to, że nosi gruby łańcuch na szyi.

Trzeci dobrze zbudowany mężczyzna w wieku ok. 19 lat, ogolony na łyso. Jeśli chodzi o naturalne włosy, to prawdopodobne szatyn. Ubrany był w szary sweter i szare spodnie. Nosi okulary, ma poważną wadę wzroku. Dziwnie mówi, niewyraźnie jakby seplenił.”

Według medium dwóch z nich nadal mieszka w Brwinowie, trzeci zaś w Pruszkowie.

Poszukiwania

W sierpni 2017r w Brwinowie odbyły się, pod nadzorem policji poszukiwania szczątek Mateusza . Przeszukany został teren wskazany przez Marka Szwedowskiego Podczas czynności operacyjnych okazało się, że jest to dawny PGR Brwinowa.
Niestety w ostatnim czasie została wykonana rekultywacja tego obszaru i wszystko zostało wyrównane, a kręgi – w których być może ukryto ciało chłopca –  zasypano ziemią. Podjęcie poszukiwań w tym miejscu wiąże się z dużymi kosztami.

Dziś jeśli Mateusz nadal żyje, ma 23 lata. A według policji tak może wyglądać.

 

Progresja wiekowa Mateusza Kozaka

Jeśli znasz miejsce pobytu Mateusza lub posiadasz wiedzę na temat roweru, którym poruszał się zaginiony, skontaktuj się z numerem policyjnym 22-60-46-213; najbliższą jednostką policji lub numerem alarmowym 112.

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Zaginieni przed laty gwarantują anonimowość! O tej sprawie można poczytać również tutaj: Zaginięcie Mateusza – Zaginieni Przed Laty Źródło(20+) Zaginieni przed laty – posty | Facebook Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz […]

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl