Blog
Zaginieni Przed Laty

Mateusz Kozak zaginął w 2010 roku. Miał wtedy 13 lat.

Mateusz Kozak zaginął w 2010 roku. Miał wtedy 13 lat.

Mateusz Kozak zaginął w 2010 roku. Miał wtedy 13 lat. Niestety pomimo upływu lat jego losy pozostają nieznane. Apelujemy o pomoc!

Mateusz Kozak

Kochani dzisiaj przypominamy Wam o kolejnym nierozwiązanym i tajemniczym zaginięciu. Mateusz Kozak zaginął 16 października 2010 roku w niewielkim miasteczku Brwinów położonym w powiecie pruszkowskim w województwie mazowieckim. Miał wtedy 13 lat. Wśród znajomych i bliskich uchodził za spokojnego i koleżeńskiego chłopaka, był bardzo spokojny i lubiany. Miał wiele pasji i planów, które zburzył złośliwy los.

Mateusz Kozak zaginął w 2010 roku. Miał wtedy 13 lat.
Mateusz Kozak

16 października 2010 roku wieczorem po godzinie 18:00 Mateusz wyszedł z domu, informując mamę, że za godzinę wróci. Nastolatek wsiadł na swój ukochany ciemnoszary rower górski i odjechał. Tamtego wieczoru ślad po nim zaginął. Chłopiec nie wrócił do domu, w związku z tym następnego dnia zrozpaczona mama Mateusza zgłosiła jego zaginięcie na policję w Brwinowie.

Ustalenia śledczych

Mundurowi bardzo szybko przystąpili do akcji poszukiwawczej. W trakcie prowadzonego śledztwa ustalono, że Mateusz po wyjściu z domu poszedł do sklepu na osiedlu, na którym mieszkał. Mundurowi zabezpieczyli kamery monitoringu ze sklepu, które zarejestrowały nastolatka kupującego napój i batonika, następnie Mateusz wychodzi ze sklepu, wsiada na rower i odjeżdża.

Mateusz Kozak zaginął w 2010 roku. Miał wtedy 13 lat.
Zaginiony Mateusz

Kolega Mateusza zeznał, że widział go około godziny 21:00. Zapamiętał to bardzo dokładnie, ponieważ w pobliżu nastolatka zatrzymał się biały samochód. Kierowca próbował zagadać Mateusza, ale chłopiec nie chciał z nim rozmawiać. Nieznany kierowca nie odpuszczał i ruszył samochodem za Mateuszem. Niestety znajomy 13-latka nawet przez chwilę nie pomyślał, że jest to ostatni raz, kiedy widzi swojego kolegę. Mateusza od tamtej pory już nikt nie widział. Koleżanka Mateusza zeznała, że chłopak mówił w szkole, że jest obserwowany przez biały samochód. Wygląda na to, że chłopiec od jakiegoś czasu był śledzony. Kim był kierowca białego samochodu? Gdzie jest Mateusz? Co wydarzyło się tamtego wieczoru? Niestety te i wiele innych pytań wciąż pozostają bez odpowiedzi. Do dziś nie odnaleziono Mateusza ani żywego, ani jego szczątków. Jeśli żyje ma teraz 24 lata.

Tajemnicze zaginięcie

Policjanci z Brwinowa i z Komendy Powiatowej w Pruszkowie intensywnie przeszukiwali pobliskie tereny. Do poszukiwań dołączyła też Straż Miejska i Straż Pożarna. Zostały sprawdzone obszary podmokłe i wodne oraz tereny leśne i pustostany. Bliscy pogrążenie w ogromnej rozpaczy rozwieszali plakaty z wizerunkiem zaginionego chłopca. Niestety wszystkie czynności kończyły się klęską. Do dziś dnia nie odnaleziono chłopca ani jego roweru.
Śledczy sprawdzili również wątek białego samochodu. Niestety i te czynności zakończyły się niepowodzeniem. Nie udało się ustalić, do kogo należał samochód. Na początku śledczy brali pod uwagę jedną najbardziej możliwą hipotezę-uprowadzenie chłopca. Wykluczono hipotezę ucieczki z domu, ponieważ chłopiec był bardzo uczuciowy, rodzinny, bardzo kochał swoją mamę. Niewykluczone, że Mateuszek tamtego wieczoru spotkał na swojej drodze ludzi, którzy zrobili mu krzywdę. Istnieją przypuszczenia, że 13-latek mógł być świadkiem nielegalnych interesów przestępczych.

 

 

Rysopis:

Wzrost 170 cm, szczupła budowa ciała, włosy krótkie, blond, oczy jasne, uszy delikatnie odstające.
Znaki szczególne: czerwona kropka na policzku pod lewym okiem.
W dniu zaginięcia chłopiec ubrany był w szaro- niebieską bluzę, czarne spodnie dresowe, niebieską podkoszulkę oraz buty sportowe.

Rower, którym wyjechał z domu, zwracał szczególną uwagę, ponieważ chłopak obkleił całą ramę naklejkami, które dostawał w jednym ze sklepów, gdzie kupował ubrania.

Mateusz Kozak zaginął w 2010 roku. Miał wtedy 13 lat.
Progresja wiekowa
Kochani, pomimo upływu lat mamy nadzieję, że ta sprawa się rozwiąże. Dla bliskich te wszystkie lata poszukiwań to straszne cierpienie. Niewiedza potrafi tak bardzo boleśnie ranić każdego dnia, że zabiera spokój, a pozostawia wiele łez, bólu i rozpaczy.
Pomóżmy bliskim, udostępniając ten artykuł. Dla Was to tak nie wiele a dla bliskich bezcenne. Oni wciąż czekają na jakąkolwiek informację na temat zaginionego Mateusza.
Jeżeli ktoś z Państwa posiada informacje mogące przyczynić się do wyjaśnienia okoliczności zaginięcia Mateusza, proszony jest o kontakt z Policją pod numerem 112 na terenie Polski oraz numery alarmowe poza granicami kraju.
Można też napisać bezpośrednio do nas. Zaginieni przed laty gwarantują anonimowość!
O tej sprawie można poczytać również tutaj: Zaginięcie Mateusza – Zaginieni Przed Laty
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl