Blog
Zaginieni Przed Laty

Brutalne zabójstwo Dany Bradley

Brutalne zabójstwo 14-letniej Dany Bradley. Chociaż w tej sprawie było dużo śladów, dowodów i zeznań przez wiele lat za morderstwo nastolatki nikt nie odpowiedział. Kto zawinił?

Brutalne zabójstwo Dany Bradley

Dana Nicole Bradley urodziła się 24 lipca 1967 roku. Mieszkała wraz z mamą i ojczymem w St. Johns w Nowej Fundlandii. Od najmłodszych lat była radosną dziewczynką i wzorową uczennicą, która została w bestialski sposób pozbawiona życia w wieku 14 lat.

Dana Bradley

Dana Bradley

Dzień zaginięcia

Był 14 grudnia 1981 roku bliscy 14-latki nawet przez krótką chwilę nie podejrzewali, że ich życie wkrótce zmieni się w koszmar. Dana wyszła ze szkoły około godziny 14:50. Po zajęciach szkolnych poszła spotkać się z przyjaciółmi w pobliskim sklepie spożywczym. Następnie Dana wraz z nimi udała się do domu przyjaciółki o imieniu Penny. 14-letnia Dana nie została tam jednak długo.

Nastolatka zadzwoniła do mamy i powiedziała, że pójdzie na przystanek autobusowy i wróci do domu około 17:30. To był ostatni raz, kiedy ktokolwiek widział Danę lub rozmawiał z nią żywą.

Przystanek

 

 

Dana wyszła z domu przyjaciółki udała się na przystanek autobusowy przy Topsail Road. Była tam widziana przez dwóch braci, którzy mieli przerwę w pracy.

Kiedy Dana nie wróciła do domu jej bliscy na początku szukali jej sami. Rozpytywali znajomych, a następnie powiadomili policję o jej zaginięciu. Bracia zeznali, że podczas przerwy w pracy widzieli jak 14-latka łapała stopa.

Zobaczyli jasny samochód, albo Dodge’a Darta z lat 1973-1976, albo Plymoutha Valianta. Kierowcą był młody, dobrze zbudowany mężczyzna, a samochód miał zepsute drzwi od strony kierowcy. Według dość szczegółowych zeznań braci samochód wyróżniał się bardzo rdzą i zniszczeniem. Bracia zeznali, że Dany wsiadła dobrowolnie do pojazdu.

Bardzo szybko wizerunek zaginionej 14-latki i dokładny opis w co była ubrana w chwili zaginięcia ukazał się w gazecie.

 

Dany w dniu zaginięcia miała na sobie kowbojskie buty i niebieskie spodnie. Według opisu świadków został również stworzono złożony szkic mężczyzny, który był ostatnio widziany z zaginioną nastolatką.

Szkic złożony

Szkic złożony

Odnalezienie zwłok Dany

Cztery dni po zaginięciu nastolatki czyli 18 grudnia Dale Smith miał iść z rodziną kupić choinkę na zbliżające się święta. Jednak w ostatniej chwili mężczyzna zdecydował, że pójdzie na obszaru zwany Maddox Cove i tam pozyska choinkę. Ten obszar był bardzo zaśmiecany przez ludzi, którzy wyrzucali tam przeróżne przedmioty w tym śmieci.

Dale od razu zauważył, że na śniegu są ślady stóp. Po jakimś czasie zauważył ciało nastolatki. Mężczyzna natychmiast powiadomił policję. Kiedy mundurowi przybyli na miejsce nie mieli żadnych wątpliwości, że zwłoki należą do zaginionej Dany Bradley.

Śledczy byli pewni, że nastolatka została zamordowana, a jej porzucone ciało było ułożone jak do trumny. Pod pachą miała podręczniki szkolne, a twarz wyglądała na oczyszczoną, umytą.

 

Sekcja zwłok

Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że główną przyczyną śmierci Dany był uraz głowy. Czaszka nastolatki była pęknięta, a lekarz sądowy potwierdził, że dziewczyna zginęła w dniu zaginięcia.

Śledczy nie ujawnili, czy Dana została zgwałcona, czy nie, ale na miejscu zdarzenia znaleziono niewielką ilość nieznanego męskiego DNA.

Kim jest zabójca?

Śledczy przesłuchali około 280 osób w tym wytypowano kilku podejrzanych. Przeszukano jeden samochód, który mógł opowiadać opisowi. Jednak nic nie znaleziono.

 

W 1982 roku David Somerton został skazany na 9 miesięcy więzienia za wykonywanie nękających telefonów do rodziny Bradleyów.

 

W 1986 roku wysłano notatkę do głównego inspektora w tej sprawie. W notatce było napisane, że mężczyzna, który zabił 14-letnią Danę, nazywał się David Somerton.

 

David został skonfrontowany i wtedy przyznał się do zabicia Dany. Jednak po jakimś czasie mężczyzna powiedział, że jest niewinny, a sam został zmuszony do przyznania się do winy, ponieważ był przetrzymywany przez 18 godzin w areszcie i szantażowany. Został wówczas za to skazany na 2 lata więzienia. Śledczy w sprawie brutalnego zabójstwa 14-latki zataczali nieustannie błędne koło, lub wyraźnie lekceważyli wszystkie dowody.

W 2014 roku pojawił się kolejny potencjalny podejrzany. Robert twierdził, że był świadkiem śmierci zamordowanej Dany. Mężczyzna zeznał, że długo walczył z wyrzutami sumienia i dotarło do niego, że musi się już ujawnić.

Robert zeznał, że zabójcą 14-latki był przyjaciel rodziny niejaki Thomas Cary. Thomas był w przeszłości karany za gwałt i liczne molestowania na nieletnich. Robert zeznał, że tamtego grudniowego dni 1981 roku on i jego 4-letni brat byli z Thomasem. Byli świadkami całej zbrodni.

 

Thomasowi zabrał tamtego dnia Danę z przystanku. Mężczyzna miał odwieźć ją pod dom,  ale jechał dalej, aż dotarł do zalesionego terenu i zjechał na pobocze. Robert powiedział, że Thomas zabił Danę, po tym, jak odrzuciła jego zaloty i się broniła, kiedy ten chciał ją zgwałcić.

 

 

Według zeznań Roberta Thomas uderzył Danę w głowę narzędziem do wymiany opon. Następnie włożył ją do bagażnika samochodu. Jej ciało zawiózł do Maddox Cove i tam je porzucił. Robert był tam, to on włożył jej w ramiona podręczniki szkolne.

 

Robert powiedział, że Thomas zabrał samochód do posiadłości, którą jego rodzina posiadała w Whitless Bay i tam go ukrył. Pojazd został zakopany w głębokim dole. Poszukiwania samochodu przeprowadzono dopiero w 2016 roku. Śledczy znaleźli kilka pojazdów w okolicy jednak minęło zbyt dużo czasu i nie znaleziono żadnych użytecznych dowodów.

Robert powiedział, że próbował się ujawnić w 2011 roku, ale śledczy mu nie uwierzyli i nic się w tej sprawie nie zmieniło ponieważ nadal mu nie wierzą. Według nich zeznania mężczyzny, który twierdzi, że ma wiele informacji różnią się od rzeczywistych dowodów. Czy jednak mógł wiedzieć o podręczniku, który był znaleziony przy zwłokach zamordowanej?

DNA zostało przetestowane przeciwko Thomasowi Cary’emu i nie było zgodne.

Więc kim jest morderca?

Istnieje wiele teorii w tym przypadku. Niektórzy są przekonani, że to Thomas Cary zabił Danę, a Robert przez cały czas mówił prawdę. Inni zaś uważają, że zrobił to pierwotny podejrzany czyli David Somerton. Są też tacy co twierdzą, że Dana została zabita przez nieznajomego, który nie mieszkał w okolicy.

 

Przyznam, że sprawa Dany jest jedną z najbardziej zagmatwanych zagadek kryminalnych. Być może nigdy nie poznamy prawdy kim był morderca i czy zamordowana nastolatka go znała… Komu zależy na tym, by sprawa nigdy nie ujrzała światła dziennego?

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Skazany za gwałt na 16-latce znaleziony w Wlk. Brytanii. (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksandra

Wasze tłumaczenia z Google Translate są koszmarne. Nie macie nikogo, kto redagowałby teksty? Błąd na błędzie.

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl