Blog
Zaginieni Przed Laty

Miewam koszmary. Po zaginięciu synka i jego zabójstwie jest to nie do zatrzymania.

Miewam koszmary. Po zaginięciu synka i jego zabójstwie jest to nie do zatrzymania. Wracam tam, gdzie byłem kiedy ludzie go szukali, gdzie znaleziono moje dziecko. “To mnie nigdy nie opuści”.

Miewam koszmary

Niewyobrażalny ból, rozpacz oraz trauma na całe życie- to czuł ojciec po zaginięciu i zabójstwie 7-letniego synka. Chłopiec został porwany, bestialsko zgwałcony i zamordowany przez szaleńca. Chociaż od tej tragedii minęło ponad 30 lat koszmary nigdy nie opuszczają zrozpaczonego ojca. Każdego roku, gdy zbliża się rocznica śmierci Paula jego ojciec- Ken Pearson ponownie przeżywa desperackie poszukiwania swojego małego chłopca w swoich snach.

 

“Pozostawia w tobie trwałe wgniecenie, które nigdy nie zniknie” – powiedział ojciec po latach w wywiadzie z mediami.

Mój ukochany synek już nigdy nie wróci

“Miewam koszmary. Jest to nie do zatrzymania. Wracam tam, gdzie byłem kiedy ludzie szukali mojego synka, gdzie go znaleziono. “To mnie nigdy nie opuści”.

Ken miał 30 lat, kiedy stracił Paula. Mężczyzna przyznaje, że zmaga się z ciągłą walką  spokoju ducha, którego prawdopodobnie nigdy nie zazna. Pomimo upływu lat ból nie staje się mniejszy. Rozrywa serce tak samo jak pierwszego dnia kiedy odnaleziono jego dziecko zamordowane.

“W ciągu ostatnich trzech lub czterech lat zacząłem o tym mówić, wcześniej dusiłem wszystko w sobie niewyobrażalnie” – powiedział po latach Ken

“Myślę, że tyle czasu zajęło mi opanowanie emocji. Przejmują kontrolę, bez względu na to, jak bardzo starasz się je kontrolować. “Nie chcieliśmy tego nagłaśniać, żeby ludzie się nad nami nie użalali.

 

Mama Julie z, od lewej: Paul, Christopher, Kevin i Claire

7-letni Paul

Paul był uwielbianym drugim synem Kena i Julie. Miał zaledwie siedem lat, gdy 14 sierpnia 1991 roku nikczemny pedofil Richard Blenkey odebrał mu bestialsko życie.

Pearsonowie przeprowadzili się z Thornaby do  Marske kilka dni przed tragedią. Myśleli, że zapewnią swoim dzieciom na wsi bezpieczniejsze środowisko, z dala od ruchliwych dróg. Paul feralnego dnia przed wieczorem wyszedł z domu swojego kolegi. Chłopiec miał wrócić do domu rowerem wzdłuż ogródków działkowych Hazel Grove w Saltburn jednak nigdy do niego nie wrócił.

Poszukiwania

Kiedy 7-latek nie wrócił do domu rozpoczęto zakrojone na szeroką skalę poszukiwania.

Osoby przeszukujące ogródki działkowe Saltburn

Po całonocnych poszukiwaniach w zarośniętym wąwozie odnaleziono zmasakrowane ciało ich syna. Zwłoki dziecka znajdowały się zaledwie pół mili od ich nowego domu w Grenville Closebyły.

Dowody zbrodni

Funkcjonariusze policji szybko znaleźli dowody zbrodni w kurniku na działkach należących do 32-letniego samotnika Blenkeya. Na rowerze BMX Paula również odkryto odciski dłoni zwyrodnialca.

Sekcja zwłok wykazała, że  chłopiec został bestialsko zgwałcony, a następnie szaleniec udusił chłopca sznurkiem.

Richarda Blenkeya
Richarda Blenkeya

 

Jeden ze świadków zeznał, że w chwili kiedy zaginął 7-latek widziała mordercę na działkach.

Blenkey został skazany na dożywocie 26 października 1992 roku i skazany na minimum 20 lat więzienia za zabicie Paula.

Po traumatycznych przeżyciach Ken i Julie się rozstali.

Kevin, Paul i Claire Pearsonowie

Ken obecnie mieszka ze swoją partnerką Donną w Skelton. Mężczyzna każdego dnia wraca do tamtych chwil.

 

“Jest takie stare powiedzenie, że czas leczy rany. I nie jest to do końca dokładne, ponieważ nie ma procesu uzdrawiania, który pomógłby ci przezwyciężyć coś tak strasznego, jak to, co zrobił ten człowiek mojemu dziecku.

“Nauczyłam się mechanizmów radzenia sobie, ale bez względu na to, jak bardzo z tym walczę, nie mogę przestać popadać w depresję. Po prostu nie mogę tego zatrzymać.

Mama Paula przemawia po ogłoszeniu wyroku (Zdjęcie: Evening Gazette)
Cięcie po tym, jak Blenkey zostaje skazany na dożywocie (Zdjęcie: Evening Gazette)

 

“Ludzie mówią, że morderca mojego syna jest zwierzęciem, ale zwierzęta by tego nie zrobiły. To potwór – powiedział Ken.

Od czasu upływu 20-letniego minimalnego okresu, Blenkey złożył kilka nieudanych wniosków do Komisji ds. Zwolnień Warunkowych. Ma prawo ubiegać się o zwolnienie warunkowe co sześć miesięcy.

 

Paula Pearsona
Paula Pearsona

– Z tego, co wiem ta bestia, nadal siedzi zamknięta w strzeżonym więzieniu.

Po tragicznej sprawie okazało się, że Blenkey był już wcześniej skazany w 1978 roku za porwanie młodego chłopca w Lingdale. Tym razem chłopcu udało się uciec zanim szaleniec zdążył go skrzywdzić.

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeśli. Dlatego

Może zainteresować Cię również: 22-letniego studenta szukano przez 45 lat. Teraz odnaleziono jego auto! (zaginieniprzedlaty.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: 10-latkowie torturowali i zamordowali 3-letniego Jamesa – Zaginieni Przed Laty

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

4.5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl