Blog
Zaginieni Przed Laty

Matka zabiła malutkiego synka. Wsadziła pieluchę do jego ust. Wyrok zaskakuje

Matka zabiła malutkiego synka. Położyła 5-miesięczne niemowlę na brzuchu, następnie wsadziła pieluchę tetrową do ust malca. Kobieta chwyciła ręką za kark i przyciskała do poduszki do chwili uduszenia dziecka. Wyrok złagodzony!

Matka zabiła malutkiego synka

7 marca 2021 roku w Szczecinie 26-letnia Patrycja C. udusiła swojego 5-miesięcznego synka. Chociaż od zbrodni minęły dwa lata to wciąż budzi ona wiele emocji. 17 marca 2023 roku Sąd Okręgowy w Szczecinie skazał kobietę na 6 lat więzienia. Kara została bardzo złagodzona, ponieważ sędzia uznała, że matka w chwili popełnienia czynu miała znacznie ograniczoną zdolność rozumienia i kierowania swoim postępowaniem.

Powód zabójstwa: Dziecko płakało i często chorowało…

– Oskarżoną uznaję za winną tego, że 7 marca 2021 r. działając w zamiarze ewentualnym pozbawienia życia swojego małoletniego syna, położyła go w pozycji na brzuchu, a następnie wsadziła pieluchę tetrową do ust. Chwyciła ręką za kark i przyciskała do poduszki, uniemożliwiając oddychanie, doprowadzając do niewydolności oddechowej poprzez gwałtowne uduszenie i do zgonu – przekazała sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie Małgorzata Puczko.

Wyrok

Sąd Okręgowy w Szczecinie skazał Patrycję C. na sześć lat pozbawienia wolności. Wyrok został nadzwyczajnie złagodzony. – Z powodu zaburzeń aktywności i uwagi, będących składowymi zaburzeń rozwojowych, w okresie zarzucanego czynu miała znacznie ograniczoną zdolność rozumienia znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem – przekazała sędzia Małgorzata Puczko.

 

Do zdarzenia doszło 7 marca 2021 roku w Szczecinie. Patrycja C. w chwili popełnienia czynu miała 26-lat. W przeszłości nie była karana sądownie. – Na pewno ocena zostanie na spokojnie przeprowadzona w niedługim czasie. W tym momencie nie deklaruję, czy będzie apelacja – przekazała prokurator Aleksandra Marchlewska.

Pixabay.com

Proces odbywał się z wyłączeniem jawności. Na poczet orzeczonej kary zaliczono oskarżonej okres rzeczywistego pozbawienia wolności. Oskarżona przebywała w areszcie od 7 marca 2021 r.

Źródło: Matka zabiła 5-miesięcznego syna. “Wsadziła pieluchę do ust” (msn.com)

Niemowlę płakało i chorowało, więc je udusiła. Nadzwyczajne złagodzenie kary dla matki (msn.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Jezioro Osiek. Zabójstwo i kanibalizm. Oskarżono czterech sprawców (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl