BLOG

Natasha Ryan: przez pięć lat szukała jej cała Australia

Natasha już jako nastolatka eksperymentowała z narkotykami, miała problemy w szkole i samookaleczała się. Miesiąc przed zaginięciem uciekła z domu, w czym pomógł jej chłopak, Scott Black. Złożył on wówczas fałszywe zeznanie, że nie wie gdzie przebywa dziewczyna i został za to ukarany grzywną 1000 dolarów. Ówczesna ucieczka trwała tylko dwa dni.

 

Zajrzeli pod każdy kamień

Inaczej było, gdy zniknęła ze szkoły 31 sierpnia 1998 roku. Jej zniknięcie nastąpiło w czasie kilku głośnych zaginięć kobiet i dziewcząt w Rockhampton, które później okazały się ofiarami seryjnego mordercy Leonarda Johna Frasera.

 

Leonard John Fraser

 

Wierząc, że mogła paść ofiarą Leonarda, policja przeprowadziła szeroko zakrojone poszukiwania. Rozległe obszary buszu zostały spalone, aby pomóc w poszukiwaniach, a ponad stu lokalnych wolontariuszy Państwowego Pogotowia Ratunkowego poświęciło swój czas na pomoc. Przeszukanie kosztowało podatników około 400 000 dolarów.

Nastoletnia Natasha Ryan

 

Po latach bezowocnych poszukiwań rodzina Nataszy ostatecznie zaakceptowała fakt, że nie żyje, i odprawiła symboliczny pogrzeb w Bundaberg w stanie Queensland w siedemnaste urodziny Nataszy, 9 maja 2001 r.

Niecałe dwa lata później Natasha została znaleziona zaledwie cztery kilometry od jej rodzinnego domu. Pozostawała zaginiona od niemal pięciu lat. Policja została powiadomiona o Nataszy w anonimowej notatce, która prawdopodobnie została wysłana przez krewnego Scotta. Brzmiała:

„Natasha Ryan żyje i ma się dobrze. Możesz skontaktować się z nią pod numerem (numer telefonu domu w North Rockhampton)” 

Tymczasem m.in. za morderstwo Natashy oraz trzech innych dziewczynek został oskarżony Leonard Fraser i przyznał się do winy. Najprawdopodobniej była to część ugody z prokuraturą. Podczas procesu prokurator policji Paul Rutledge oświadczył, że z przyjemnością informuje sąd, iż Leonard nie jest winny zabójstwa Nataszy. Było to oświadczenie, które wywołało wstrząs w rodzinie Nataszy, powodując, że jej ojciec, Robert, prawie upadł.

 

Zaginiona przez prawie pięć lat

 

Następnie ujawniono, że policja dokonała nalotu na dom w North Rockhampton poprzedniej nocy, 10 kwietnia 2003 roku i znalazła Natashę żywą i zdrową, ukrytą w szafce. Natasha mieszkała z wieloletnim chłopakiem Scottem Blackiem od czasu jej zniknięcia.

Dwadzieścia dni później Natasha stawiła się osobiście na procesie ws. swojego morderstwa, aby odpowiedzieć na pytania. Powiedziała sądowi, że nigdy nie spotkała Leonarda i nie znała świadka, który stwierdził, że była widziana w jego obecności, zanim zaginęła. Jury ostatecznie uznało Leonarda za winnego morderstwa pozostałych trzech dziewczynek i został skazany na dożywocie.

 

 

Scott Black i Natasha Ryan po “uwolnieniu”/ źródło: www.lifedaily.com

 

Okazało się, że przez większość czasu, gdy była uważana za zmarłą, Natasha dzieliła dom na plaży w Yeppoon w stanie Queensland, zanim wróciła do Rockhampton po tym, jak jej chłopak zmienił miejsce pracy. Nadmorskie widoki zostały jednak zmarnowane, ponieważ Natasha żyła w ciemności, z zasłoniętymi zasłonami i szczelnie zamkniętymi oknami i drzwiami, aby pozostała poza zasięgiem wzroku.

Później ujawniła, że ​​czasami kucała na podłodze samochodu Scotta podczas trzyminutowej jazdy do Farnborough Beach, gdzie szli popływać pod osłoną nocy.

 

Natasha jako dorosła kobieta / źródło: Western Star News.com.au

 

Pomimo tego, że stała się znana jako „dziewczyna w kredensie”, Natasha powiedziała, że ​​korzystała z szafki tylko wtedy, gdy odwiedzający przychodzili do domu, by odwiedzić Scotta. Swoją ucieczkę z domu komentowała:

„Wiem, dlaczego uciekłam. Nie jestem pewna, czy moja mama i moja siostra całkowicie znają wszystkie powody. Nie jestem pewna, czy miałoby to jakiekolwiek znaczenie, mówiąc, dlaczego odeszłam. Czuję, że wszystko, co powiem, nie wystarczyłoby na ból, który zadałam mojej rodzinie”

„Scott chronił mnie i zmusiłam go do tego – to moja wina, że ​​to zrobił”

Z powodu składania fałszywych zeznań w sprawie zaginięcia Natashy, Scott trafił na 12 miesięcy do więzienia. Zaraz po wyjściu, 29 września 2008 roku, pobrali się. Wyłączne prawo do relacji z ich ślubu sprzedali jednej z gazet za 200 tysięcy dolarów. Doczekali się trójki dzieci.

 

Dzień ślubu Natashy i Scotta / źródło: News.com.au

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on skype

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl