Blog
Zaginieni Przed Laty

Łukasz G. z Ostrowa Wielkopolskiego

Łukasz G. z Ostrowa Wielkopolskiego jest jednym ze sprawców przestępstw na tle seksualnym, dlatego znajduje się on w bazie, którą krótko przedstawię poniżej.

Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym uruchomiono 1 października 2017 roku i działa na podstawie ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym. To ogólnodostępna baza danych, w której znajdują się informacje o najgroźniejszych sprawcach przestępstw na tle seksualnym. Są to przede wszystkim dane osób, które dopuściły się gwałtów na dzieciach i gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem. O tym, kto jest w Rejestrze decydują wyłącznie przepisy ustawy oraz sądy.

Łukasz G.

19-letni Łukasz G. był ministrantem w jednej z ostrowskich parafii. Cieszył się ogromną sympatią i wzbudzał duże zaufanie księży, w kościele bywał prawie codziennie.  Jak się okazało – nie tylko po to, by służyć do mszy… Nastolatek, stosując podstęp, a także wykorzystując swoją przewagę fizyczną, zmuszał swoich małoletnich kolegów do obcowania seksualnego. Jego ofiary miały jedynie od 8 do 10 lat. Do tych okropnych czynów dochodziło w przykościelnej toalecie a nawet… na zakrystii, chwilę po mszy. Chłopcy byli zastraszeni i zmanipulowali tak, że przez długie miesiące nie poskarżyli się nikomu. Na szczęście przyłapano Łukasza G. na “gorącym uczynku”.  Starszy kolega nastolatka powiadomił o wszystkim księdza oraz rodziców pokrzywdzonych chłopców.

Łukasz G.

Ofiary

Ofiary przesłuchano na wniosek Prokuratora Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim przez Sąd Rejonowy, z udziałem psychologa. Sprawę załatwiono za zamkniętymi drzwiami, a dla dobra pokrzywdzonych, zeznania świadków i biegłych były tajne. Łukasza G. skazano na 6 lat pozbawienia wolności oraz zakaz zbliżania się do swych ofiar na odległość do 100 metrów.

 

Zrzut ekranu – fragment z Rejestru Przestępców na Tle Seksualnym

 

 

 

 

Kolejny fragment

Mężczyzna odsiadywał wyrok w Zakładzie Karnym w Oleśnicy. Informacja o tym, gdzie obecnie przebywa jest w trakcie weryfikacji. Najprawdopodobniej mężczyzna jest już na wolności.

Nie udostępniamy pełnego nazwiska ani wizerunku Łukasza G. z uwagi na to, że wkrótce może zostać usunięty z rejestru. W ten sposób unikamy  edycji tego wpisu w przyszłości. Pozostawiamy jednak link do profilu Łukasza G. w rejestrze.

źródło: https://rps.ms.gov.pl/pl-PL/Public#/home/fc8ec819-0cc2-4a06-a57b-319267bad663

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl