Blog
Zaginieni Przed Laty

Ksenia Antes i jej kochanek – groźni gwałciciele

Korzystając z naszych dużych zasięgów, chcielibyśmy ostrzec przed najgroźniejszymi przestępcami seksualnymi. Nie tylko mężczyźni figurują w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Trafiła do niego również Ksenia Antes działająca ze swoim kochankiem.

Opisy zdarzeń są okrojone z uwagi na ich brutalność…

Ksenia Antes

Ksenia Antes ma 41 lat. W 2009 roku rozwiodła się z mężem, z którym ma 8-letnie dziecko. Aktualnie prawnym opiekunem dziecka jest matka Kseni. Przebywa w Zakładzie Karnym Herby na Oddziale Zewnętrznym Lubliniec, gdzie odbywa karę 12 lat pozbawienia wolności od 2012 roku. Przestępstw dokonywała wraz ze swoim kochankiem – Jackiem Szymonikiem (on również figuruje w rejestrze).

Od listopada 2008 roku odbywała karę roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności za znęcanie się nad swoją matką i dzieckiem. Szymonik często odwiedzał ją w więzieniu.

Gdy Antes opuściła zakład karny, zamieszkała w mieszkaniu wynajętym przez Jacka Szymonika.

Ksenia
Fragment rejestru

Jacek Szymonik

Mieszkał w małym mieście pod Częstochową, gdzie znany był jako „gangster”. Mężczyzna odurzał dziewczyny w wieku 16-19 lat i filmował je roznegliżowane i nieprzytomne. Zwabiał je do swojego mieszkania, chwalił się pieniędzmi, dawał drogie prezenty i obiecywał karierę w modelingu. Nastolatki przychodziły do jego domu, piły drinka i traciły przytomność. Szymonik w tym czasie brutalnie je gwałcił, a całe zdarzenie filmował. Potem szantażował je i kazał robić wszystko, co tylko będzie chciał.

Jedną z jego ofiar była 17-letnia dziewczyna i jej rok młodsza przyjaciółka.

Mężczyzna wraz ze swoim znajomym zmusił je do zażycia narkotyków. Gdy dziewczyny były otępiałe, kazali im się rozbierać, dotykać, gwałcili je w brutalny sposób. Co więcej, Jacek był zakażony wirusem WZW, mimo to nie używał prezerwatyw. Oczywiście całe zdarzenie sfilmował. Szantażował nastolatki. Starsza z dziewczyn była tak zastraszona, że zgodziła się pracować u swojego oprawcy, wykonywała wszystkie podstawowe prace domowe u Szymonika kilka razy w tygodniu.

Ksenia
Fragment rejestru

Po wyjściu

Jakiś czas po wyjściu z więzienia Ksenia zadzwoniła do jednej z szantażowanych dziewczyn, zaproponowała pomoc w uwolnieniu się od Jacka Sz. i umówiła się z nią na spotkanie. Szybko okazało się, że wraz z Ksenią na spotkanie przyszedł Jacek. Ksenia zażądała od nastolatki posłuszeństwa i kazała jej przyjść następnego dnia do mieszkania. Na miejscu dziewczyna została zmuszona do powiedzenia przed kamerą, że lubi ćpać, po czym wstrzyknięto jej siłą narkotyk. Gdy dziewczyna była nieprzytomna, Ksenia i Jacek wielokrotnie ją gwałcili. Gdy odmawiała wykonania jakichś czynności seksualnych, bili ją.

Ksenia dotarła również do przyjaciółki dziewczyny. Kazała jej przyjść do mieszkania, a gdy to zrobiła, Ksenia zaaplikowała jej narkotyk, kazała wziąć prysznic i położyć się w łóżku. Później do pokoju weszła Ksenia wraz z Jackiem. Mężczyzna zgwałcił nastolatkę mimo jej błagań.

W środku nocy wyrzucili obie nastolatki z mieszkania.

Przyjaciółki przysięgły sobie, że nie pojawią się więcej w tym mieszkaniu. Niestety nie udało się im zerwać kontaktu z oprawcami. Wstawiały się na każde zawołanie Jacka lub Kseni.

To nie były jedyne ofiary pary.

Ofiary

Uprzedzając komentarze o „naiwności” dziewczynek, chcielibyśmy dodać, że obie były zaniedbane i pochodziły z ubogich rodzin. Według psychologów poziom rozwoju jednej z nich wskazywał na pogranicze upośledzenia umysłowego. Drugiej zaś sprawność intelektualna kształtowała się poniżej przeciętnej.

Wyrok

W lutym 2012 roku zapadł wyrok.

Jacka Szymonik za 7 czynów skazano na 12 lat więzienia. Dodatkowo otrzymał 15 lat zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych dziewcząt na odległość 100 metrów. W 2015 zwolniono go z aresztu z powodu złego stanu zdrowia. Gdy nie wrócił do aresztu, wysłano za nim list gończy. Mężczyznę zatrzymano dopiero w 2018 roku na terenie Hiszpanii.

Ksenia Antes, której dowiedziono 6 przestępstw pomocnictwa w gwałtach i zastraszania, otrzymała wyrok 12 lat pozbawienia wolności oraz 10 lat zakazu zbliżania się do określonych osób na odległość 100 metrów.

Wojciech S. za jeden gwałt zbiorowy miał odsiedzieć 3 lata.

źródła:

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl