Blog
Zaginieni Przed Laty

W lesie z usypanego kopca wystawała noga człowieka. Kim był?

W lesie z usypanego kopca wystawała noga tego człowieka. Kim był?

W lesie z usypanego kopca wystawała noga człowieka. Kim był? Może ktoś rozpoznaje tego mężczyznę? Być może ktoś go szuka. Chociaż upłynęło wiele lat, nie udało się ustalić jego tożsamości.

Osoba NN

W lesie w miejscowości Lubola gm. Pęczniew dokonano makabrycznego odkrycia.

Funkcjonariusze Zespołu do spraw Przestępstw Niewykrytych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi prowadzą czynności pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu w sprawie znalezienia zwłok zamordowanego mężczyzny o nieustalonej tożsamości. Zwłoki zostały znalezione 7 lipca 1993 roku około godz. 14:00 przez osobę postronną. Osoba ta natknęła się w lesie na usypany kopiec, z którego wystawała noga człowieka ubrana w skarpetę. Natychmiast o tym odkryciu powiadomiono policję.

Na miejscu ustalono, że pod gałęziami przysypane ziemią i ściółką leśną znajdują się zeszkieletowane zwłoki nieustalonej tożsamości i płci. Zwłoki ubrane były jedynie w bieliznę i skarpetę. Wstępne czynności na miejscu zdarzenia sugerowały mechaniczne uszkodzenie czaszki.

Sekcja zwłok mężczyzny NN

Sekcja zwłok wykazała, że zamordowany to mężczyzna w wieku około 40 lat, wzrostu około 182 cm.

Z uwagi na zaawansowany proces rozkładu zwłok ustalono, że od zgonu i ukrycia zwłok upłynęło co najmniej kilkanaście miesięcy, ale górnej granicy przebywania zwłok w tych warunkach nie da się dokładnie oznaczyć. Wydaje się jednak, że nie przekracza ona 2 – 3 lat. Niestety, do chwili obecnej w toku postępowania nie zdołano w rezultacie ustalić danych osobowych zamordowanego mężczyzny. W związku z tym kolejny raz śledczy proszą o pomoc w zidentyfikowaniu mężczyzny. Wykonano rekonstrukcję przypuszczalnego wyglądu twarzy zamordowanego, która może pomóc rozpoznać ofiarę.

Rysopis mężczyzny na podstawie rekonstrukcji twarzoczaszki

Płeć – męska. Wiek – 30/35-45/ lat. Wzrost – prawdopodobnie wysoki. Budowa ciała – prawdopodobnie szczupła. Włosy – jasne, dość duże prawdopodobieństwo występowania włosów w odcieniu rudawym, kształtu lekko falistego. Czoło – średniej wysokości i szerokości o zaznaczonych wyraźnie kresach skroniowych. Brwi – dość obfite, być może kształtu lekko łamanego, w jasnym odcieniu/ podobnym jak włosy głowy. Oczy – barwy jasnej/ być może szaro-niebieskiej/ z lekką, a nawet średnio wykształconą fałdą powieki górnej.

W lesie z usypanego kopca wystawała noga tego człowieka. Kim był?
Fot. Rekonstrukcja przypuszczalnego wyglądu zamordowanego

Nos – dość długi, najprawdopodobniej lekko garbaty z widocznym w górnej okolicy garbkiem, wąski w okolicy nasady i górnej części, a szerszy w dolnej okolicy, gdzie był prawdopodobnie przypłaszczony z powodu doznanego urazu.

Usta – warga górna/ część skórna/ nie wysoka, ale silnie uwypuklona. Spowodowało to najprawdopodobniej niedomykanie się czerwieni wargowej ust, a tym samym/być może/widoczne były centralne siekacze szczęki z przerwą między nimi tzw. ,,furtką”

Bródka – średniej wielkości o zaznaczonych okolicach kątów żuchwy i lekko przypłaszczonej okolicy podstawy. Z uwagi na dość silne zaznaczenie wyniosłości bródkowej bródka w całościowym ujęciu sprawiała wrażenie tzw. ,,energicznej”

Uzębienie – zachowane jest w znakomitej większości uzębienia szczęki i żuchwy bez w większym wymiarze leczenia stomatologicznego. Cechami wybitnie charakterystycznymi są dwie koronki – prawdopodobnie złote – jedna w szczęce, druga w żuchwie oraz tzw. furtka.

Kim jest zamordowany mężczyzna?

Na podstawie zebranego materiału oraz stwierdzonych koron nazębnych (prawdopodobnie złotych) przypuszcza się, że denat był obywatelem jednego z państw rosyjskojęzycznych.

Mamy nadzieję, że dzięki Wam na jego grobie zamiast tabliczki mężczyzna NN, będzie jego imię i nazwisko.

 

Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości denata lub okolicznościach jego śmierci proszone są przede wszystkim o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, 91-048 Łódź ul. Lutomierska 108/112 pod nr telefonu 47 841-21-30 w godzinach 8-16 lub całodobowo pod nr tel. 112 bądź 42 651-50-07 Wydziału Kryminalnego.

 

Źródło:Z usypanego w lesie kopca wystawała noga tego człowieka. Kim był? | Crime.com.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl