Blog
Zaginieni Przed Laty

“To twoja panna młoda”. 9-latka zmuszona do poślubienia 55-latka

"To twoja panna młoda". 9-latka zmuszona do poślubienia 55-latka

“To twoja panna młoda. Proszę, zaopiekuj się nią, proszę, nie bij jej”. Ojciec tymi słowami sprzedał córkę. 9-letnia Parwana z Afganistanu zmuszona do poślubienia 55-latka

“To twoja panna młoda”

Dramat wielu afgańskich rodzin to głód, który zmusza ich do podjęcia decyzji, których zapewne nigdy sobie nie wybaczą. Handel małymi dziećmi jest tam na porządku dziennym, a małe dziewczynki przechodzą od najmłodszych lat życiowy koszmar, stając się żonami, matkami… Jeśli nie wyrażą po ślubie zgody na współżycie, są gwałcone, bite przez swoich mężów, którzy mogliby być ich dziadkami. Na ten koszmar zgadzają się rodzice, sprzedając swoje córki starszym panom. Tak było i w przypadku Parwiany.

9-letnia Parwana jeszcze niedawno ubrana na różowo, radośnie się bawiła z przyjaciółmi. Nawet przez chwilę nie pomyślała, że jej beztroskie chwile zaraz się skończą, że niedługo poślubi starszego od siebie o 46 lat Kurbana. Ojciec sprzedał ją tanio, ponieważ był bardzo biedny. Mała Parwana do końca miała nadzieję, że rodzice zmienią zdanie. Dziewczynka z całego serca marzyła, by zostać nauczycielką, nie chciała rezygnować z edukacji. Niestety jej płacz, strach i opór nie zmienił decyzji rodziców. 24 października 2021 roku 9-latka została sprzedana 55-letniemu Kurbanowi. Mężczyzna zapłacił jej ojcu 200 000 afgani (około 8 700 zł) w postaci gotówki, owiec i ziemi. Ojciec dziewczynki- Abdul Malik sprzedał swoją małą córeczkę, by wyżywić rodzinę.

 

 

"To twoja panna młoda". 9-latka zmuszona do poślubienia 55-latka
9-letnia Parwana. Zdjęcie ze strony https://www.ibtimes.sg/

Tymi słowami ojciec sprzedał córkę: “To twoja panna młoda”

Rodzina Parwany przez cztery lata mieszkała w afgańskim obozie dla przesiedleńców w północno-zachodniej prowincji Badghis. Nie mieli za co żyć. Utrzymywali się wyłącznie z pomocy humanitarnej i pracy fizycznej, która nie oszczędziła ich od wielkiej biedy. Życie stało się trudniejsze, odkąd władzę w Afganistanie przejęli talibowie. Ojciec 9-letki kilka miesięcy temu również sprzedał 12-letnią siostrę Parwany.

 

Poczucie winy

“To twoja panna młoda”. Te słowa utkwią w pamięci każdemu.

Abdul Malik, ojciec małej Parwany ma wyrzuty sumienia. Czuje wstyd, że sprzedał swoją małą córeczkę, jednocześnie narażając ją na piekło. Pieniądze ze sprzedaży dziewczynki starczą zaledwie na kilka miesięcy… Co wtedy? Sprzeda kolejne dziecko?

"To twoja panna młoda". 9-latka zmuszona do poślubienia 55-latka
Fot. CNN YouTube
Foto: Youtube

To jest twoja panna młoda!

– To jest twoja panna młoda. Proszę, zaopiekuj się nią… proszę, nie bij jej – słychać słowa ojca 9-latki w materiale przygotowanym przez telewizję CNN. – Będzie pracowała w moim domu. Nie będę jej bił. Będę ją traktował jak członka rodziny – odpowiada 55-latek.

9-latka ubrana w czarne nakrycie głowy z kolorową kwiecistą girlandą na szyi, ukryła twarz i płakała. Mężczyzna chwycił ją za ramię i wyprowadził z domu. Parwana próbowała stawiać opór. Nic to nie dało. Została zaciągnięta do samochodu siłą.

W momencie, kiedy dziewczynka zostaje sprzedana i zostaje żoną, jej edukacja się kończy. Według Funduszu Ludnościowego ONZ (UNFPA) prawie 10 proc. afgańskich dziewcząt w wieku od 15 do 19 lat rodzi co roku bez dostępu do antykoncepcji lub usług zdrowia reprodukcyjnego. Wiele z nich jest jeszcze małymi dziewczynkami. Podczas nocy poślubnej ich mężowie robią z nimi, co chcą, w rezultacie dochodzi do gwałtu i ciąży, która w wielu przypadkach kończy się śmiercią dziecka.

 

Tutaj można zobaczyć nagranie: CNN witnesses 9-year-old being sold for marriage to 55-year-old man – YouTube

Źródło: Ojciec sprzedał 9-letnią córkę 55-latkowi. “To twoja panna młoda” (msn.com)

Afganistan. 9-latka sprzedana 55-latkowi, bo jej rodzina nie miała co jeść. “Proszę, nie bij jej” | Wiadomości Radio ZET

Afganistan: rodziny sprzedają dziewczynki przyszłym mężom w zamian za jedzenie. “To jest twoja panna młoda. Proszę, nie bij jej” – Kobieta.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeśli. Ponieważ. Dlatego. Też

Może zainteresować Cię również: Fran Drescher – aktorka zgwałcona na oczach swojego męża (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl