Blog
Zaginieni Przed Laty

Franklin Delano Floyd to nie jest mój tatuś – historia jednego zdjęcia, cz. 5

Można byłoby przypuszczać, że mężczyzna i dziecko uchwyceni na poniższej fotografii to ojciec i córka. Niestety, Franklin Delano Floyd porwał kilkuletnią Suzanne Marie Sevakis ze szkoły po to, by wychowywać ją jak własną córkę. Gdy rola ojca mu się znudziła, podjął decyzję o ślubie…

Związek z kryminalistą

Floyd był niebezpiecznym kryminalistą. W przeszłości odsiadywał wyrok między innymi za porwanie, molestowanie dzieci i rozbój. W 1974 roku, będąc na wolności i używając fałszywego nazwiska, poznał Sani Chipman, matkę czworga dzieci. Gdy od ich poznania minął zaledwie miesiąc, para zdecydowała się na ślub.

Szczęście nie trwało jednak długo – kobieta usłyszała wyrok za wydawanie fałszywych czeków, czekało ją 30 dni aresztu. Sani poprosiła Franklina, by ten sprawował opiekę nad dziećmi. Mężczyzna przystał na tę propozycję.

Kiedy kobieta wróciła do domu, nie zastała już męża ani dzieci. Po dłuższym czasie ustalono, że dwie “średnie” córki Sani zostały oddane na wychowanie lokalnemu kościołowi. To, co stało się z najstarszą córką i najmłodszym synem odkryto dopiero wiele, wiele lat później…

Porwanie

Suzanne została porwana przez Franklina w 1975 roku. Od tego momentu dziewczynka miała zakaz posługiwania się swoim prawdziwym imieniem. Floyd nadawał jej różne pseudonimy, by ta mogła uczęszczać do szkoły. W okresie licealnym na przykład mówiono na nią Sharon Marshall. Nieoczekiwana zmiana przyszła w 1988 roku, kiedy to Floyd zdecydował, że… chce mieć dziecko ze swoją pasierbicą. Rok później Suzanne, znana już jako Tonya Hughes wzięła ślub ze swoim przybranym ojcem.

Franklin Delano Floyd
Franklin Delano Floyd z porwaną pasierbicą, Suzanne

Młoda kobieta nie traciła nadziei na to, że będzie jeszcze żyć normalnie. Wraz z malutkim synkiem Michaelem i swoim kochankiem, postanowiła uciec od ojczyma-psychopaty. Niestety, decyzja ta miała tragiczny finał.

W 1990 roku 21-letnia Suzanne zmarła. Jej ciało odnaleziono 100 mil od domu. Śledczy ustalili, że młoda kobieta została zaskoczona przez nieznajomego sprawcę i zaatakowana od tyłu, kiedy wracała z zakupów. Jej nowy partner również zmarł, jego ciało odnaleziono na poboczu autostrady.

Adopcja

Michael, syn Suzanne i Franklina po śmierci matki został oddany do rodziny zastępczej. Niestety, Floyd nie dał za wygraną i porwał swojego syna. Ślad po dziecku zaginął na długie lata…

2014

Dopiero w 2014 roku cała prawda wyszła na jaw. Kobietę, którą znaleziono martwą w 1990 roku, zidentyfikowano jako najstarszą córkę Sani Chipman o imieniu Suzanne. Rok później Franklin Delano Floyd przyznał się, że zabił swojego synka w dniu porwania.

W tym samym roku zgłosił się mężczyzna, który podawał się za najmłodszego syna Sani Chipman. Badania DNA wykazały, że jest to prawda. Franklin oddał Philipa do adopcji w Północnej Karolinie.

Dziś mężczyzna odsiaduje swój wyrok i czeka na wykonanie kary śmierci. Ma 78 lat.

Źródło

https://natemat.pl/

https://en.wikipedia.org/

https://www.fbi.gov/

https://murderpedia.org/

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl