Blog
Zaginieni Przed Laty

Sprawca zbrodni z Będzina nadal poszukiwany! Publikujemy zdjęcie.

AKTUALIZACJA: Mężczyzna został zatrzymany w Holandii. Wszystkim z całego serca dziękujemy za pomoc.

 

Sprawca zbrodni z Będzina nadal poszukiwany! Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celnych Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach poszukują 42-letniego Rafała Pacyna z Będzina. Mężczyzna dopuścił się zabójstwa dwóch osób i podpalenia kamienicy.

Sprawca zbrodni z Będzina

Przypomnimy… Do tej okrutnej zbrodni sprzed lat doszło w Będzinie na przełomie roku 2005/2006. Dokładnie 2 stycznia 2006 roku policja została powiadomiona o pożarze kamienicy gdzie ujawniono zwłoki dwóch osób. Po wielu latach mozolnej pracy śledczych, 2 grudnia 2019 roku Sąd Okręgowy w Katowicach uznał oskarżonego Rafała Pacynę  za winnego tego, że dopuścił się zabójstwa właścicielki i dozorcy kamienicy. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawca na koniec podpalił budynek, w którym mieszkali. W ten sposób spowodował zagrożenie życia i zdrowia wielu osób. Za przestępstwa te w 2019 roku sąd zasądził wobec Rafała Pacyny karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Od tego czasu mężczyzna ukrywa się przez organami ścigania. Śledczy podejrzewają, że mężczyzna również mógł zmienić wygląd. Jak ustalono, poszukiwany utrzymywał kontakty z zagłębiowskimi pseudokibicami. W lipcu 2021 roku sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania, ponieważ pojawił się wątek (sprawdzany przez policjantów), że mężczyzna może przebywać za granicą.

Ostatnie miejsce zameldowania sprawcy to Będzin, Żeromskiego Stefana 12

Rysopis:

Waga około 70-89 kg, sylwetka średnia. Włosy proste, krótkie, uczesanie na jeża, ciemne. Wzrost około 176-180 cm. Oczy jasne.

Wszystkie osoby mające informacje mogące przyczynić się do zatrzymania poszukiwanego proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji pod numerem telefonu 798032366 lub najbliższą jednostką Policji. Również w tej sprawie można kontaktować się z naszą redakcją… Zaginieni przed laty gwarantują anonimowość.

Informacje o Rafale Pacynie można znaleźć na stronie Poszukiwani.

Źródło: Sprawca zbrodni z Będzina nadal poszukiwany – Wiadomości – Policja Śląska

(1) Facebook

PACYNA RAFAŁ – Poszukiwani – Portal polskiej Policji (policja.pl)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeśli. Dlatego. Lecz

Może zainteresować Cię: Andrew Gosdena zaginął w 2007 roku. Zdjęcia progresywne. (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl