Blog
Zaginieni Przed Laty

Adam Lanza, sprawca strzelaniny – historia jednego zdjęcia, cz. 10

Młody chłopak uchwycony na zdjęciu poniżej to Adam Lanza, sprawca strzelaniny w szkole podstawowej Sandy Hook. Jego ofiarą padło łącznie 27 osób (w tym jego matka). On sam popełnił samobójstwo chwilę po całym zdarzeniu.

Adam Lanza wyróżniał się na tle swoich rówieśników. Niewykluczone, że miał zespół Aspergera – nie potrafił bowiem nawiązywać relacji z innymi ludźmi. Jego ojciec podejrzewał nawet, że cierpiał on na schizofrenię.

Adam Lanza
Sprawca strzelaniny – Adam Lanza

14 grudnia 2012 roku, około godziny 9 rano Lanza czterokrotnie strzelił swojej matce w głowę. Później pojechał do szkoły podstawowej Sandy Hook, do której uczęszczał jako dziecko. Od razu po przybyciu na miejsce, 20-latek zastrzelił dyrektorkę szkoły oraz psychologa. W tym czasie kilku pracowników skutecznie schowało się – dzięki temu szybko poinformowano policję o zaistniałej sytuacji. Woźny pracujący w szkole biegał po korytarzach szkoły, by ostrzec o strzelaninie. Niektórzy nauczyciele próbowali uspokajać przestraszone dzieci, mówiąc, że po budynku biega dzikie zwierzę.

Adam Lanza zastrzelił w sumie 20 dzieci w wieku od 6 do 7 lat. 10 minut po rozpoczęciu strzelaniny strzelił sobie w dolną część głowy. Nadal nie wiadomo, jakie były motywy jego zachowania. Niektórzy twierdzą, że zrobił to z powodów polityczno-światopoglądowych. Tuż po masakrze odkryto, młody mężczyzna był zafascynowany masowymi strzelaninami, w szczególności masakrą w Columbine High School.

Źródło

https://pl.wikipedia.org/

https://wyborcza.pl/

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, odwiedzaj nas częściej!

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl