W 2007 roku śledczy dokonali postępu w sprawie. Laboratorium opracowało profil podejrzanego na podstawie próbki DNA pozostawionej na kurtce Marise. Próbkę przesłano do bazy danych i co miesiąc sprawdzano. W 2018 roku ślad DNA dopasowano do bardzo odległego krewnego dziewczynki. Na podstawie zebranego DNA, Eric Schubert ekspert od genealogii, stworzył drzewo genealogiczne.

W ciągu następnych kilku lat policja przesłuchiwała członków rodziny i pobierała próbki. Zawężono wówczas listę podejrzanych do czterech osób, z których jedna została aresztowana w 1974 roku za niepowiązaną napaść na tle seksualnym.

-Ta osoba została zidentyfikowana jako Forte i została uznana za głównego podejrzanego w sprawie morderstwa Marise – podała policja w wywiadzie z mediami.

Szczątki Forte zostały ekshumowane w styczniu 2022 roku. Próbki jego DNA pasowały do śladów pobranych kilkadziesiąt lat temu z kurtki Marise. Bezdusznym mordercą dziewczynki jest James Paul Forte. Mężczyzna zmarł w maju 1980 roku z przyczyn naturalnych, dlatego sprawa na długie lata utknęła w martwym punkcie. Przełom w śledztwie nastąpił dopiero kilka miesięcy temu, gdy użyto technologii genetycznej.

Nadzieja

– Chociaż rozwiązanie tej sprawy zajęło prawie 58 lat, myślę, że powinno to zaszczepić rodzinom ofiar w całym stanie i całym kraju poczucie nadziei. Że ​​bez względu na to, jak długo to może potrwać, my, jako organy ścigania, nigdy nie zrezygnujemy z prób odnalezienia sprawców. Tych ohydnych zbrodni, które mają miejsce — powiedział płk Mark Baron, główny śledczy w sprawie w wywiadzie z mediami.

Mamy nadzieję, że sprawy, które utkwiły w martwym punkcie, doczekają się swojego zakończenia i pomimo upływu lat prawda ujrzy światło dzienne.

Informacje ze stron: dzienna.pl – Twoja dzienna dawka informacji z kraju i świata

Wiadomości z kraju i ze świata – wszystko co ważne – WP

Pogoda, Sport, Polska, Kuchnia, Media, Wiadomości, Microsoft News, MSN

Źródło: Rozwiązanie kryminalnej zagadki po prawie 58 latach. Amerykańska policja zidentyfikowała mordercę 9-letniej dziewczynki (msn.com)

Rozwiązanie kryminalnej zagadki po prawie 58 latach. Amerykańska policja zidentyfikowała mordercę 9-letniej dziewczynki – WP Wiadomości

Rozwiązanie kryminalnej zagadki po prawie 58 latach. Amerykańska policja zidentyfikowała mordercę 9-letniej dziewczynki – dzienna.pl – Twoja dzienna dawka informacji z kraju i świata

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Zaginięcie braci Palasik. (zaginieniprzedlaty.com)