Blog
Zaginieni Przed Laty

Zapadł wyrok w głośnej sprawie zabójstwa matki i córki

Zapadł wyrok w głośnej sprawie zabójstwa matki i córki. Mężczyzna nadal nie poczuwa się do winy w chwili odczytania wyroku milczał i kiwał głową jakby nie zgadzał się z wyrokiem.

 

Zapadł wyrok

Krzysztof R. oskarżony o brutalne zabójstwo dwóch kobiet 45-letniej Aleksandry i jej 15-letniej córki usłyszał wyrok. 27 czerwca 2024 roku zapadł wyrok, sąd skazał mordercę na dożywocie.

Proces w sprawie podwójnego morderstwa – matki i córki – ruszył w czerwcu 2023 roku. Mężczyzna będzie mógł ubiegać się o wyjście z więzienia po 30-latach odsiadki. Karę więzienia Krzysztof R. ma odbywać w systemie terapeutycznym.

Za uduszenie psa należącego do ofiar sąd wymierzył mu trzy lata pozbawienia wolności. Za utrwalanie wizerunku nagiej lub niekompletnie ubranej 13-letniej wówczas Oliwii za pomocą zainstalowanej w jej pokoju kamery – również trzy lata. Poza tym Krzysztof R. otrzymał też karę dwóch lat więzienia za wykorzystanie wizerunku i podszywanie się pod Oliwię na Facebooku, dwóch i pół roku więzienia za dopuszczanie się tzw. innych czynności seksualnych wobec Oliwii, gdy miała 14 lat, a także rok więzienia za tworzenie fałszywych dowodów przeciwko Aleksandrze, aby zainicjować wobec niej postępowanie karne i dyscyplinarne.

Zapadł wyrok w głośnej sprawie zabójstwa matki i córki

Ponadto sąd zasądził 200 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rzecz pani Bożeny – matki i babci zamordowanych kobiet oraz 100 tysięcy na rzecz ojca Oliwii W. Poza tym sąd zakazał Krzysztofowi R. wszelkiej działalności związanej z wychowaniem, edukacją, opieką czy leczeniem małoletnich. W związku z zabiciem psa sąd orzekł wobec niego zakaz posiadania zwierząt przez 10 lat i nakazał wpłacić 10 tysięcy złotych na rzecz częstochowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. W związku z tym, że jawność była wyłączona, publiczność musiała opuścić salę rozpraw na czas wygłaszania przez sędziego Dominika Bogacza ustnego uzasadnienia orzeczenia.

Przypomnijmy:

 

W połowie lutego 2022 roku 45-letnia Aleksandra i jej córka Oliwia zaginęły w pobliżu działek przy ul. Żyznej w Częstochowie. Ich zwłoki znaleziono po niespełna dwóch tygodniach. Z nowych ustaleń wynika, że bezwzględny zabójca rozebrał swoje ofiary, a ich ubrania wyrzucił do pobliskiego kontenera na działkach przy ul. Żyznej. Zabójca kobiet udusił również należącego do nich psa razy Shi-Tzu.

 

 

Krzysztof R. od samego początku nie przyznaje się do winy. Nie zmienia swojej taktyki i nie chce składać wyjaśnień. Milczy!

Sekcja zwłok…

Sekcja zwłok nie dała odpowiedzi na to, w jaki sposób zginęła 45-letnia Aleksandra. Śledczy z Częstochowy czekają jeszcze na wyniki szczegółowych badań histopatologicznych i toksykologicznych. Pewne jest to, że 15-letnia Oliwia została uduszona.

Zdaniem śledczych, nastolatka została podstępem zwabiona przez 52-letniego Krzysztofa R. na teren ogródków działkowych i tam mężczyzna pozbawił ją życia. Według śledczych Krzysztof R. jeszcze na działkach rozebrał ciała kobiet, następnie zapakował ich zwłoki do samochodu i wywiózł do lasu pod Romanowem… To około 20 km od Częstochowy. Co do jego winy śledczy nie mają wątpliwości.

Po 11 dniach intensywnych poszukiwań zaginionej matki i córki, ciała kobiet zostały odnalezione. Znajdowały się w płytkim grobie. Według śledczych może to wskazywać, że Krzysztof R. działał w pośpiechu. Przy ciałach obu zamordowanych kobiet morderca również zakopał psa.

 

 

Krzysztof R. cały czas przebywa w areszcie

Według ustaleń śledczych Krzysztof R. wszedł w nocy do mieszkania Aleksandry i podrzucił dokumenty i telefon zaginionej. Na osiedlowym parkingu zaparkował samochód kobiety, próbując w ten sposób zatrzeć wszelkie ślady.

52-latek znajduje się w areszcie od 18 lutego 2022 roku. Usłyszał już zarzut uprowadzenia i podwójnego zabójstwa. Mężczyzna nie przyznał się jednak do winy, odmówił też współpracy z policją i prokuraturą.

Do częstochowskiego Sądu wpłynęło zażalenie na decyzję o tymczasowym aresztowaniu 52-letniego Krzysztofa R. Mężczyzna został zatrzymany w związku z zaginięciem matki i córki z Częstochowy. 52-latek nadal nie przyznaje się do winy, chociaż usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa i bezprawnego pozbawienia wolności. W poniedziałek 21 lutego 2022 roku w Romanowie policja znalazła ciała dwóch kobiet i psa.

Czy Krzysztof R. opuści areszt?

52-letni mężczyzna, który ma postawione zarzuty podwójnego zabójstwa połączonego z bezprawnym pozbawieniem życia oraz bezprawnej instalacji kamery w mieszkaniu zaginionej kobiety został zatrzymany 13 lutego 2022 roku, a trzy dni później został aresztowany na 3 miesiące. Po zaginięciu kobiet sprawiał wrażenie bardzo przejętego. Gdy zatrzymała go policja, próbował zrzucić winę na swojego sąsiada.

Sąsiedzi wspominają dziwne zachowanie Krzysztofa R. w dniu zaginięcia kobiet, jeszcze zanim został zatrzymany. Krzysztof R. wydzwaniał do znajomych i udawał przejętego… Mówił, że bardzo martwi się o losy Aleksandry i Oliwii. Opowiadał, kiedy widział je ostatni raz i co wtedy robiły. Na działce w końcu pojawiła się mama zaginionej Aleksandry. Kobieta prosiła Krzysztofa R., by powiedział jej wszystko, co wie. Tymczasem śledczy już podejrzewali, że mężczyzna ma związek z zaginięciem kobiet. 52-letni Krzysztof R. w trakcie zatrzymania próbował wrobić swojego sąsiada. Wmawiał policjantom, że jeden z działkowców zachowuje się wyjątkowo podejrzanie. Bardzo szybko ze względu na brak jakichkolwiek wiarygodnych dowodów, niesłusznie oskarżony mężczyzna przez Krzysztofa R., został wyłączony ze śledztwa.

 

 

Edit: Po godzinie 13:00 rzeczniczka częstochowskiej policji Sabina Chyra-Giereś powiedziała, że kilka metrów od odnalezienia pierwszych zwłok znaleziono drugie ciało kobiety. Było ono zakopane również około metra pod ziemią.

Dzisiaj tj. 21.02.2022 r., w kompleksie leśnym w pobliżu miejscowości Romanów, nieopodal Częstochowy, służby odnalazły ciało kobiety. Zwłoki zakopane były na głębokości kilkudziesięciu centymetrów. Może to być jedna z zaginionych kobiet, które są poszukiwane od 10.02.2022 r. Odnaleziono również szczątki psa.

E-maile

Tydzień temu ktoś rozesłał do wielu redakcji i policji wiadomość e-mail. Podpisał się jako “seryjny częstochowski morderca”. W wiadomości czytamy: TO JA, JESTEM SERYJNYM… NIE SZUKAJCIE ALEKSANDRY I OLIWII WIECZOREK I ICH PIESKA… BO ZGINĄ KOLEJNE OSOBY… WSPOMNICIE MOJE SŁOWA I BĘDZIECIE SROGO ŻAŁOWAĆ… (pisownia oryginalna)

Nowe fakty w sprawie morderstwa matki i córki!

zaginione

Pomimo zatrzymania Krzysztofa R. w sprawie zaginięcia 45-letniej Aleksandry i 15-letniej Oliwii, nadal trwają poszukiwania kobiet. Krzysztof R, nie przyznał się do zabójstwa i przymusowego pozbawienia wolności. Mężczyzna przebywa w areszcie.

 

 

 

Media i policja w piątek (18.02)otrzymały kolejny e-mail od “seryjnego mordercy”. Tym razem psychopata załączył do wiadomości grafikę i film wideo. Nagranie ukazuje scenę aktu seksualnego. W wiadomości podał zagadkę, wyraźnie inspirując się bohaterem z powieści kryminalnej “Zodiak”. Poniżej treść wiadomości (pisownia oryginalna): Policja bada tę sprawę. Kto więc wysyła kolejne e-maile skoro Krzysztof R. przebywa w areszcie? Czy ktoś robi sobie żarty?

 

Kolejny e-mail od "seryjnego mordercy" w sprawie Aleksandry i Oliwii

oryginalna treść e-maila

 

THIS IS THE ZODIAK SPEAKING…

OSTRZEGAŁEM WAS…
NIE SZUKAJTA DZIEWCZYN…
I ICH PIESKA…
EXTRA SEX MIAŁEM…
ŻEBY ZAWSZE TAKI MIEĆ…
ALE MOGĘ ZA TO GAROWAĆ…
ROZWIĄŻCIE ZAGADKĘ…
TO ZNAJDZIECIE CIAŁA…

a6054cce7689868d4c367144b6c5a780
f31b90b73cad7e687705a2a6b6f6027a
369f577f49e28775d388e72bef535f31
140d4ba7912f6ea82c3d107bd30c7d52
75cdf85d6b79f6a1cc13826bba682706
bb6457a753d091b82d6ae62f3ef83faa
afecfe05cdb18d9653ea5ed3e286c85a

Oprócz wiadomości autor dołączył grafikę. Ukazuje ona zamordowaną kobietę oraz krótki plik wideo, na którym widać akt seksualny. Oficer prasowa KMP w Częstochowie, podkomisarz Sabina Chyra-Giereś potwierdziła, że policja otrzymała taką wiadomość. Funkcjonariusze ds. walki z cyberprzestępczością pracują wciąż nad zweryfikowaniem autora obu e-maili.

 

 

Grafika oraz materiał wideo raczej nie ukazują zaginionych kobiet. Ze względu na ich drastyczność, nie są udostępnione te materiały.

Odnaleziono ciało kobiety

W sprawie zaginięcia kobiet w niedzielę został zatrzymany 52-letni Krzysztof R. Mężczyzna od samego początku nie współpracuje z policją. Nie przyznaje się do zabicia kobiet. Krzysztof R. był znany zaginionym kobietom. Pomagał im na działce w naprawach drobnych usterek. Pani Aleksandry i jej córki wciąż nie odnaleziono.

W ostatnich dniach wszyscy żyjemy tajemniczym zniknięciem matki i córki. Każdy z nas bacznie słucha informacji na ten temat w nadziei, że kobiety odnajdą się całe i zdrowe. W dniu dzisiejszym w Internecie jest głośno od wiadomości, że kobiety nie żyją…

– Prokurator przeanalizował materiał dowodowy i stwierdził, że daje on podstawy do przedstawienia zatrzymanemu zarzutu zabójstwa 45-letniej kobiety i jej 15-letniej córki, połączonego z bezprawnym pozbawieniem wolności tych kobiet – poinformował dzisiaj Krzysztof Budzik z biura prasowego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

– Podejrzany nie przyznał się do zarzutów i odmówił składania wyjaśnień. Ciał kobiet nie odnaleziono. Ale ustalenia śledczych wskazują na to, że zostały one pozbawione życia, tak wynika z całokształtu materiału dowodowego. Do zbrodni miało dojść 10 lutego w Częstochowie – dodaje Budzik.

Wiadomo, że śledczy analizowali nagrania z miejskich monitoringów oraz zabezpieczyli samochody należące do 45-latki i 52-latka. Mężczyzna na dzień dzisiejszy został zatrzymany na trzy miesiące.

Kolejny e-mail

Częstochowska policja zatrzymała 52-letniego mężczyznę, który może mieć związek z zaginięciem 45-letniej Aleksandry Wieczorek i jej córki, 15-letniej Oliwii Wieczorek. – Ze względu na toczące się postępowanie nie mogę nic więcej powiedzieć – mówi podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

– W poniedziałek prokuratura rejonowa Częstochowa Południe wszczęła śledztwo w sprawie bezprawnego pozbawienia człowieka wolności. Chodzi o artykuł 189 paragraf 1. To robocza kwalifikacja – poinformował media Krzysztof Budzik z biura prasowego prokuratury okręgowej w Częstochowie. Prokurator dodał, że zaginione nadal się nie odnalazły, także on nie ujawnił żadnych informacji o zatrzymanym mężczyźnie. – Trwają w tej sprawie intensywne czynności – zapewnił Budzik.

Cały czas mamy nadzieję, że zaginione odnajdą się całe i zdrowy. Być może zatrzymanie 52-latka będzie przełomem w tej sprawie.

 

Policja nadal poszukuje 45-letniej Aleksandry i jej 15-letniej córki. Tymczasem ktoś grozi mediom i policji, żeby nie szukać zaginionych kobiet. Od kilku dni częstochowska policja prowadzi intensywne poszukiwania za zaginionymi kobietami. Matka i córka w nieustalonych okolicznościach opuściły miejsce zamieszkania w Częstochowie przy ulicy Bienia i do chwili obecnej nie nawiązały kontaktu z bliskimi. 45-latka ostatni raz widziana była 10 lutego 2022 roku  na ROD przy ul. Żyznej w Częstochowie.

W niedzielę 13 lutego 2022 roku ktoś rozesłał do wielu redakcji i policji wiadomość e-mail. Podpisał się jako “seryjny częstochowski morderca”. W wiadomości czytamy: TO JA, JESTEM SERYJNYM… NIE SZUKAJCIE ALEKSANDRY I OLIWII WIECZOREK I ICH PIESKA… BO ZGINĄ KOLEJNE OSOBY… WSPOMNICIE MOJE SŁOWA I BĘDZIECIE SROGO ŻAŁOWAĆ… (pisownia oryginalna).

Oficer prasowy KMP w Częstochowie, podkomisarz Sabina Chyra-Giereś potwierdziła silesia24.pl, że wszyscy zainteresowani otrzymali tę wiadomość. Funkcjonariusze już podjęli czynności, które mają wyjaśnić okoliczności powstania tego e-maila i kto za tym stoi.

Policja opublikowała zdjęcie samochodu – Każdy, kto zna miejsce aktualnego pobytu lub w ostatnim czasie widział zaginione, albo osoby poruszające się w nocy z 10/11 lutego fordem focusem o numerze rejestracyjnym SC1836F, proszony jest o kontakt z Policją – dodaje KMP w Częstochowie.

Nowe fakty w sprawie morderstwa matki i córki!

Czy ktoś widział ten samochód?

Odnaleziono ciało kobiety. Czy zwłoki należą do Aleksandry lub jej córki?

 

Zaginęły matka z córką

Kobiety przepadły jak kamień w wodę. Od 10 lutego 2022 roku nie wiadomo gdzie są i czy ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 45-letnia Aleksandra Wieczorek i jej 15-letnia córka Oliwia Wieczorek wyszły z mieszkania przy ulicy Bienia w Częstochowie. Całą sytuację rozpaczliwie przeżywa 67-letnia kobieta, która zamartwia się o swoją córkę i wnuczkę.

– Jestem pełna najgorszych myśli. Szukam ciał – mówi nam zrozpaczona Bożena Wieczorek (67l.), mama 45-latki i babcia 15-latki. Po raz ostatni rozmawiała z córką w minioną środę. – Umawiałyśmy się na obiad, bo gotowałam im. Nic niepokojącego nie zauważyłam w zachowaniu córki – wspomina pani Bożena w wywiadzie z mediami.

Gdzie są zaginione kobiety?

W czwartek Aleksandra Wieczorek po pracy, koło południa, poszła na działkę przy ul. Żyznej w Częstochowie. – Dzwoniła do Oliwii. Przysłała jej zdjęcia przyciętych traw… – opowiada pani Bożena.

Jednak zdarzyło się coś niepokojącego. – Wnuczka w tym czasie była w domu, miała zdalne lekcje. Po nich zadzwoniła do mnie po południu z pytaniem, gdzie jest mama, bo nie ma jej na działce… Rozłączyłyśmy się. Zaniepokoiło mnie to, zadzwoniłam ponownie do wnuczki. Jej telefon już milczał – informuje pani Bożena w wywiadzie z mediami.

Zapadł wyrok w głośnej sprawie zabójstwa matki i córki
zaginione kobiety

Mieszkanie córki przy ul. Bienia było zamknięte na klucz. Telefony pani Oli i jej córki nie odpowiadały. Przed domem stał samochód. – Dziwne, był zaparkowany w innym miejscu niż zawsze. Wnuczka miała pieska rasy Shih tzu. Zniknął razem z nimi – dopowiada pani Bożena.

Zapadł wyrok w głośnej sprawie zabójstwa matki i córki
Piesek zaginionych kobiet

Mieszkanie po otwarciu drzwi przez strażaków było w należytym porządku. Tak jakby ktoś wyszedł tylko na chwilę. W pokoju stała walizka, do której Oliwia pakowała się na wyjazd do babci na ferie. – W mieszkaniu była też torebka córki i dokumenty oraz ich telefony. W kuchni stał nietknięty obiad – wylicza pani Bożena.

Źródło:

 

Zaginęły matka i córką. Ich najbliżsi podejrzewają, że stało się coś strasznego. W domu zostawiły… nietknięty obiad (msn.com)

Nowe szczegóły morderstwa w Częstochowie. Krzysztof R. milczy – Wiadomości ze Śląska WP

(4) Dzieje się – Śląskie | Facebook

Nowe fakty w sprawie zabójstwa kobiet z Częstochowy. Krzysztof R. chciał wrobić inną osobę. Sąsiedzi wyznają, jak się zachowywał (plotek.pl)

Zaginięcie matki i córki z Częstochowy – jest przełom? Policja zatrzymała 52-letniego mężczyznę | Częstochowa Nasze Miasto

Częstochowa. Zaginęły Aleksandra Wieczorek i jej córka Oliwia. Policja zatrzymała 52-letniego mężczyznę. Prokuratura: śledztwo ws. bezprawnego pozbawienia wolności – TVN24

(7) Watch | Facebook

To może być przełom ws. poszukiwań Aleksandry i Oliwii. Znaleziono ciało kobiety – RMF 24

Policja znalazła w lesie ciało! Policja: To prawdopodobnie jedna z zaginionych kobiet z Częstochowy | wKatowicach.eu

(4) Dzieje się – Śląskie – posty | Facebook

Częstochowa. Zaginione matka i córka nie żyją? 52-latek aresztowany pod zarzutami zabójstwa nie przyznaje się, ciał nie odnaleziono – TVN24

Zaginęły 45-letnia Aleksandra Wieczorek i 15-letnia córka Oliwia Wieczorek (fakt.pl)

(1) SOS Zaginięcia | Facebook

(1) Zaginieni przed laty | Facebook

Trwają poszukiwania matki i córki. Ktoś grozi mediom i policji jako “seryjny morderca” – Silesia24.pl

Kolejny e-mail od “seryjnego mordercy” w sprawie Aleksandry i Oliwii – Silesia24.pl

Życie Częstochowy i powiatu Jest zażalenie na decyzję o tymczasowym aresztowaniu Krzysztofa R. – Życie Częstochowy i powiatu (zycieczestochowy.pl)

Jest zażalenie. Również. Lub. Oczywiście. Również. Dlatego. Również. Oczywiście. Również. W związku z tym. Bez wątpienia. Również. W związku z tym . Również

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie.  Le

Może zainteresować Cię: Historia Kanibala z Milwaukee. “Zabawne jest to, że niczego nie żałuję” (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl