Blog
Zaginieni Przed Laty

Porwana i zamordowana przez policjanta? Sprawa Sarah Everard.

Porwana i zamordowana przez policjanta? Sprawa Sarah Everard.

Porwana i zamordowana przez policjanta? Sprawa Sarah Everard. 3 marca 2021 roku zaginęła 33-letnia Brytyjka, Sarah Everard. Niedługo później znaleziono jej ciało. Podejrzanym o morderstwo jest 40-letni policjant. Bez wątpienia, to właśnie zawód podejrzanego wzbudza w tej sprawie największe kontrowersje.

Porwana Sarah Everard

3 marca 2021 roku Sarah odwiedziła swojego przyjaciela, mieszkającego w południowej części Londynu. Około godziny 21:00 kobieta postanowiła wrócić do domu, co zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Niestety, nie udało jej się do niego dotrzeć.

Następnego dnia zaniepokojony chłopak Sarah zgłosił jej zaginięcie. Kobieta rozmawiała z nim przez telefon poprzedniego wieczoru, planowali spotkanie, na które jednak nie przyszła.

Porwana i zamordowana przez policjanta? Sprawa Sarah Everard.
Fot. Plakat z poszukiwań Sarah Everard

Policjant- porywacz

Londyńska policja przyjęła wstępne ustalenia, że Everard mogła zostać porwana. W związku z tą sprawą, 9 marca aresztowano 40-letniego policjanta, Wayne’a Couzens. Mężczyzna w dniu zaginięcia 33-latki miał dzień wolny od służby. Co istotne, już wcześniej budził on swoją osobą pewien niepokój. Podejrzewano go o publiczne obnażanie się.  W sprawie zaginięcia Everard zatrzymano także jego żonę, która prawdopodobnie pomagała porywaczowi.

Porwana i zamordowana przez policjanta? Sprawa Sarah Everard.

Fot. Wayne Couzens

Porwana i zamordowana

Zaledwie dzień po zatrzymaniu podejrzanego policjanta, w Hoad’s Wood odnaleziono ludzkie szczątki, zapakowane w dużą torbę. Tego samego dnia Couzens stał się podejrzany już nie o samo porwanie, a morderstwo. 12 marca, na podstawie dokumentacji dentystycznej, udało się zidentyfikować ciało. Niestety, była to Sarah Everard. Tymczasem, z aresztu za kaucją wyszła żona Couzens’a.

Czuwanie dla Sarah i przepychanki z policją

Morderstwo 33-latki wstrząsnęło Wielką Brytanią. Ludzie gromadzili się, aby zapalić znicze w intencji zamordowanej. Zorganizowano czuwania, będące wyrazem wsparcia dla jej rodziny. Na jednym z nich pojawiła się nawet księżna Kate, żona księcia Williama.

 

 

Porwana i zamordowana przez policjanta? Sprawa Sarah Everard.
Fot. Kwiaty złożone podczas czuwania

Bez wątpienia, wydarzenie zszokowało Brytyjczyków, a wręcz wywołało niechęć do policji. Podczas czuwania, doszło do przepychanek z funkcjonariuszami, którzy z powodu restrykcji związanych z koronawirusem, próbowali przerwać zgromadzenie.

 

Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Death_of_Sarah_Everard

Scotland Yard officer arrested on suspicion of murder in Sarah Everard case (telegraph.co.uk)

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Tajemnicze zaginięcie Adama Krzyszpina. W oczekiwaniu na prawdę! (zaginieniprzedlaty.com)

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl