Blog
Zaginieni Przed Laty

Zamordował swoją matkę i nie poniesie kary

Zamordował swoją matkę i nie poniesie kary

Zamordował swoją matkę i nie poniesie kary. Matka 21-latka była katechetką, została zadźgana przez własnego syna. Dramat pod Poznaniem.

Zamordował swoją matkę

Ta zbrodnia w Szamotułach pod Poznaniem niewątpliwie wstrząsnęła wszystkimi. Doszło do niej we wrześniu 2021 roku. 21-letni Ireneusz K. zamordował z zimną krwią swoją matkę. 60-letnia Mariola K. była katechetką i od 20 lat pracowała w Szkole Podstawowej nr.1 Kobieta samotnie wychowała syna i nigdy nie skarżyła się, że ma z nim problemy.

Policjanci na ciało kobiety natknęli się przypadkowo. Podczas policyjnego patolu mundurowi zauważyli jak 21-latek siedzący na ławce, dziwnie się zachowuje. Kiedy podeszli do niego z mężczyzną nie było kontaktu. Dlatego policjanci postanowili odprowadzić go do domu. Przekraczając próg jego domu, znaleźli kobietę, która leżała w kałuży krwi. Niestety na ratunek było już za późno.

 

W dniu, kiedy doszło to tej zbrodni, mundurowi znaleźli w samochodzie młodocianego sprawcy nóż. Z ustaleń śledczych wynikało, że Ireneusz K. zadał swojej matce dwa śmiertelne ciosy nożem. Mężczyzna został aresztowany. Jednak przez ten cały czas nie przyznaje się do winy. Złożył zeznania, ale śledczy uznali je za nielogiczne. Śledztwo przejęła Prokuratura Okręgowa w Koninie, trwało dziewięć miesięcy i zakończyło się na początku czerwca 2022 roku.

Zamordował swoją matkę i nie poniesie kary
zdjęcie ze strony www.Fakt.pl

Biegli wydali opinię…

Psychiatrzy wydali opinię na temat poczytalności Ireneusz. Stan zdrowia 21-latka długo nie pozwalał na przeprowadzenie obserwacji. Po jakimś czasie stwierdzono, że Ireneusz K. był niepoczytalny. Rozpoznano u mężczyzny zespół paranoidalny połączony z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych. Zespół paranoidalny charakteryzuje się zaburzeniami świadomości i zmysłów, które najczęściej przejawiają się w postaci urojeń i omamów. Jak się okazuje, Ireneusz K. był już wcześniej wielokrotnie hospitalizowany na oddziałach psychiatrycznych. Ostatni raz w Kościerzynie od 1 do 10 września 2021 r. Zabójstwa dopuścił się 18 dni po tym, jak opuścił szpital.

Zamordował swoją matkę i nie poniesie kary
zdjęcie ze strony /www.msn.com/

Niepoczytalność sprawcy wyłącza odpowiedzialność karną. Nie stanie więc przed sądem i nie poniesie kary – wyjaśniła prokurator Ewa Woźniak w rozmowie z “Gazetą Wyborczą”.

Uznano również, że Ireneusz K. jest niebezpieczny i może popełnić podobne przestępstwo. Prokuratura złożyła do sądu w Poznaniu wniosek o umorzenie sprawy zabójstwa oraz umieszczenie 21-latka w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Będzie tam przebywał bezterminowo, ale nie oznacza to, że dożywotnio – tłumaczy prokurator w rozmowie z mediami.

 

Źródło: Syn zamordował nauczycielkę religii. Nie pójdzie do więzienia (msn.com)

Szamotuły: Ireneusz K. zamordował swoją matkę, ale nie pójdzie do więzienia (fakt.pl)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Skazany za gwałt na 16-latce znaleziony w Wlk. Brytanii. (zaginieniprzedlaty.com)

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl