Blog
Zaginieni Przed Laty

Giovanni Brusca – Jeden z najgroźniejszych złoczyńców na wolności

Giovanni Brusca- Jeden z najgroźniejszych złoczyńców na wolności

Giovanni Brusca po 25 latach spędzonych w więzieniu wyszedł na wolność. To jeden z najgroźniejszych mafiosów. W 1992 roku mężczyzna rozpuścił w kwasie zwłoki 13-letniego dziecka.

Mafioso

Giovanni Brusca to bez wątpienia najgroźniejszy przestępca. Dopuścił się okrutnych czynów. To właśnie on w 1992 roku rozpuścił w kawasie zwłoki 13-letniego dziecka. Podpalił również ładunek wybuchowy wysadzając w powietrze samochód sędziego-Giovanniego F. Dziś sprawca ma 64-lata i opuścił właśnie więzienie. W związku z tym faktem rodziny ofiar we Włoszech są mocno zaniepokojone.

Giovanni Brusca- Jeden z najgroźniejszych złoczyńców na wolności
Fot. Pixabay

Wszystkie media zaczęły głośno publikować te informacje. Mafioso Sycylijskiej mafii został zwolniony przedterminowo. W zakładzie karnym za swoje czyny spędził 25 lat, mimo zasądzonych mu 26 lat.

Zwolnienie z więzienia

Giovanni Brusca skorzystał ze skrócenia kary. Wszystko to dzięki współpracy z wymiarem sprawiedliwości i bez wątpienia „dobremu sprawowaniu” w więzieniu.

Giovanni Brusca- Jeden z najgroźniejszych złoczyńców na wolności
Fot. Giovanni

Między innymi odsiadywał wyrok za porwanie i uwięzienie 13-letniego Giuseppe Di Matteo, syna „nawróconego” mafiosa współpracującego z władzami w 1996 roku. Chłopiec został uduszony, a jego zwłoki na rozpuszczone w kwasie. W 1992 roku Brusca był jednym z wykonawców zamachu na walczącego z mafią sędziego Giovanniego Falcone. Zdarzenie miało miejsce na autostradzie niedaleko Palermo. Wraz z nim zginęła wtedy jego żona i trzech policjantów, którzy go ochraniali.

Wyrok

Giovanni Brusca po aresztowaniu w 1996 roku i w obliczu grożącego mu dożywocia, zaczął ujawniać śledczym okoliczności wielu okrutnych zbrodni i został świadkiem koronnym, co miało doprowadzić do skrócenia mu kary więzienia.

Brusca pomógł śledczym wyśledzić i wsadzić za kraty wielu gangsterów odpowiedzialnych za kilka ataków mafii w latach 80. i 90. XX wieku. Zrobił to wtedy, gdy zyskał pewność, że odniesie z tego korzyści i będzie mógł wcześniej wyjść na wolność.
Obecnie kwestią do rozwiązania pozostaje to, jak wyglądać będzie jego powrót do życia na wolności.

Źródło:Rozpuścił w kwasie ciało dziecka. Jeden z najgroźniejszych złoczyńców na wolności. (twojenowinki.pl)

Włochy: czołowy mafiozo wyszedł na wolność. Giovanni Brusca mordował, rozpuścił w kwasie ciało dziecka | Polska Times

 

Oczywiście dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sorbetowa

Taki człowiek nigdy nie powinien wyjść na wolność!
A teraz z innej beczki. Piszę to z czystej sympatii do tego bloga. Błagam, litości z tymi sformułowaniami “bez wątpienia” itp. Wiele artykułów jest nimi wypełniona. Mniej emocjonalnego podejścia do sprawy, a więcej faktów. Niech czytelnik sam zadecyduje czy jest on “bez wątpienia najgroźniejszym przestępcą”. W co ja akurat wątpię. Byli gorsi. I to, że “oczywiście nam dziękujecie…” też brzmi jakoś dziwnie.

Last edited 3 lat temu by Sorbetowa
xxx

Zgadzam się. Mniej emocji.

Karolina

Cała ta historia, jak i inne wątki walki z sycylijską mafią zostały pokazane w serialu (dwie serie) “Il Cacciatore. Polowanie na mafię”. Przypadek ” polowania” na braci Brusca jest w drugiej serii. Świetny serial.

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl