Blog
Zaginieni Przed Laty

Przestępca seksualny Dariusz Z. zatrzymany

Dariusz Z.

14 lutego w godzinach porannych na wyspie Siquijor zatrzymany został Dariusz Z. – obywatel Polski skazany za popełnienie licznych przestępstw seksualnych od 3 lat ścigany listem Interpolu.

Dariusz Z. wraz z żoną prowadził Rodzinny Dom Dziecka. Placówka miała dać dzieciom poczucie szczęścia i bezpieczeństwa, jednak była dla nich miejscem koszmaru. Dariusz Z. w latach 2004-2008 rokiem znęcał się fizycznie i psychicznie nad podopiecznymi oraz wykorzystał seksualnie małoletnich wychowanków. Mężczyznę skazano prawomocnym wyrokiem sądu, jednak przez wiele lat był nieuchwytny dla wymiaru sprawiedliwości. Dlatego w maju 2018 Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej wydał za mężczyzną list gończy.

Polska policja wszczęła poszukiwania międzynarodowe. Z tej racji rozpoczęła współpracę z EUROPOLem i ENFASTem. 

W 2020 roku funkcjonariusze komórki ENFAST opublikowali wizerunek Dariusza Z. na stronie najbardziej poszukiwanych przestępców Europy oraz włączyli sylwetkę mężczyzny w kampanię medialną, w ramach której publikowano wizerunki poszukiwanych przestępców seksualnych. 

Dzięki kampanii nastąpił przełom w poszukiwaniach. Anonimowe zgłoszenie dało możliwość zlokalizowania mężczyzny w Azji. 

ENFAST we współpracy z amerykańską agencją federalną i wyspecjalizowaną grupą policjantów z Filipin ustalił dokładne miejsce pobytu mężczyzny. W ostatnich latach zamieszkiwał na filipińskiej wyspie Siquijor, znajdującej się w regionie Central Visayas.

Dariusz Z. nie spodziewał się aresztowania, nie stawiał jednak oporu. 

Aktualnie mężczyzna oczekuje w areszcie w stolicy Filipin – Manili na deportację do Polski.

Dariusz Z.

Źródło: policja

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl