Blog
Zaginieni Przed Laty

Zyta Michalska zaginęła w Wielkanoc 29-lat temu. Zabójca przez 26 lat cieszył się wolnością

Zyta Michalska zaginęła w Wielkanoc 29-lat temu. 20- latka wyszła na spacer do lasu i tego dnia została brutalnie zamordowana. Zabójca Zyty przez 26 lat był nieuchwytny i cieszył się wolnością. Przez te wszystkie lata mieszkał w pobliżu rodziców swojej ofiary.

Zyta Michalska

Kochani dzisiaj powracamy do głośnej sprawy zabójstwa 20-letniej Zyty Michalskiej. Młoda kobieta z zimną krwią została pozbawiona życia 29 lat temu. Wiele lat trzeba było czekać, by sprawca poniósł karę, bo aż 26.

 

Zabójstwo młodziutkiej Zyty Michalskiej wstrząsnęło dużą liczbą społeczności i pomimo upływu lat, sprawa ta budzi wciąż wiele emocji. Zabójcą 20-latki po latach okazał się Waldemar B. mężczyzna w chwili zatrzymania miał 54- lata. Przez wiele lat prowadził spokojne życie mieszkając w pobliżu rodziców zamordowanej Zyty.

 

Zyta Michalska

 

Zyta Michalska miała cała życie przed sobą. 20-latka od jakiegoś czasu mieszka w Poznaniu. Na święta Wielkanocne wróciła do domu swoich rodziców położonego w małej wsi nieopodal Wrześni. W Wielkanoc 1994 roku około godziny 15:00 po świątecznym obiedzie Zyta wyszła na spacer, nawet przez krótką chwilę nie pomyślała, że tego dnia ktoś brutalnie odbierze jej życie.

20-latka spacerowała leśną ścieżką i zbierała kwiaty. W pewnej chwili odwróciła się i wpadła prosto pod nadjeżdżający rower. Rowerzysta nie zdążył zareagować i upada na ziemię. Pomiędzy Zytą a rowerzystą doszło do kłótni i szamotaniny, która przerodziła się później w zabójstwo. Mężczyzna z minuty na minutę był coraz bardziej agresywny. Uderzył Zytę kilka razy. 20-latka broniła się cały czas, aż w pewnej chwili napastnik widząc, że nie może obezwładnić kobiety sięgnął po kamień. Mężczyzna z siłą uderzył nim w głowę Zyty. Po którymś z kolei ciosie Zyta przestała się bronić. Napastnik był pewien, że ją zabił dlatego jej ciało przeciągnął w inne miejsce i na koniec upozorował gwałt. W ten sposób chciał zmylić policję, która prędzej czy później odnalazłaby ciało Zyty.

Zamordowana Zyta Michalska

Zaginięcie

Kiedy dziewczyna nie wróciła do domu, rodzina zgłosiła zaginięcie na policję. Ciało dziewczyny zostało znalezione następnego dnia w lesie pod Wrześnią, zaledwie kilkaset metrów od domu dziewczyny. Zyta miała zmasakrowaną głowę, stwierdzono, że prawdopodobnie od uderzenia kamieniem. Miała zdjęte spodnie i podciągniętą bluzkę. Sekcja zwłok wykazała, że dziewczyna udusiła się ziemią, która wpadła jej do ust, gdy zabójca ciągnął ją po ziemi. Niestety mordercy nie udało się schwytać od razu, na początku nie było nawet wiadomo, kim on jest.

2019 rok

W 2019 roku policjanci z Archiwum X zajęli się niewyjaśnioną sprawą zamordowanej Zyty. Dzięki informacjom od społeczeństwa, nowym technologiom i zabezpieczonemu DNA policjanci z Archiwum X ustalili, że mordercą Zyty jest Waldemar B. Mężczyzna przyznał się do winy, ale twierdził, że był to wypadek. Nie przyznał się do tego, że próbował zgwałcić dziewczynę. Zeznał, że Zyta miała zdjęte spodnie i podniesioną bluzkę, bo chciał w ten sposób upozorować napaść seksualną.

Waldemar B. po zatrzymaniu powiedział policji, że mu ulżyło, a nawet, że sam chciał się zgłosić. Dlaczego więc milczał przez wiele lat?

 

Po zabiciu Zyty mężczyzna wrócił zadrapany do domu, po tym, jak dziewczyna się broniła. Bliskim morderca powiedział, że wpadł w jeżyny. Po jakimś czasie ożenił się, miał dzieci i cieszył się życiem.

Sąd

Niestety jest wiele jeszcze spraw nie rozwiązanych, które utkwiły w bazach policyjnych… Sprawcy cieszą się wolnością, jednak wierzymy, że prawda zawsze się obroni i uda się je rozwiązać pomimo upływu lat.

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl