Blog
Zaginieni Przed Laty

Zabójstwo noworodków pod Byczyną. Będzie ponowny wyrok!

Zabójstwo noworodków pod Byczyną. Będzie ponowny wyrok! W jednym z domów jednorodzinnych w Ciecierzynie koło Byczyny w grudniu 2018 roku znaleziono szczątki czworga noworodków.

Zabójstwo noworodków

Aleksandra J. każde swoje nowo narodzone dziecko zabijała. Sprawa wyszła na jaw dopiero gdy w grudniu 2018 roku w domu jednorodzinnym w Ciecierzynie koło Byczyny znaleziono szczątki noworodków. O tym, że matka zabijała dzieci wiedział jej partner, ojciec zamordowanych dzieci. Aleksandra zachodziła w każdą kolejną ciążę, żeby później odebrać życie swoim dzieciom.

Dzieciom, które przez 9 miesięcy nosiła pod sercem. Te biedne, niewinne maleństwa zostały pozbawione życia w okrutny sposób.

Aleksandra J. rodziła zdrowe dzieci i zaraz po porodzie wkłada je do reklamówki i zostawiała na pewną śmierć w nieczynnym piecu. Koszmarne jest też to, że kobieta po urodzeniu synka, zakopała go pod jabłonką… Ponieważ jak mówiła lubiła jabłka i chciała, by przypominały jej o pochowanym tam dziecku.

 

Sąsiedzi

Zbrodnie Aleksandry J. wyszły na jaw po tym jak sąsiedzi i ośrodek społeczny zgłosili na policję, że kobieta była kilka razy w ciąży, a po dzieciach nie ma śladu. Kiedy mundurowi przybyli pod wskazany adres, po przeszukaniu domu i posesji znaleźli szczątki czworga dzieci Aleksandry J.

Kobieta zeznała, że zabiła swoje dzieci ponieważ bała się swojego partnera- Dawida W. Mężczyzna jak twierdziła nie zgadzał się na kolejne dzieci. Para miała już wcześniej 9-letniego syna.

26 kwietnia 2021 r. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu wydał wyrok w tej sprawie. Jednak sąd drugiej instancji złagodził wyrok matce i ojcu. Aleksandra J. usłyszała wyrok 25 lat więzienia.  Dawid W.  ojciec zamordowanych dzieci dostał 15 lat więzienia.

Kasacje od tego wyroku złożyli zarówno obrońcy Aleksandry J. i Dawida W., jak i Prokurator Generalny.

Kasacja

27 marca 2023 roku Sąd Najwyższy uwzględnił kasację Prokuratora Generalnego. A więc wyrok Aleksandry J. jest nieważny i sprawa zostanie zbadana na nowo.

Sąd Najwyższy uwzględnił kasację, ponieważ uznał, że Sąd Apelacyjny we Wrocławiu pominął bardzo duży stopień społecznej szkodliwości czynu.

– Cechował się on zamiarem bezpośrednim wobec osób całkowicie bezbronnych. Było to działanie powtarzane i przemyślane – podkreślił sędzia Antoni Bojańczyk z Sądu Najwyższego.

– W odniesieniu do Dawida W. kasacje zostały oddalone i wyrok Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu jest ostateczny – pokreślił sędzia Adam Roch z Sądu Najwyższego.

– Rozprawa w procesie dotyczącym zabójstwa czworga dzieci w Ciecierzynie odbędzie się 8 września 2023 roku- informuje Małgorzata Lamparska, rzecznik Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.

Jak to możliwe, że nikt wcześniej niczego się nie dopatrzył? Rodzice Dawida wiedzieli, że ich synowa jest w ciąży, ponieważ mieszkali obok. Jednak nie zainteresowali się brakiem wnuków, które przychodziły na świat. Aleksandra J. była poczytalna w chwili popełnienie zbrodni.

Źródło: Zabójstwo czworga noworodków pod Byczyną. Sprawa wróciła do sądu. Będzie ponowny wyrok! [15 NAJWAŻNIEJSZYCH FAKTÓW] (msn.com)

Ciecierzyn. Rodzice zabitych noworodków Aleksandra J. i Dawid W. świadkami w procesie dziadków (fakt.pl)\

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! dlatego

Może zainteresować Cię również: Rodzice zamordowali córkę po tym, jak została porwana i zgwałcona (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl