Blog
Zaginieni Przed Laty

Fabian Zydor nie żyje. 10 000 zł nagrody za pomoc w tej sprawie

Fabian Zydor nie żyje. 10 000 zł nagrody za pomoc w tej sprawie

Fabian Zydor nie żyje. 10 000 zł nagrody za pomoc w sprawie zaginięcia 17-latka spod Wrześni.

Fabian Zydor

Szef wielkopolskiej Policji wyznaczył nagrodę w wysokości 10 000 zł za informację w sprawie zaginięcia Fabiana Zydora. 17-latek zaginął w 2016 roku w miejscowości Tarnowa koło Wrześni. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu są przekonani, że Fabian Zydor 17-latek z miejscowości Tarnowa koło Wrześni nie żyje. Jego ciało zostało ukryte. Okoliczności tej sprawy pozostają wciąż niewyjaśnione.

Fabian Zydor nie żyje. 10 000 zł nagrody za pomoc w tej sprawie
Fabian Zydor
Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę w wysokości 10 000 zł dla osoby, która przekaże informacje pomocne w tej sprawie. Każda taka osoba może skontaktować się z oficerami zajmującymi się tą sprawą pod nr tel. 572 899 555 albo osobiście w KWP Poznań ul. Kochanowskiego 2A, pokój 430. Funkcjonariusze wszystkim kontaktującym się osobom, zapewniają pełną anonimowość.

Zaginięcie 17-latka

Fabian był bezkonfliktowym 17-latkiem. Po rozwodzie rodziców chłopak był wychowywany przez siostrę oraz jej ówczesnego partnera. Razem mieszkali w małej wsi Tarnowa (gmina Pyzdry). Miał marzenia. Chciał zdać egzamin na prawo jazdy, ukończyć szkołę oraz rozpocząć pracę w budownictwie, jednak najprawdopodobniej nigdy się one nie spełnią.
Fabian Zydor nie żyje. 10 000 zł nagrody za pomoc w tej sprawie
Fabian Zydor
Był 30 października 2016 roku. Fabian Zydor, ubrany w czarną bluzę z kapturem, ciemne jeansy oraz sportowe buty, wyszedł na domówkę w miejscowości Tarnowa. Udał się około godziny 19:00 do kolegi Wojtka mieszkającego zaledwie kilkaset metrów dalej. Później wspólnie udali się na imprezę. Tam przebywały dwie koleżanki Fabiana, kilku kolegów, w tym jeden starszy, pochodzenia ukraińskiego-Iwan. W imprezie uczestniczyło 7 lub 8 osób. W jej trakcie Fabian się rozpłakał. Z relacji znajomych wynika, że było to spowodowane strachem przed powrotem do domu ze względu na szwagra, którego Fabian się bał. Chociaż z ich relacji wynika, że Fabian miał dobry kontakt z byłym szwagrem. Jaka więc jest prawda?

Miał wrócić do domu

Około godziny 23:00 Fabian postanowił opuścić imprezę i wrócić do domu. Jego kolega Wojtek próbował powstrzymać go przed wyjściem, tak jakby przeczuwał, że grozi mu niebezpieczeństwo? Prawdopodobnie do przebywających z nimi koleżanek powiedział: „Jak wyjdzie, to zobaczy”. Wojtek najlepszy kolega pokłócił się z Fabianem, doszło między nimi do szarpaniny. Wojtek w trakcie przesłuchania nie potwierdził tego faktu.
Fabian Zydor nie żyje. 10 000 zł nagrody za pomoc w tej sprawie
Siostra Fabiana
Fabian opuścił przyjęcie bardzo roztrzęsiony i wystraszony. Miał do przejścia około 800 metrów przez las, który łączył się z asfaltową drogą koło remizy. Na koniec musiał minąć jeszcze kilka domów i byłby już na miejscu. Jednak nigdy nie wrócił do swojego domu.

Poszukiwania

Około godziny 9:00 rano siostra Fabiana zauważyła, że nie wrócił do domu. Kilkakrotnie próbowała się z nim skontaktować, po czym zaczęła obdzwaniać znajomych, ale nie potrafili jej powiedzieć, co stało się z jej bratem. Gdy chłopak nie wrócił do południa, zawiadomiła policję. Zaczęły się intensywne poszukiwania nastolatka. Z pomocą psów tropiących przeszukano pobliskie zbiorniki wodne, okoliczne drogi i lasy, lecz nie znaleziono żadnego śladu. Bliscy przeszukiwali bardzo dokładnie teren, w tym sady.

Fabian Zydor nie żyje. 10 000 zł nagrody za pomoc w tej sprawie
Plakat z apelem

 

Według tropu, jaki podjęły psy tropiące, chłopak dotarł do miejsca, gdzie las się kończy, przy głównej drodze… Tam trop się urywa. Wygląda to tak, jakby wsiadł do samochodu, lub został wciągnięty. Sąsiedzi wspominali o czarnym aucie BMW, które było widziane przy remizie, lecz niczego więcej nie zauważyli.
Jedynym monitorowanym punktem w całej wsi była remiza. Jednak okazało się, że policja zabezpieczyła niewłaściwy fragment nagrania, ponieważ tej nocy nastąpiła zmiana czasu, czego nie wzięli pod uwagę. Zapis dotyczy wcześniejszej godziny. Kilka godzin po zaginięciu telefon Fabiana logował się w Antoninie tj. około 15 kilometrów od miejsca zamieszkania.

Informacje

Jakiś czas później po zaginięciu Fabiana policja otrzymała informację o zapachu rozkładających się zwłok. Mundurowi przeszukali wskazany teren. Niczego nie znaleziono. 30 września 2019 roku przeprowadzono kolejne czynności sprawdzające na terenie posesji, którą zamieszkiwał Fabian. Wypompowano wodę z pobliskiej studzienki, co również nie przyniosło żadnych skutków. Sprawę zaginięcia Fabiana przejął Wydział Spraw Wewnętrznych w Poznaniu. W jej rozwiązanie zaangażował się także detektyw z agencji ”Detectum”.
Do sprawy włączyła się detektyw Aneta Nowak z biura detektywistycznego “Damka”. Utrzymywała, że jest bliska rozwiązania tego tajemniczego zaginięcia. Odrzuciła wersję, iż za zaginięciem stoi rodzina i skupiła się na znajomych nastolatka. Była przekonana, że młodzi ludzie przebywający z Fabianem w tym tragicznym dniu dysponują informacjami, które mogłyby wspomóc śledztwo, ale nie chcą mówić.
Dla bliskich niewiedza jest najgorszym uczuciem. Każdego dnia czekają na jakiekolwiek wieści. Jeżeli Fabian nie żyje, chcą odnaleźć jego szczątki, by godnie go pochować. To, co przeżywa rodzina to najgorszy koszmar. Rozpacz jest tak głęboka, że nie da się tego opisać słowami. Czy panuje zmowa milczenia wśród znajomych? Czy ta zagadka ma szansę na rozwiązanie? Mamy nadzieję, że osoby, które coś wiedzą przestaną milczeć…
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Luiggi

Tragedia! Lecz idąc tokiem myślenia klasyka “nazwisko sprawcy jest w pierwszym tomie akt”, reguła intuicji.

Piotr

Ciekawa historia

Last edited 2 lat temu by Piotr

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl