Blog
Zaginieni Przed Laty

Aktorka Rebecca Schaeffer zginęła, bo “straciła niewinność”

Rebecca Schaeffer była aktorką i modelką, wielką gwiazdą lat 80. XX w. Zagrała w kilku znanych produkcjach filmowych, zaproszoną ją nawet na casting do filmu “Ojciec chrzestny III”. Niestety, na przesłuchanie nigdy nie dotarła. 

List od psychofana

Wraz z kolejnymi zleceniami i rolami, przybywało jej fanów. Młodziutka aktorka każdemu z nich poświęcała tyle uwagi, ile tylko mogła. Gdy podszedł do niej jakiś widz, chętnie wymieniała z nim kilka zdań. A kiedy na plan zaczęły przychodzić listy, odpisywała na każdy z nich. Jednym z wielbicieli Rebeccy był 19-letni Robert Bardo z Arizony. Wsyłał listy, w których prosił o spotkanie – aktorka odpisywała, ale traktowała go tak, jak każdego innego fana. Raz mężczyzna próbował wtargnąć na plan serialu, ale został zatrzymany przez ochronę, bo wziął ze sobą bukiet kwiatów, pluszaka i… nóż.

Rebecca Schaeffer
Rebecca Schaeffer

Stosunek 19-latka do młodej aktorki zmienił się po obejrzeniu najnowszego filmu z jej udziałem – “Klasowo-łóżkowe potyczki w Beverly Hills”. Uznał, że aktorka staje się “hollywoodzką ku*wą” i straciła niewinność. Wynajął wówczas detektywa, który za 300 dolarów ustalił adres aktorki. 18 lipca 1989 roku Bardo pojechał do Los Angeles, zapukał do jej drzwi. Rebecca otworzyła, myśląc, że to kurier – tego dnia obiecano dostarczyć jej scenariusz filmu “Ojciec chrzestny III”. Mimo wszystko chwilę porozmawiała z Robertem, który podziękował jej za list. Później mężczyzna poszedł do kawiarni.

Chwilę później wrócił pod dom aktorki, ponownie zapukał i strzelił, gdy tylko otworzyła drzwi. Dziewczyna upadła na ziemię i zapytała: “dlaczego?”, jednak nie usłyszała odpowiedzi. Rebecca Schaeffer zmarła w szpitalu Cedars-Sinai Medical Center.

Zatrzymanie

Robert Bardo został zatrzymany następnego dnia, po tym, jak błąkał się po ulicach miasta i krzyczał “zabiłem Rebbecę Schaeffer!”. Podczas procesu mężczyzna przyznał się do winy. Zeznał także, że prześladował aktorkę od wielu miesięcy i inspirował się Davidem Chapmanem (zabójcą Johna Lennona). Chociaż Bardo chorował na schizofrenię, skazano go na dożywotnie pozbawienie wolności.

Rebecca Schaeffer
Bardo podczas procesu

W przeszłości Robert Bardo miał obsesję na punkcie znanej działaczki, Samancie Reed Smith. Jednak gdy ta zginęła w katastrofie lotniczej, znalazł sobie nowy cel – Rebeccę Schaeffer.

To, co stało się z Rebeccą z rąk Roberta Bardo, uświadomiło całemu Hollywood, czym tak naprawdę jest “stalking” i doprowadziło do ogromnej zmiany w prawie stanowym – uznano stalking za przestępstwo, zaczęto też dbać o ochronę danych osobowych.

Źródło

https://kobieta.onet.pl

https://heavy.com/

https://allthatsinteresting.com/

Podobne

https://zaginieniprzedlaty.com/archiwum-zbrodni/mark-chapman-chcial-byc-znany-historia-jednego-zdjecia-cz-11/

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, odwiedzaj nas częściej!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl