Blog
Zaginieni Przed Laty

Mark Chapman chciał być znany – historia jednego zdjęcia, cz. 11

Mark Chapman Na poniższym zdjęciu John Lennon daje autograf swojemu fanowi. Nie mógł przypuszczać, że kilka godzin później ten pozbawi go życia… Mark Chapman planował zabójstwo artysty już od wielu miesięcy.

8 grudnia 1980 roku Chapman udał się pod dom Lennona na nowojorskim Manhattanie i cierpliwie czekał. Gdy muzyk wyszedł, ten zaczepił go i poprosił o autograf. Lennon, niczego się nie spodziewając, odbył krótką rozmowę ze swoim “fanem”, a później wraz ze swoją żoną, udał się do studia nagraniowego.

Mark Chapman
John Lennon i Mark Chapman – kilka godzin przed tragicznym zdarzeniem

Kiedy para wracała późnym wieczorem, Chapman oddał kilka strzałów w stronę Lennona – wszystkie cztery pociski trafiły w jego plecy.

Chapmana zatrzymano na miejscu zdarzenia. W czasie, gdy czekał na policję… czytał “Buszującego w zbożu” (była dla niego inspiracją). Później zeznał, że w przeszłości miał okazję zabić artystę, ale zrezygnował. Przyznał też, że dopuścił się zabójstwa, bo chciał być znany…

On był bardzo znany, zabiłem go, nie wiedząc, jaki był naprawdę. Był bardzo rodzinną osobą. Był ikoną. Zamordowałem go… bo był bardzo, bardzo, bardzo znany. Jedynym powodem, dla którego to zrobiłem, było to, że chciałem być bardzo, bardzo, bardzo, bardzo sławny. Byłem samolubny.

Choć biegli uznali, że mężczyzna był niepoczytalny, usłyszał wyrok dożywotniego pozbawienia wolności. Już kilkakrotnie sąd odmówił mu warunkowego zwolnienia.

Źródło

https://www.huba.news/

https://www.pap.pl/

https://www.wprost.pl/

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, odwiedzaj nas częściej!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl