Blog
Zaginieni Przed Laty

14-letnia Ewelina została porwana, zgwałcona i brutalnie zamordowana

14-letnia Ewelina została porwana, zgwałcona i brutalnie zamordowana.  Ostatni raz widziana była w dniu zaginięcia o godz. 7:00, gdy wyjeżdżała z domu do szkoły rowerem. Kim jest morderca nastolatki?

14-letnia Ewelina

W 2010 roku tajemniczym zaginięciem 14-latki żyła cała Polska. Niestety finał poszukiwań okazał się tragiczny. Nastolatka została porwana, zgwałcona i bestialsko zamordowana.

Ewelina Skwara ze wsi Służewo Pole koło Aleksandrowa Kujawskiego zaginęła w drodze do szkoły 8 grudnia 2010 roku około godziny 7:00 rano.

Natychmiast rozpoczęły się jej poszukiwania. Przy drodze, którą zmierzała do szkoły, odnaleziono jej uszkodzony rower. Na początku mundurowi uznali, że najprawdopodobniej ktoś potrącił dziewczynkę. Według śledczych sprawca bojąc się konsekwencji, wywiózł gdzieś ciało nastolatki i je ukrył.

 

Prawda była o wiele straszniejsza.

W poszukiwaniach na ogromną skalę zaangażowali się policjanci, strażacy, wojsko, strażnicy leśni oraz mieszkańcy wsi gdzie mieszkała zaginiona nastolatka. Do poszukiwań użyto specjalistycznego policyjnego śmigłowca z kamerą termowizyjną. Przeszukano teren wsi, gdzie mieszkała zaginiona dziewczynka, oraz okoliczne lasy i poligon. Niestety poszukiwania początkowo nie przyniosły oczekiwanego efektu.

Odnalezienie cała zaginionej

Początkiem stycznia 2011 roku w lesie, na terenie gminy Dąbrowa Biskupia, około 25 kilometrów od miejsca tajemniczego zaginięcia 14-latki odnaleziono szczątki dziewczyny.  Na zwłoki natrafił podleśniczy rutynowo znakujący drzewa do wycinki.

 

W pobliżu makabrycznego odkrycia znaleziono fragmenty odzieży oraz plecak z książkami. Bliscy zaginionej 14-latki rozpoznali, że odnaleziono rzeczy należą do Eweliny. Zwłoki były w okropnym stanie, okaleczone przez dzikie zwierzęta. Badania DNA potwierdziły, że zwłoki należą do zaginionej 14-latki.

Ustalenia śledczych

Po odnalezieniu ciała zaginionej bardzo szybko ustalono kim był porywacz nastolatki, a to tylko dlatego, że mundurowi połączyli zaginięcie Eweliny z rzekomym porwaniem 26-letniego mężczyzny tego samego dnia. Jacek U. ze wsi Dobre koło Radziejowa, nie wrócił z pracy w masarni na terenie gminy Dąbrowa Biskupia ( w tym rejonie odnaleziono zwłoki zaginionej).

Bliscy 26-latka zgłosili jego zaginięcie na policję, a jeden z kolegów dostał tajemniczego sms-a od mężczyzny, który wskazywał, że został on porwany.

 

Jak się później okazuje Jacek U. upozorował swoje porwanie po tym jak bestialsko zamordował 14-letnią Ewelinę. Mężczyzna został odnaleziony kilka dni później we Wrocławiu, w pobliżu spalonego samochodu. 26-latek cały czas twierdził, że został porwany kilka dni temu przez nieznanych mężczyzn, którzy przez jakiś czas wozili go w bagażniku, na koniec porywacze zmusili go do podpalenia samochodu. Od początku Jacek U. dziwnie się zachowywał i trafił do szpitala na oddział psychiatryczny, skąd został odebrany przez bliskich.

Według ustaleń prokuratury 26-letni Jacek U. 8 grudnia 2010 roku celowo potrącił autem 14-latkę jadącą rowerem. Mężczyzna następnie wywiózł dziewczynę do lasu do sąsiedniej gminy. Tam bestialsko zgwałcił  nastolatkę i na koniec odebrał jej życie. Zwłoki zamordowanej nastolatki porzucił niedaleko lokalnej drogi wiodącej do lasu.

Przesłuchanie

Jacek U. przyznał się do uprowadzenia, zgwałcenia i zabójstwa Eweliny.

 

Według jego zeznań wynika, że wszystko zaplanował dużo wcześniej. Jadącą na rowerze Ewelinę śledził tamtego dnia i potrącił samochodem. Lekko, tak żeby tylko upadła. Potem zatrzymał się i podszedł do niej, zaproponował, że podwiezie ją do szkoły. Nastolatka bez chwili wahania się zgodziła, ponieważ go znała z sąsiedztwa… Jednak 26-latke miał zupełnie inne plany. Kiedy dziewczyna wstała, uderzył ją z całej siły w twarz i wrzucił do bagażnika. Przyznał się, że wywiózł ją do lasu i zgwałcił, a na koniec zadźgał bestialsko nożem.

 

Biegli psychiatrzy uznali, że w chwili dokonania zbrodni był w pełni poczytalny. Jak się okazuje 14-latka była obserwowana przez  mężczyznę przez kilka dni poprzedzających zaginięcie.

Ewelina Skwara zgwałcona i zamordowana. Podejrzany przyznał się do winy (WIDEO, ZDJĘCIA) (eostroleka.pl)

Zidentyfikowano zwłoki Eweliny, aresztowano jej kuzyna – Wiadomości (onet.pl)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Anat Kimchi została zamordowana w biały dzień. Zbrodnia zaplanowana? (zaginieniprzedlaty.com)

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl