Blog
Zaginieni Przed Laty

Małgorzata Szabatowska. Kto zabił pracownicę banku?

Małgorzata Szabatowska zaginęła w 2010 roku jej losy wciąż są nieznane

Małgorzata Szabatowska zaginęła w 2010 roku, a w 2012 roku zbieracz złomu znalazł ludzką czaszkę. DNA potwierdziło, że należy ona do zaginionej Małgorzaty.

Zaginiona

Małgorzata Szabatowska zaginęła 16 listopada 2010 roku, mając 31 lat. Młoda kobieta pochodziła z Podkarpacia, ale od jakiegoś czasu mieszkała w Krakowie na nowym osiedlu na Kurdwanowie. Była pracownicą banku. Policja ustaliła, że kobieta w dniu zaginięcia razem ze swoją koleżanką wracała do domu po pracy. Około godziny 17:00 w pobliżu mieszkania Małgorzaty na Kurdwanowie kobiety się rozstały.
31-letnia kobieta udała się tego dnia jeszcze na zakupy. Wróciła z nimi do domu, po czym ponownie wyszła. Niedojedzona zupa, płaszcz na wieszaku, buty w przedpokoju, nierozpakowane zakupy wskazują, jakby wyszła w pośpiechu i miała zaraz wrócić.
Małgorzata Szabatowska zaginęła w 2010 roku jej losy wciąż są nieznane
Małgorzata Szabatowska
Na podstawie sygnału telefonu odtworzono drogę, jaką kobieta mogła się poruszać. Miała dwa telefony komórkowe, a ostatnie ich logowanie miało miejsce w okolicach zbiornika wodnego na Zakrzówku i tutaj ślad się nagle urywa.

Gdzie jest Małgorzata Szabatowska?

Trwały intensywne poszukiwania, ale dopiero w kwietniu 2011 roku do poszukiwań zaangażowano specjalną jednostkę specjalizującą się w poszukiwaniu zwłok. Dno zalewu zostało przeszukane przy pomocy sonaru, również bardzo dokładnie przeszukano okolice. Niestety nie natrafiono na żaden ślad kobiety. Mundurowi przesłuchali rodzinę zaginionej oraz znajomych z pracy, jak i przyjaciół. Wszystkie działania kończyły się niepowodzeniem. Losy tajemniczego zaginięcia kobiety z Krakowa pozostały nieznane.

Małgorzata Szabatowska zaginęła w 2010 roku a w 2012 roku zbieracz złomu znalazł ludzką czaszkę. DNA potwierdziło, że należy ona do zaginionej Małgorzaty.
Pixabay.com

Monitoring

Zostały sprawdzone pobliskie monitoringi. Nie tylko w jej miejscu zamieszkania, ale i w środkach komunikacji miejskiej, którymi mogła jechać zaginiona kobieta. Rozpytano również kilkadziesiąt osób, z którymi mogła mieć kontakt. Niestety i te zakrojone na szeroką skalę poszukiwania nie przyniosły żadnego rezultatu.
2 stycznia 2012 zbieracz złomu powiadomił policję, że znalazł czaszkę. Zwłoki 31-letniej kobiety zakopane były w polu w okolicach Liszek. Badania DNA potwierdziły, że jest to zaginiona Małgorzata. Potwierdzono, że została zamordowana w dniu zaginięcia. Kobieta miała połamane kości i żebra. Podejrzewano, że Małgorzatę zabił ktoś z grona jej bliskich osób.
W 2015 roku Prokuratura po raz drugi umorzyła sprawę Małgorzaty. Nie pomogły również przesłuchania kilku świadków za pomocą wykrywacza kłamstw. Nie wniosła też nic pomoc prawna udzielona ze Szwajcarii. W tym przypadku morderca młodziutkiej kobiety pozostaje bezkarny i wiedzie sobie spokojne życie na wolności.
Na koniec zadajemy sobie pytanie, które wciąż pozostaje bez odpowiedzi… Jaki był motyw zbrodni?
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

[…] W chwili zaginięcia zaginiona miała 172 cm wzrostu, włosy krótkie, blond z pasemkami i zaczesana na lewo grzywka, szczupła budowa ciała. Marta ma dwa pieprzyki – na górnej wardze, jak również po lewej stronie ust. Policja prosi o pomoc osoby, które widziały zaginioną albo wiedzą, gdzie może przebywać. Jeśli ktoś ma informacje, gdzie przebywa zaginiona lub widział ją od dnia zaginięcia, proszony jest o kontakt z zespołem poszukiwań II Komisariatu Policji przy ul. Ciesielskiej 27, tel. 42 665-15-70, 42 665-15-51 lub całodobowy numer 42 665-15-00, 42 665-15-01. Można w tej sprawie kontaktować się z nami. Zaginieni przed laty gwarantują anonimowość! Źródło:(7) Zaginieni przed laty | Facebook Zaginęła Marta Porczyńska. Wyszła z domu w Łodzi. Jechała do Radomia. Policja prosi o pomoc (fakt.pl) Zaginęła Marta Porczyńska z łódzkiego Teofilowa. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie… – Łódź, Super Express (se.pl) Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeśli. DlategoMoże zainteresować Cię również: Może zainteresować Cię również: Małgorzata Szabatowska. Kto zabił pracownicę banku? (zaginieniprzedlaty.com) […]

[…] Rysopis denata: wiek około 50-60 lat, wzrost 185 cm, waga 95 kg, normalna budowa ciała, włosy krótkie siwe z głęboką łysiną czołową, pełne uzębienie. Ubiór: spodnie jeansowe niebieskie, bluza brązowa, buty niebieskie sportowe. Przedmioty, które miał przy sobie: bluza polarowa szara, plecak koloru czarnego z zawartością przedmiotów: otwarte opakowanie sucharków, maszynka do golenia, lusterko okrągłe, grzebień, krem do rąk, żel do rąk. Mężczyzna miał również inhalator leku, różaniec, klucze w ilości 6 sztuk, latarka, zapalniczka, długopis i małe opakowanie ketchupu. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia tożsamości mężczyzny prosimy kierować do Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tychach, pod numer telefonu: 47 85 513 86 lub 47 85 512 80. W tej sprawie również można się kontaktować z naszą redakcją… Zaginieni przed laty gwarantują anonimowość! Źródło: Policjanci prowadzą czynności identyfikacyjne wobec mężczyzny – Wiadomości – Komenda Miejska Policji w Tychach (7) 112Tychy – Tyskie Służby Ratownicze – posty | Facebook Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Może zainteresować Cię również: Małgorzata Szabatowska. Kto zabił pracownicę banku? (zaginieniprzedlaty.com) […]

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl