Blog
Zaginieni Przed Laty

4-letni chłopiec wpadł do wrzątku, jego ciało zakopano w lesie

4-letni chłopiec wpadł do wrzątku, jego ciało zakopano w lesie. Prokuratura zakończyła śledztwo i skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie zabójstwa Leonka.

4-letni chłopiec

Prokuratura obecnie zakończyła śledztwo i skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie brutalnego zabójstwa 4-letniego Leonka. Malec był poszukiwany jako osoba zaginiona od 21 października 2022 roku.

Do przerażających scen doszło w sierpniu 2022 roku. 4-letni Leonek wpadł do wrzątku, jego mama oraz jej partner nie wezwali do umierającego dziecka pogotowia, a gdy po kilku dniach Leon zmarł, zakopali ciało chłopca w lesie.

Leonek zmarł w potwornych męczarniach, a w październiku mundurowi znaleźli ciało chłopca w płytkim grobie w Górkach pod Garwolinem.

Wyniki sekcji zwłok wykazały, iż najbardziej prawdopodobną przyczyną zgonu chłopca były następstwa choroby oparzeniowej.

— W tej sprawie matka dziecka i jej partner są podejrzani o popełnienie zbrodni zabójstwa, bowiem jako sprawujący bezpośrednią i dobrowolną opiekę nad dzieckiem, po tym, gdy doznało ono rozległych poparzeń, przewidując i godząc się na jego śmierć, przez okres kilku dni zaniechali wezwania pomocy medycznej, na skutek czego w dniu 21 sierpnia 2022 r. nastąpił zgon chłopczyka — zaznaczyła prokurator Gołąbek.

Matka Leonka złożyła już na początku śledztwa wyjaśnienie wynikało, że chłopczyk wpadł do niezabezpieczonego brodzika z gorącą wodą i doznał rozległych oparzeń.

— Opiekunowie zaniechali wezwania pomocy medycznej, uznając, iż stan dziecka ulegnie poprawie. Według podejrzanych chłopczyk zmarł po upływie około tygodnia od tego wydarzenia. Po śmierci dziecka podejrzani zakopali jego zwłoki w lesie — podała Gołąbek

 

 

Zaniepokojona prababcia

21 października 2022 roku prababcia zgłosiła zaginięcie swojego prawnuczka. 63-letnia kobieta obawiała się o życie małego Leona ponieważ od kwietnia 2022 roku nie widziała chłopca.

Zwłoki 4-latka były zawinięte w koc i zakopane w płytkim dole. Wiadomo, że partner Karoliny W. nie jest biologicznym ojcem dziecka.

Znaleziono zakopane w lesie zwłoki 4-letniego Leona

Pixabay.comKarolina W. i Damian mieli bardzo dobrą opinię wśród mieszkańców. Według ustaleń śledczych wynika, że para ma jeszcze jedno dziecko, w wieku około roku. Obecnie przebywa ono pod opieką dalszej rodziny. Karolina W. była wówczas w zaawansowanej ciąży.

Akt oskarżenia

28 września 2023 roku akt oskarżenia przeciwko matce chłopca – Karolinie W. i jej partnerowi – Damianowi G. został skierowany przez Prokuraturę Okręgową w Siedlcach do Sądu Okręgowego w Siedlcach.

 

– Matka dziecka i jej partner zostali oskarżeni o to, że w okresie od bliżej nieustalonej daty, w drugiej połowie sierpnia 2022 roku do dnia 21 sierpnia 2022 roku jako osoby sprawujące bezpośrednią i dobrowolną opiekę nad 4-letnim Leonem, działając wspólnie i w porozumieniu, ze szczególnym okrucieństwem, w zamiarze pozbawienia go życia, po tym, gdy uległ on rozległemu poparzeniu w miejscu zamieszkania, wbrew prawnemu, szczególnemu obowiązkowi wezwania pomocy medycznej, przewidując i godząc się na śmierć chłopca, przez okres kilku dni zaniechali wezwania pomocy, na skutek czego w dniu 21 sierpnia 2022 roku dziecko zmarło – poinformowała Polską Agencję Prasową w piątek prokurator Krystyna Gołąbek.

– Opiekunowie zaniechali wezwania pomocy medycznej, godząc się tym samym na śmierć dziecka. Według oskarżonych chłopczyk zmarł po upływie około tygodnia od tego wydarzenia. Po śmierci dziecka oskarżenia zakopali jego zwłoki w lesie, a następnie miejsce to zalali warstwą betonu – przekazała Agencji Prasowej prokurator Gołąbek.

– Zbrodnia zabójstwa może być dokonana nie tylko przez działanie, ale też przez zaniechanie, jeśli na sprawcy ciąży obowiązek prawny i szczególny obowiązek zapobiegnięcia skutkowi, co niewątpliwie w niniejszej sprawie miało miejsce – podkreśliła Gołąbek.

Karolina W. i jej partner usłyszeli zarzuty i przebywają w areszcie. Grozi im od 12 lat więzienia do dożywocia.

Źródło:

 

Leonek wpadł do wrzątku, jego ciało zakopano w lesie. Matka pisała o nim “mój aniołek” (msn.com)

Makabryczne odkrycie pod Garwolinem. Nie żyje 4-letni chłopiec – WP Wiadomości

Górki. Zakopane zwłoki 4,5-letniego dziecka. Zatrzymano matkę i jej partnera – Polsat News

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Dawn Walker zniknęła tuż po ślubie. Jej ciało znaleziono w walizce (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl