Blog
Zaginieni Przed Laty

14-latka oddaliła się od swojej grupy tylko na chwilę i przepadła bez śladu

14-latka oddaliła się od swojej grupy tylko na chwilę, aby zrobić zdjęcia nad jeziorem i nigdy więcej jej nie widziano. Co stało się z Stacy Arras?

14-latka

Jest wiele takich zaginięć o których z biegiem lat ucicha. Coraz mniej pisze się o nich i mówi. Są też takie zaginięcia, które żyją w Internecie i można znaleźć na ich temat mnóstwo informacji. Jednak samo słowo zaginięcie budzi wiele emocji…

Stacy Ann Arras miała 14-lat kiedy 17 lipca 1981 roku podczas podróży do Parku Narodowego Yosemite w Kalifornii zniknęła bez najmniejszego śladu. Nastolatka tyko na chwilę odeszła od swojej grupy jeździeckiej, aby zrobić zdjęcia nad jeziorem. Od tamtej pory nikt jej nie widział. Chociaż od jej zaginięcia minęło 42 lata dla śledczych jest to nie lada zagadka. Od samego początku śledczy podejrzewali, że nastolatka mogła ulec wypadkowi, lub została zamordowana. Jaka jest prawda? Czy kiedykolwiek uda się rozwiązać tę sprawę?

14-letnia Stacy na obozie była z ojcem i sześcioma innymi osobami. Grupa jechała konno i dotarła do Sunrise High Sierra Camp, zanim Arras oddaliła się, aby zrobić zdjęcia pobliskiego jeziora.

 

Obóz był miejscem turystycznym, gdzie roiło się od ludzi. Przewodnik widział jak nastolatka stoi na skale około 50 jardów na południe od szlaku. Zafascynowana robieniem zdjęć nastolatka chwilę później ginie bez śladu.  Szlak do jeziora miał 1,5 mili długości.

Poszukiwania

Grupa z którą dziewczyna była na obozie rozpoczęła poszukiwania po tym jak 14-latka zbyt długo nie wracała. W poszukiwaniach brało udział 150 osób, w tym około 67 wolontariuszy Mountain Rescue Association, psy tropiące i helikopter. Przeszukano obszar  od 3 do 5 mil kwadratowych wokół Sunrise Lake. Znaleziono tylko obiektyw aparatu, po dziewczynie nie było śladu.

Psy tropiące nie podjęły tropu z powodu suszy jaka panowała w tamtym czasie. Grupa poszukiwawczo ratownicza podejrzewała, że zaginiona mogła się oddalić od jeziora i się zgubiła.

Wolontariusze, którzy brali udział w poszukiwaniu twierdzą, że poszukiwania nie były przeprowadzone dokładne.

 • Na forum o nierozwiązanych zaginięciach Redditor /u/Persimmonpluot, który twierdzi, że dorastał i pracował w Yosemite, powiedział:

  Oficjalny opis miejsca, w którym zaginęła, nie ma sensu. Podobno grupa przybyła do Sunrise HSC, gdzie planowała zatrzymać się w niektórych kabinach. Powiedziano nam, że Stacy  wyjechała, aby sfotografować jezioro, które było w zasięgu wzroku chat. W zasięgu wzroku od obozu nie ma jeziora. Dotarcie do jeziora byłoby bardzo długą wędrówką. Więc ta rozbieżność jest dziwna.

  Ten fakt bardzo to zmienia. Jeśli naprawdę postanowiła sfotografować jezioro, to było dużo odległości i przestrzeni, które mogłyby wyjaśnić jej zniknięcie. Jest wiele szczelin i miejsc, w których mogła spaść, a szczeliny mogą ukryć [wszystko]. Jednak nie wiedząc, dokąd poszła trudno zgadnąć.

  14-latka jest jedną z wielu osób, które zaginęły bez śladu w parku narodowym.

  Poszukiwania odwołano po 12 dniach

   

  Po 12 dniach odwołano poszukiwania zaginionej 14-latki. W 1982 roku pojawiły się nowe informacje, że dziewczyna była widziana w Kolorado, Reno i Oregonie.

  W przypadku Stacy śledczy mieli wiele hipotez

  • Ucieczka
  • Porwanie
  • Zagubienie się i śmierć
  • Morderstwo

   

  W 2017 roku służby parku zgłosiły zaginięcie 33 osób w Yosemite od 1909 roku. Stacy była jedyną osobą zaginioną w latach ’78-85 i jedyną, która zniknęła z Sunrise.

   

  Zdjęcie ze strony https://truecrimediva.com/stacy-ann-arras/

   

   

  Gdyby zwierzę zaatakowało 14-latkę, pozostałyby jakieś dowody, na przykład krew. Nie było żadnych śladów. Jeśli ktoś ją porwał, dlaczego nikt nie słyszał krzyków ani nie widział niczego niezwykłego? Istniało podejrzenie, że dziewczyna została skrzywdzona przez strażnika parku, a NPS to ukrywa.

   

   

  Jak jest prawda? Czy zaginiona dziewczyna żyje? Co wydarzyło się na obozie?

Źródło: Tajemnicze zniknięcie 14-letniej Stacy Ann Arras: True Crime Diva

Czy nadprzyrodzone działa w zaginięciach w parkach narodowych? – InsideHook

Stacy Ann Arras Yosemite Teorie: Co naprawdę się stało 17 lipca 1981 roku (ranker.com)

Stacy Arras | International Missing Persons Wiki | Fandom

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeśli

Może zainteresować Cię również: Stefan R. umówił się na randkę. Zabił, następnie zjadł część zwłok (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl