Blog
Zaginieni Przed Laty

Zleciła morderstwo swojej córce – sprawa Barbary Opel

Barbara  Opel oraz jej dzieci zostały przygarnięte przez chorego na raka 64-letniego Jerry’ego Heimana. Mężczyzna zatrudnił ją do opieki nad swoją 89-letnią matką, która miała Alzheimera. Aby było łatwiej, mężczyzna przerobił piwnicę na mieszkanie, w którym Barbra wraz dziećmi mogła zamieszkać.

Wkrótce po wprowadzeniu się Barbary i jej dzieci do przygotowanego mieszkania, kobieta zaczęła planować coś okropnego. Jerry otrzymał  40 tysięcy dolarów ze sprzedaży domu. Lokatorka bardzo pragnęła zdobyć te pieniądze, więc zdecydowała się go zabić. Nie chciała zrobić tego sama, więc zwróciła się do chłopaka Heather – 17-letniego Jeffreya Grote’a. Początkowo Jeffrey odmówił zabicia mężczyzny, ale kiedy Barbara obiecała mu kupić samochód i zapłacić grupie przyjaciół za pomoc, szybko zmienił zdanie. Barbara Opel zleciła zabójstwo Jeffreyowi, Heatherowi, 14-letniemu Kyle’owi Boston, 13-letniemu kuzynowi Kyle’a i 14-letniej Marriam Oliver. 13 kwietnia 2001 roku grupa nastolatków ukryła się w domu Jerry’ego i czekała na jego powrót. Gdy tylko wszedł,  młodzież rzuciła się na niego.

Morderstwo

Jeden z nastolatków uderzył Jerry’ego w głowę kijem bejsbolowym. Mężczyzna upadł na podłogę i błagał o litość. Jednak pomimo próśb, bili go nadal, a Heather i Marriam dźgały Jerry’ego nożem kuchennym. W trakcie ataku Barbara znajdowała się w piwnicy. W pewnym momencie Marriam poczuła się nieswojo i chciała się wycofać, ale Barbara krzyknęła na nią, że powinna wracać i dokończyć, to za zaczęła.

Następnie zaciągnęli ciało Jerry’ego do jego samochodu, podczas gdy Barbara kazała nastolatkom wytrzeć krew. Kobieta następnie przeszukała dom. W tym czasie grupa przyjaciół zabrała ciało Jerry’ego w odludne miejsce w rezerwacie Indian Tulalip i tam je wyrzucili. Po makabrycznym morderstwie, Barbara zaprosiła nastolatków na kolację i nocleg w Rodeway Inn. Za wszystko zapłaciła kartą kredytową Jerry’ego.

Po popełnieniu morderstwa Barbara Opel skorzystała z książeczki czekowej Jerry’ego, aby wynająć ciężarówkę, która następnie zapakowała wszystkie cenne rzeczy mężczyzny. Zostawiła jego matkę samą w domu. Starsza kobieta została znaleziona tydzień później przez zaniepokojonych krewnych, którzy nie mieli wiadomości od Jerry’ego.

Przesłuchanie Barbary Opel

Kobieta na przesłuchaniu przez Policję próbowała przekonać, że Jerry żyje i ma się dobrze- po prostu wyjechał z miasta. Jednak jej 11-letni syn poinformował funkcjonariuszy, jak było naprawdę i wskazał miejsce ciała Jerry’ego. Wszyscy nastolatkowie zaangażowani w morderstwo przyznali się do winy.

Podczas procesu o morderstwo Barbara próbowała twierdzić, że Jerry zaczął się nad nią znęcać, a ona chciała dać mu nauczkę. Powiedziała, że ​​jej plan polegał na tym, by nastolatki pobiły Jerry’ego, ale go nie zamordowały. Twierdziła, że ​​nastolatki sami wymyślili morderstwo. Jednak wszyscy młodociani opowiadali inną historię i twierdzili, że zapłacili im Barbara.

Wyrok

Ostatecznie ława przysięgłych odrzuciłaby wersję Barbary Opel i uznała ją winną brutalnego morderstwa. Została skazana na dożywocie. Jeffrey Grote przyznał się do winy i został skazany na 50 lat więzienia, Heather Opel na 22 lata, Kyle Boston na 18 lat, Marriam Oliver na 22 lata. Jego bezimienny kuzyn był sądzony jako nieletni i zwolniony, gdy skończył 21 lat.

Żródło:

morbidology.com

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl