Blog
Zaginieni Przed Laty

Caleb Michael Whisnand-zamordował pięciotygodniowe dziecko

Caleb Michael Whisnand-zamordował pięciotygodniowe dziecko

Caleb Michael Whisnand morderca pięciotygodniowego dziecka. W środę 12 maja 2021 roku, rodzice pięciotygodniowego Caleba na konferencji prasowej błagali o pomoc w odnalezieniu dziecka, które miało zaginąć dwa dni wcześniej. Służby niedługo później znalazły ciało niemowlaka i oskarżyły ojca o zabójstwo.

Zgłoszenie zaginięcia

 

Caleb Michael Whisnand w poniedziałek 10 maja 2021 roku wykonał telefon alarmowy przed godziną 23:00 lokalnego czasu. Whisnand dzwonił ze stacji benzynowej przy autostradzie na obrzeżach Montgomery, dokąd pojechał z pięciotygodniowym dzieckiem. Mężczyzna twierdził, że poszedł zapłacić za benzynę, a gdy wrócił, jego dziecka już nie było. Małego Caleba ostatni raz widać na niewyraźnym nagraniu kilka minut przed telefonem o zaginięciu. Ojciec zeznał, że chłopiec, ważył ok. 4,5 kilogramów i miał na sobie śpiochy moro.

 

W związku z zaginięciem noworodka 12 maja 2021 roku rodzice maleństwa zwołali konferencję prasową, na której wszystkich rozpaczliwie błagali o pomoc w poszukiwaniach dziecka. Whisnand zapytany, kiedy ostatni raz widział dziecko, mówił, że niewiele pamięta. Miał problemy z dokańczaniem zdań, nie potrafił podać żadnych szczegółów na temat tego, co się wydarzyło przed telefonem na policję. 28-letnia Angela Gardner matka niemowlaka powiedziała, że była w tym czasie w domu z drugim, dwuletnim dzieckiem, kiedy partner zabrał małego Caleba do sklepu przy stacji benzynowej.

Najwyższy z możliwych zarzutów

Mundurowi w czasie konferencji otrzymali nowe informacje na temat zaginionego noworodka. Chwilę później odnaleziono zwłoki małego chłopca na odludziu, około pół godziny drogi od stacji benzynowej. W związku z tym ojcu postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Kwalifikację czynu zmieniono jednak po sekcji zwłok małego Caleba.

Sekcja zwłok wykazała obrażenia wskazujące na zabójstwo. W Alabamie, jako jednym z zaledwie kilku stanów, funkcjonuje termin „capital murder”, czyli morderstwo zagrożone karą śmierci. Chodzi o morderstwo np. poprzedzone torturami, morderstwo dziecka, funkcjonariusza publicznego na służbie, czy morderstwo ze względu na rasę, narodowość i inne tego typu cechy.

Policja poinformowała w czwartek, że śmierć dziecka nastąpiła między 15:45 a 17:30, a więc kilka godzin przed telefonem na 911. Śledczy wciąż ustalają, jaki był przebieg wydarzeń. Opinię publiczną zdecydowano się poinformować jak najszybciej, ponieważ wiele osób było zaangażowanych w poszukiwania małego Caleba.

Caleb Michael Whisnand-zamordował pięciotygodniowe dziecko
Fot. Caleb Michael Whisnand

Whisnand został aresztowany bez możliwości wyjścia za kaucją. Szeryf poinformował, że na mężczyźnie ciążą też wcześniejsze zarzuty dotyczący narkotyków. W czerwcu 2020 roku został zatrzymany za chaotyczną jazdę samochodem. Znaleziono przy nim wówczas metamfetaminę i heroinę. Garder i dziecko byli z nim wtedy w samochodzie. 32-latek wyszedł wtedy z aresztu za kaucją, jego proces miał się zacząć w październiku. Nie udało się jeszcze ustalić, czy mężczyzna był pod wpływem narkotyków w chwili, gdy zabijał swojego synka.

28-letniej Angeli Gardner nie postawiono żadnych zarzutów. Jej matka w rozmowie z mediami powiedziała, że córka chciała odejść od partnera, dlatego ten zabił dziecko. „Angela jest świetną matką, jest wręcz nadopiekuńcza w stosunku do swoich dzieci. Była taka szczęśliwa, gdy urodziła dziecko. Byłam przy porodzie. Nie mogę uwierzyć, że ten sk***ysyn zabił jej dziecko”.

Źródło:Rodzice apelowali o pomoc w odnalezieniu dziecka. Krótko później ojca oskarżono o morderstwo | Wiadomości ze świata – Gazeta.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl