Blog
Zaginieni Przed Laty

Zapadł wyrok w sprawie zabójstwa 2-letniego syna

Zapadł wyrok w sprawie zabójstwa 2-letniego syna. Zamordował, by zemścić się na swojej partnerce.

Zapadł wyrok w sprawie zabójstwa 2-letniego syna

Coraz częściej dochodzi do zbrodni, gdzie ofiarami padają niewinne dzieci, a ich katami okazują się najbliżsi. Przykro pisze się o takich sprawach… Niestety, rzeczywistość w wielu rodzinach okazuje się koszmarem.

W maju 2022 roku 41-letni Łukasz C. został skazany na dożywocie za zabicie swojego dwuletniego syna. Według śledczych motywem zabójstwa była zazdrość. Łukasz C. chciał w przypływie złości zranić swoją byłą partnerkę, zabijając ich własne dziecko. Do wstrząsającej zbrodni doszło w listopadzie 2020 roku w Wielkiej Brytanii.

Łukasz C. trzykrotnie strzelił w stronę dziecka z pistoletu gazowego, następnie dźgnął i udusił swojego dwuletniego syna Juliusza. Zdarzenie miało miejsce w północnej dzielnicy Edynburga Muirhouse. Mężczyzna posunął się do tej zbrodni kilka miesięcy po tym, jak matka Juliusza postanowiła odejść od Łukasza C.

Twierdzi, że jest niewinny

Łukasz C. nie przyznał się przed sądem do popełnionego czynu. W czasie procesu sąd usłyszał opinię konsultanta w dziedzinie psychiatrii. Doktor Alexander Quinn przyznał, że działania Łukasza C. były “narcystyczne”. Natomiast prokurator Alan Cameron powiedział przed ławą przysięgłych, że postępowanie 41-letniego Polaka były motywowane złością i zazdrością o nowy związek jego byłej partnerki. Tak czy inaczej, nic nie tłumaczy czynu Łukasza C. Z zimną krwią zabił własne dziecko… Synka, którego powinien chronić i kochać.

Zamordował dwuletniego syna, by zemścić się na swojej partnerce
zdjęcie ze strony Fakt.pl

Zbrodnia zaplanowana

Dwuletni chłopiec był pod opieką Łukasza C. W nocy, kiedy doszło do morderstwa, mężczyzna wysyłał SMS-y do swojej byłej partnerki. Zadawał pytania dotyczące jej nowego partnera i ich wspólnego życia seksualnego. Kobieta nie miała ochoty dyskutować z zazdrosnym byłym partnerem, dlatego nie odpisywała na SMS-y.  Wówczas zdenerwowany Łukasz C. postanowił działać i zemścić się na kobiecie w najokrutniejszy sposób. Wyjął pistolet gazowy i trzykrotnie strzelił do swojego synka. Następnie dźgnął dziecko metalowym szpikulcem, na koniec udusił malca poduszką.

Następnego dnia ciało zamordowanego chłopca znalazła matka. Łukasz C. został natychmiast zatrzymany. W trakcie przesłuchania cały czas mówił, że cierpiał z powodu słabego stanu zdrowia psychicznego. Mężczyzna został poddany badaniom psychiatrycznym. Doktor Khuram Khan stwierdził, że Łukasz C. cierpi na zaburzenie osobowości niestabilnej emocjonalnie (EUPD). Stan ten ma powodować intensywne wahania emocji, a także inne objawy, takie jak: depresja czy impulsywność. Jednak Sąd uznał, że na tę zbrodnię nie ma wytłumaczenia. Uznał Łukasza C. za winnego okrutnej zbrodni. Wydający wyrok sędzia Lord Beckett powiedział, że używanie alkoholu i narkotyków przez 41-latka “nie ma usprawiedliwienia” wobec tego, co zrobił swojemu synowi.

Ból zrozpaczonej matki

– Twój syn nigdy nie dorośnie, a kochająca matka straciła go na zawsze. Zawsze też będzie prześladowana przez prawdziwie zły czyn, którego dokonałeś – mówił sędzia podczas rozprawy sądowej. Sąd skazał Łukasza C. na dożywocie. Mężczyzna może ubiegać się o wcześniejsze zwolnienie po 23 latach.

Po decyzji sądu oświadczenie wydała matka dwulatka.

“Pomimo rozstania z partnerem chciałam, żeby miał on kontakt z naszym synem. Nigdy nie utrudniałam mu spotkań z Juliuszem. Julek kochał go tak, jak każde dziecko kocha swojego tatę. Ufał mu całkowicie” – napisała w oświadczeniu zrozpaczona kobieta.

“Jego tata chciał, żebym cierpiała. Udało mu się i osiągnął swój cel, kosztem mojego ukochanego synka. Gdybym tylko wiedziała, co się wydarzy… Nigdy bym nie pomyślała, że może to zrobić mojemu dziecku. Odebrał życie nie tylko Juliuszowi, ale też mi. Tego dnia świat się zatrzymał” – dodała matka dwulatka.

Źródło: Wielka Brytania: dożywocie dla Polaka. Zamordował dwuletniego syna, by zemścić się na swojej partnerce (msn.com)

Edynburg. Polak zabił 2-letniego synka. “Był miłością mojego życia” (fakt.pl)

Wielka Brytania: dożywocie dla Polaka. Zamordował dwuletniego syna, by zemścić się na swojej partnerce – WP Wiadomości

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Skazany za gwałt na 16-latce znaleziony w Wlk. Brytanii. (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl