Sekta Charlesa Mansona. Rodzina! Przywódca sekty wydał swoim wyznawcom tylko jedno polecenie, mieli oni zniszczyć wszystko i wszystkich, co stanie im na drodze.
Sekta Charlesa Mansona
Charles Manson urodził się 12 listopada 1934 r. w Cincinnati, jako syn zaledwie 15-letniej Kathleen Maddox. Od najmłodszych lat często zmieniał miejsce zamieszkania – najpierw został zabrany od matki, Kathleen, ponieważ alkoholem i używkami odreagowywała rozwód z ojczymem Charlesa, Williamem.
Mały Manson trafił wtedy do wujostwa – ludzi fanatycznie nastawionych na nauki kościoła. Na skutek dokonywania kradzieży, już w wieku 9 lat został skierowany do zakładu poprawczego. Od tego czasu Charles regularnie trafiał do więzienia za kradzieże i wyłudzenia. W 1960 r. został skazany na 10 lat więzienia za stręczycielstwo, a wyszedł po 7. Po odbyciu kary i wyjściu na wolność, Manson założył grupę religijną, która przez swoich członków nazywana była Rodziną.
Sekta Charlesa Mansona
Na czele Rodziny stanął nikt inny, jak Charles Manson. Mężczyzna starannie dobierał sobie członków grupy – chciał, aby jego poddani byli ślepo w niego zapatrzeni i stawiali go w roli Boga. Manson w swoich przemówieniach opowiadał o zbliżającej się Apokalipsie, szerzył również swoje rasistowskie poglądy. Wmawiał swoim poddanym, że nieunikniona jest wojna ras, a oni, Rodzina, muszą ją przetrwać. Poza straszeniem końcem świata oraz wojną ras, Manson był zwolennikiem typowo hippisowskich poglądów.
W Rodzinie ceniono uciechy dla ciała, wielce pożądane były więc narkotyki oraz uprawianie wolnej miłości. W sierpniu 1969 r. doszło do pierwszych morderstw dokonanych przez członków grupy.
Krwawa rzeź w Hollywood Sekta Charlesa Mansona
W nocy z 8 na 9 sierpnia 1969 r. czworo członków sekty, za namową Mansona, zaatakowało dom przy 10050 Cielo Drive. Przywódca sekty wydał swoim wyznawcom tylko jedno polecenie, mieli oni zniszczyć wszystko i wszystkich, co stanie im na drodze. Chciał, żeby jego podopieczni działali w sposób okrutny.
To właśnie Manson wybrał za cel ataku dom Tate i Polańskiego. Prawdopodobnie zrobił to z chęci zemsty na producencie muzycznym, Terrym Melcherze, który niegdyś zamieszkiwał tę willę. Przywódca Rodziny miał do Melchera żal, ponieważ ten miał pomóc Mansonowi w jego karierze muzycznej i wydać jego płytę, do tego jednak nie doszło.
Charles Watson, Patricia Krenwinkel, Susan Atkins i Linda Kasabian na rozkaz swojego przywódcy udali się pod wskazany adres. Najpierw przecięli kable telefoniczne, a następnie rozpoczęli mordowanie niewinnych ludzi. Wśród ofiar Rodziny, znalazła się będąca w 8. miesiącu ciąży Sharon Tate, żona polskiego reżysera Romana Polańskiego. Poza Tate, członkowie sekty z zimna krwią zamordowali pozostałych gości willi przy Cielo Drive – Wojciecha Frykowskiego, jego ukochaną – Abigail Folger, stylistę Jaya Sebringa oraz Stevena Parenta.
Morderstwa
Na drzwiach mordercy zostawili napis „PIG”, czyli świnia. Następnego ranka zakrwawione ciała 5 osób odnalazła gosposia Tate i Polańskiego. Nie były to jedyne morderstwa, których dopuścili się członkowie Rodziny. Już następnego dnia zaatakowali oni inni dom i ponownie bestialsko zamordowali zamieszkujące tam małżeństwo. Na drzwiach członkowie sekty ponownie zostawili napisy, które mogły sugerować powiązania między tym morderstwem, a rzezią przy Cielo Drive.
Policja przez długi czas nie mogła wpaść na trop morderców. Do członków grupy Mansona doprowadziła policję sama Susan Atkins, mówiąc koleżankom z celi, że brała udział w zamordowaniu Sharon Tate. Kobieta przebywała wówczas w więzieniu w związku ze sprawą kradzieży samochodów, dokonaną przez członków sekty. Wyznania morderczyni przyczyniły się do ukarania Mansona oraz reszty świty, która wykonywała jego rozkazy. Sprawców oraz ich przywódcę skazano na dożywotnie więzienie. W Kalifornii nie obowiązywała wtedy kara śmierci.
Charles Manson uwielbiał muzykę. Początkowo chciał, aby napisane przez niego utwory nawoływały ludzi do rewolty i wojny międzyrasowej. Gdy Terry Melcher odmówił mu wydania płyty, Manson wpadł na pomysł rozpoczęcia tej wojny i zabijania z zimna krwią. Wyznał kiedyś, że inspiracją do podjęcia tak okrutnych działań był brytyjski zespół „The Beatles”. Manson twierdził, że w piosenkach jest drugie dno, a znana czwórka z Liverpoolu (jak nazywano Beatlesów), sama nawołuje do wojny.
Fenomen Mansona
Manson zmarł 19 listopada 2017 r. Ze względu na zły stan zdrowia przywódca Rodziny został przewieziony z więzienia do szpitala w Bakersfield. Mężczyzna przebywał w więzieniu od stycznia 1971 r., kiedy to zakończył się proces jego sekty. Zadziwiające jest, jak Manson zapisał się na kartach szeroko pojętej popkultury – mężczyzna miał swój fanklub, posiadał rzesze fanek, które pisały do niego listy miłosne. Wśród nich była Afton Elaine Burton, 26-letnia kobieta, która początkowo wymieniała z Mansonem korespondencje, aby w 2014 r. stać się jego narzeczoną. Ich związek zakończył się jednak krótko przed planowanym ślubem.
Wokalista Marilyn Manson swój pseudonim częściowo zapożyczył właśnie od Charlesa Mansona. Wiele zespołów rockowych, metalowych w swoich utworach powraca do historii Mansona, wykorzystują również głos mężczyzny.
W 2019 r. na ekrany kin trafił film „Pewnego razu w Hollywood”. Reżyser, Quentin Tarantino, w swoim filmie pokazał napad Rodziny na willę Polańskiego.
Autor: ZPL
Źródło: SHARON TATE I “RODZINA” MANSONA | KAROLINA ANNA – YouTube
Charles Manson • Życiorysy.pl (zyciorysy.pl)
50. lat temu banda Charlesa Mansona zabiła Sharon Tate – Wprost
Pamięć o ofiarach morderstw Mansona – Los Angeles Times (latimes.com)
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Może zainteresować Cię również: Krystynę znaleziono skutą kajdankami i workiem na głowie. Policja: “To samobójstwo” – Zaginieni Przed Laty