Blog
Zaginieni Przed Laty

Zamordowany Alan Wood. Brytyjska policja prosi o pomoc

Brytyjska policja prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy lub sprawców brutalnego zabójstwa. W październiku 2009 roku 50-letni Alan Wood został bestialsko zamordowany we własnym domu. W okolicy jego miejsca zamieszkania przebywało i pracowało wielu Polaków. Na miejscu zbrodni ujawniono DNA, jednak sprawca nie został odnaleziony.

24 października 2009 roku w małej angielskiej miejscowości Lound, leżącej około 26 km na północ od Peterborough, odnaleziono ciało brutalnie zamordowanego Alana Wooda. Mężczyzna został zaatakowany we własnym domu. Policja Lincolnshire we współpracy z wydziałem ds. operacji specjalnych East Midlands (EMSOU) apeluje o pomoc w znalezieniu sprawcy lub sprawców tej zbrodni.

Jak informuje brytyjska policja – „w tamtej okolicy mieszkało i pracowało wiele osób z Polski/Litwy i Albanii i możliwe, że któraś z tych osób posiada informacje, które pomogą pociągnąć winnych do odpowiedzialności”.

 

Policja poszukuje sprawców

Podczas przeprowadzania czynności kryminalistycznych na miejscu zbrodni, policja zabezpieczyła ślady DNA należące do mężczyzny. Najprawdopodobniej został on ranny podczas ataku. Za pomocą brytyjskiej bazy DNA sprawdzono pozostawione ślady, jednak nie udało się ustalić sprawcy. Podobne przeszukiwania wykonano również w bazach na całym świecie, jednak i te okazały się bezskuteczne.

Na miejscu zbrodni ujawniono również ślady męskiego obuwia i ustalono dwa modele butów, które mógł mieć na sobie sprawca. Oba modele sprzedawane były wtedy w Europie i Ameryce Północnej.

Możliwe obuwie sprawcy. Źródło: https://www.lincs.police.uk
Możliwe obuwie sprawcy. Źródło: https://www.lincs.police.uk
Możliwy motyw

Alan Wood przed śmiercią był torturowany. Według śledczych zadawano mu liczne rany kłute po to, aby ujawnił numery PIN do kart bankowych. „Następnie podcięto mu gardło – to była rana śmiertelna. Przypuszcza się, że najbrutalniejszy element ataku nastąpił już po śmierci Alana – głęboka rana z tyłu szyi wskazywała na próby odcięcia głowy” – informuje brytyjska policja.

Podczas prowadzonego śledztwa ujawniono, że karty kredytowe Alana były używane w bankomatach kilka dni po morderstwie w miejscowościach Bourne i Stamford. Na tej podstawie ustalono prawdopodobny motyw morderstwa.

Podejrzany

Policja na podstawie zabezpieczonych monitoringów stworzyła prawdopodobny wizerunek sprawcy. Poszukiwanym okazał się mężczyzna mający około 175 – 180 cm wzrostu, ubrany w stylu „swobodnej elegancji”, używający charakterystycznego szalika w paski. Mężczyzna ten na nagraniach utykał na lewą nogę. Po przeanalizowaniu nagrań eksperci określili, że ten charakterystyczny chód wynika z faktu, że jego prawa noga jest nieco dłuższa od lewej.

Możliwy wizerunek sprawcy
Wizerunek sprawcy. Zapis z monitoringu
Wizerunek sprawcy. Zapis z monitoringu
Wyznaczono nagrodę

Jedna z brytyjskich firm ogłosiła nagrodę w wysokości 40.000 funtów brytyjskich za informacje prowadzące do ustalenia tożsamości, aresztowania i skazania zabójców Alana Wooda.

Wszelkie informacje na temat zabójstwa Alana Wooda można przekazywać za pośrednictwem formularza kontaktowego, a także na adres poczty elektronicznej Wydziału Przestępstw Niewykrytych Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji: wpnx.bk@policja.gov.pl oraz archiwumx@policja.gov.pl 

 

Źródła:

Zabójstwo na terenie Wielkiej Brytanii, wyznaczono nagrodę 50 tys. Gpb

Alan Wood murder

W.B.

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl