BLOG

Ochroniarz odsiedział 3,5 roku za śmierć Krzysztofa

Zwykłe wyjście do dyskoteki skończyło się śmiercią 24-letniego Krzysztofa. W Wielkanoc 2012 roku mężczyzna wybrał się do klubu Prognozy w centrum Białegostoku.

Klub Prognozy w Białymstoku

 

Doszło do sprzeczki z ochroniarzem – Krzysztof usiłował z powrotem wejść do dyskoteki i ominąć ochroniarza, a ten mocno uderzył go w twarz. Choć samo uderzenie nie spowodowało poważnych obrażeń, ofiara upadła na ziemię i uderzyła głową w chodnik.

Na nagraniach z monitoringu widać było jak ochroniarz spokojnym krokiem mija nieprzytomnego chłopaka. Zachował się również fragment ukazujący jak nieprzytomny Krzysztof jest dosłownie wleczony z chodnika do wnętrza klubu i z powrotem, jak jego głowa uderza o framugę drzwi, a ciało obija się o ziemię. Nikt nie podjął akcji reanimacyjnej i mężczyzna zmarł w szpitalu.

24-letni Krzysztof 

Agresywny ochroniarz dyskoteki został postawiony przed sądem i usłyszał zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała skutkującego śmiercią. Za taki czyn groziło zaledwie do sześciu lat pozbawienia wolności.

Ostatecznie zapadł jeszcze niższy wyrok – 3,5 roku. Sąd uzasadniał, że Piotr G. nie miał zamiaru zabić Krzysztofa. Z niskim wyrokiem nie mogła pogodzić się mama ofiary, która w procesie pełniła rolę oskarżyciela posiłkowego. Pozostali mężczyźni oskarżeni w sprawie za nieudzielenie pomocy dostali jeszcze niższe wyroki i to w zawieszeniu. Sąd drugiej instancji nie dał wiary wyjaśnieniom, że “chcieli udzielić pomocy Krzysztofowi, ale bali się agresywnej rodziny ofiary”.

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on skype

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl