Blog
Zaginieni Przed Laty

Zaginięcie Brandona Swansona i wiele pytań

Zaginięcie Brandona Swansona – krzyknął “O cholera!” i rozpłynął się w powietrzu. Wciąż ta sprawa pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi.

Zaginięcie Brandona

13 maja 2008 roku Brandon Swanson zakończył wiosenny semestr w swojej szkole Minnesota West Community and Technical College w Canby. Nastolatek uczestniczył w imprezie z okazji zaliczenia semestru u swojego znajomego w tym samym mieście.

 

Zaginięcie Brandona Swansona i wiele pytań

Kampus Minnesota West Community and Technical College w Canby

 

Dzień zaginięcia zaginiecie Brandona

Około północy wyszedł z przyjęcia i ruszył samochodem w stronę domu – miasta Marshall. Do pokonania miał 45 kilometrów. Zamiast głównej drogi chłopak wybrał boczne uliczki hrabstwa, co mogłoby sugerować, że był nietrzeźwy i próbował uniknąć spotkania z policją.

 

Zaginięcie Brandona Swansona i wiele pytań

Możliwe warianty drogi powrotnej do domu Brandona

 

 

 

Około 1:54 w nocy z 13 na 14 maja zadzwonił do rodziców z informacją, że rozbił samochód, lądując w rowie. Prosił, żeby po niego przyjechali do miejscowości Lynd. Rodzice wyjechali po syna swoją półciężarówką. Matka cały czas pozostawała w kontakcie telefonicznym z Brandonem. Mrugali do siebie światłami aut, ale się nie widzieli.

Sfrustrowany chłopak rozłączył i wysiadł z samochodu. Po kilku próbach matce udało się dodzwonić ponownie i dowiedziała się, że Brandon wyszedł z pojazdu i udaje się pieszo w stronę Lynd. Relacjonował, że widzi już światła miasta. Umówili się, że spotkają się pod tawerną w mieście. Matka chłopaka została odwieziona do domu, a ojciec wyruszył w umówione miejsce.

 

Zaginięcie Brandona Swansona i wiele pytań

Brandon z ojcem Brianem

 

Ojciec i syn pozostawali na linii przez 47 minut. Brian słyszał, że chłopak idzie po żwirowej drodze i szum płynącej obok wody. Brandon dwukrotnie przeskoczył przez ogrodzenie. Nagle krzyknął “oh, shit” (ang. o cholera), ojciec usłyszał odgłos turlania, a połączenie zostało przerwane.

Brandon nigdy już nie odebrał telefonu, który zresztą po dwóch dniach się rozładował.

 

Poszukiwania

 

O 6:30 bezradny ojciec zgłosił zaginięcie syna na policji. Ku ich zdziwieniu policja nie chciała przyjąć zawiadomienia, ponieważ zdaniem oficerów takie chwilowe zniknięcia po imprezach były typowe dla młodych mężczyzn.

Poszukiwania w okolicach Lynd nie przyniosły rezultatów. Policja sprawdziła dane z logowań telefonu zaginionego, które wskazywały na miasto Porter, a nie Lynd. W okolicach Porter wkrótce znaleziono opuszczony samochód Brandona, w którym nie było śladów krwi, ani nie był też znacząco uszkodzony.

Jeden z oficerów zauważył, że z miejsca wypadku widać było czerwone światło na szczycie silosu. Doszedł do wniosku, że być może przez to Brandon myślał, że Lynd znajduje się w niewielkiej odległości od niego.

 

 

Poszukiwania Brandona Swansona

 

 

Co się stało? – hipotezy i pytania

 

Pojawiły się hipotezy, jakoby Brandon miał zobaczyć coś, czego nie powinien i wskutek tego, należało go zlikwidować jako świadka. Internauci opierają tę teorię na ostatnich słowach chłopaka – o cholera. Może widział zabójstwo, gwałt, handel narkotykami?

Co mogło się wydarzyć tuż przed i tuż po takim wykrzyknieniu? Czy mógł zostać potrącony na nieoświetlonej, żwirowej drodze?

Dlaczego podawał rodzicom inną lokalizację, niż w rzeczywistości był? Czy w czasie wypadku samochodowego uszkodził sobie głowę? Czy był pijany?

Policja uważała, że Brandon mógł wpaść do rzeki i utonąć, ale psy tropiące podążyły za jego zapachem aż do brzegu rzeki i kontynuowały marsz po drugiej stronie brzegu aż do drogi żwirowej. To sugerowało, że Brandon mógł wpaść do wody, ale udało mu się wyjść i iść dalej. Jednak temperatura tego wieczoru wynosiła około dwóch stopni, więc mógł ulec hipotermii.

 

Prawo Brandona

Pomimo cyklicznych i szeroko zakrojonych poszukiwań z lądu i powietrza na powierzchni 122 mil kwadratowych, nie znaleziono ciała nastolatka ani żadnego śladu, ubrania czy przedmiotu po nim.

Wskutek starań rodziców chłopaka uchwalono ustawę, nakazującą policji rozpoczęcie poszukiwań od razu po zgłoszeniu zaginięcia, nawet jeśli dotyczy ono osoby pełnoletniej.

Na werandzie domu Swansonów 14 maja 2008 włączono światło, żeby ułatwić Brandonowi powrót do domu. Jest włączane symbolicznie co noc, przez ostatnie 14 lat.

 

 

 

Autor: Paulina K.

Źródło: Poszukiwania Brandona Swansona (thesearchforbrandon.blogspot.com)

Brandon Swanson: Still No Answers in Disappearance of Missing Student (lauthmissingpersons.com)

Zaginięcie Brandona Swansona – Wikipedia, wolna encyklopedia

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Horror w Izdebkach – strach, przemoc i zaginięcie 12-latka (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Może zainteresować Cię również: Zaginięcie Brandona Swansona i wiele pytań (zaginieniprzedlaty.com) […]

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl