Blog
Zaginieni Przed Laty

Zabójcza obsesja – morderstwo Rachel Barber

Świetnie zapowiadająca się tancerka

Rachel Barber była 15-letnią, świetnie zapowiadającą się studentką w szkole tańca Dance Factory w Richmond. Nastolatka pochodziła z dobrej rodziny, miała kochających rodziców oraz dwie młodsze siostry. Pozostawała w stałym związku z 16-letnim Emanuelem Carelli, który uczęszczał do tej samej szkoły. Była bardzo lubiana i szanowana wśród rówieśników. Rachel nigdy nie przypuszczała, że spotka w swoim życiu osobę, która zabierze jej wszystko.

Zniknięcie Rachel

1 marca 1999 roku Rachel opuściła studio tańca przy Church Street w Richmond w Melbourne. Według jej chłopaka, dziewczyna powiedziała, że idzie do pracy, która pomoże zarobić jej sporo pieniędzy. Jednak nikt nie wiedział, na czym miała ta praca polegać. Kiedy Rachel nie wracała do domu, jej rodzice zaczęli się martwić. Telefon nie odpowiadał, choć dziewczyna zawsze informowała o późniejszym powrocie. Tego samego wieczoru państwo Barber zdecydowali zgłosić zaginięcie córki na policję.

Rachel Barber

Do 14 marca nie podawano żadnych informacji na temat zaginięcia dziewczyny, aż do momentu kiedy to 19-letnia Caroline Reed Robertson została aresztowana w związku ze zniknięciem Rachel, z którą była widziana.

Kim była 19-letnia morderczyni?

Caroline Reed Robertson była skrytą, zakompleksioną osobą. Zbierała fotografie pięknych modelek i aktorek, by w przyszłości wyglądać podobnie jak one. W pamiętnikach, które prowadziła, pisała o sobie w bardzo negatywny sposób, nazywając się grubą i brzydką. Pisała również o niespełnionym marzeniu aktorskim, które spowodowane miało być z jej nieatrakcyjnym wyglądem. Zanim zaczęła pracować w domu państwa Barber, śledziła Rachel oraz robiła jej zdjęcia. Udało się jej zdobyć zaufanie rodziców Rachel, którzy później ​​zatrudnili ją do opieki nad nastolatką oraz jej młodszymi siostrami. Fascynacja Carline młodą dziewczyną coraz bardziej przeradzała się w obsesję na jej punkcie.

Morderstwo dokładnie zaplanowane

Dochodzenie ujawniło, że Caroline zaplanowała dokładnie swoje morderstwo. Opisała wszystkie działania w pamiętniku. Wymyśliła zwabienie Rachel do własnego mieszkania pod pretekstem zarobienia 500 dolarów w badaniu psychologicznym, w którym rzekomo 15-latka miała wziąć udział. Rachel zgodziła się, znała Caroline i nie podejrzewała, że może wydarzyć się coś złego.

W mieszkaniu Caroline Rachel została poczęstowana pizzą, naszpikowaną środkiem odurzającym, a następnie uduszona kablem telefonicznym. Ciało Rachel leżało w mieszkaniu przez dwa dni, podczas gdy jej rodzina gorączkowo jej szukała. Po tym czasie Caroline zabrała ciało na farmę swojego ojca i pochowała obok swojego kota. Po okrutnej zbrodni zaczęła planować swoje nowe życie. Jednak w tym czasie policja zbierała coraz więcej dowodów, pochodzących głównie z rozmów telefonicznych. Po aresztowaniu Caroline w jej mieszkania odkryto wiele notatek i pamiętników oraz wniosek o wydanie aktu urodzenia na nazwisko „Rachel Elizabeth Barber”.

Wyrok na Caroline

Po 18 miesiącach od morderstwa, w październiku 2000 roku, Caroline przyznała się do zabójstwa Rachel. Podczas przesłuchania w sądzie określiła siebie jako osobę nieszczęśliwą i pozbawioną przyjaciół, chciała być kimś lepszym. Miała obsesję na punkcie Rachel, ponieważ ona posiadała wszystko, czego jej brakowało. Podczas rozprawy psychiatra sądowy, Justine Barry-Walsh, powiedziała, że ​​Caroline była niezrównoważona emocjonalnie, kiedy zamordowała Rachel, ale nie była chora psychicznie. Prokurator Jeremy Rapke poinformował, że motywem zbrodni była obsesja Caroline na punkcie Rachel, a przede wszystkim zazdrość o jej wygląd zewnętrzny, popularność i sukcesy. Kobieta pragnęła naśladować 15-latkę oraz być tak atrakcyjnym i wartościowym człowiekiem jak Rachel.

Caroline Reed Robertson została skazana na 20 lat więzienia. Jednak w 2015 roku została zwolniona warunkowo.

Rachel Barber

 

Źródło:

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl