Blog
Zaginieni Przed Laty

Pan Jason Breus prosi o pomoc w odnalezieniu rodziny w Polsce

Kochani, napisał do nas pan Paweł, który prowadzi blog o tematyce genealogii. Kilka tygodni temu do pana Pawła odezwał się pan Jason Breus, który mieszka w Australii. Mężczyzna szuka rodziny w Polsce.

 

Jason Breus
Jason Breus

 

Dziadkowie pana Jasona – Władysława Grygiel i Piotr Breus poznali się w trakcie pobytu w obozie koncentracyjnym w Niemczech. Pan Piotr pochodził z Zamościa, zaś pani Władysława ze wsi Komorniki.

Para doczekała się dwójki dzieci – syna Ryszarda, który jest ojcem pana Jasona oraz córki Marianny, która zaginęła tuż po wyzwoleniu obozu w 1947 roku. W chwili zaginięcia mała Marianna Grygiel miała zaledwie 2 latka.

Wyjazd do Australii

3 lata później, w 1950 roku pan Piotr, pani Władysława i ich syn Ryszard wyemigrowali do Australii. W latach 70’ rodzinę dotknęła kolejna tragedia – pan Piotr zaginął, nigdy nie udało się ustalić co stało się z mężczyzną. Poniżej zamieszczamy zdjęcie zaginionego pana Piotra z czasów przedwojennych.

 

Zaginiony Piotr Breus
Zaginiony Piotr Breus

Jason Breus nie ustaje w poszukiwaniach polskiej rodziny

Do początku XXI wieku pan Jason utrzymywał kontakty z częścią swojej rodziny w Polsce, we wsi Tuszyma, na Podkarpaciu. Nadawcą listów była Irena, mieszkanka wsi Tuszyma. Po jakimś czasie listy przestały przychodzić.

Pan Jason Breus jednak się nie poddaje, pomimo nieznajomości języka polskiego – nawiązuje wiele kontaktów, które mogą mu pomóc w odnalezieniu rodziny w Polsce. Sama miałam okazję poznać pana Jasona, który przyznał mi, że przejechał kilka stanów w Australii, aby zebrać wszelką dokumentację rodzinną.

Mężczyzna jest zdeterminowany, jednak do tej pory wykorzystał wszelkie możliwości. W rezultacie poszukiwania stanęły w martwym punkcie. Dlatego zwracamy się do Was.

Kochani! Czy rozpoznajecie to nazwisko? Może ta historia jest Wam znajoma? A może ktoś z Was znał lub zna pana Ryszarda, panią Irenę lub inne osoby, o których mowa w tym artykule?

Wiemy, że macie ogromną moc!

Prosimy o pomoc!

Wszelkie informacje można przesyłać na nasz profil na Facebooku

Z góry dziękujemy za Wasze dobre serca!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika

Mogę polecić firmę Your Roots In Poland. Myślę że poradzą sobie z ustaleniem wszelkich powiązań rodzinnych.

Katarzyna

Drodzy Państwo, opublikowałam post z tą informacją na stronie Koła Gospodyń Wiejskich w Tuszymie, z pytaniem, czy ktoś mógłby pomóc. Może się odezwą 🙂 Kto, jak kto, ale Gospodynie znają chyba wszystkich ludzi ze swojej miejscowości.
Znalazłam też ciekawą informację w internecie, opublikowaną przez P. Jasona Breusa, dotyczącą Petera Breusa:
https://www.findagrave.com/memorial/168469926/peter-breus

Anna

Witam tak Pani Irena żyje i mieszka w Tuszymie.

Anna

proszę o kontakt

Anna

Proszę o kontakt. Jestem radną z Tuszyma.

Katarzyna

Dzień Dobry, witam ponownie w sprawie Pana Jasona Breusa. Jak wcześniej wspomniałam, napisałam do Koła Gospodyń w Tuszymie i dziś przysłano mi odpowiedź, że Pani Irena żyje i mieszka w Tuszymie. Podano też kontakt telefoniczny do osoby mówiącej po angielsku (osoba ta nie przedstawiła się). Jeśli Państwo są zainteresowani, proszę o informację, a przekażę ten numer telefonu, aby Pan Jason mógł skontaktować się bezpośrednio. Pozdrawiam, Katarzyna

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl