Blog
Zaginieni Przed Laty

Wyrok w sprawie Baby K. Letby kolejny raz skazana na dożywocie

Lucy Letby po ponownym procesie w sprawie Baby K. została skazana na dożywotnie pozbawienie wolności za usiłowanie zabójstwa dziecka. To kolejny wyrok, który usłyszała była pielęgniarka. Sąd skazał 34-latkę w 2023 roku za siedem zabójstw i sześć usiłowań zabójstw noworodków.

W sierpniu 2023 roku po procesie w sprawie siedmiu zabójstw i sześciu usiłowań zabójstw wcześnie narodzonych dzieci w okresie od czerwca 2015 roku do czerwca 2016 roku w szpitalu Countess of Chester, Lucy Letby została skazana na kilkunastokrotne, dożywotnie pozbawienie wolności. Nie udało się wtedy jednak skazać jej za usiłowanie zabójstwa dziecka znanego jako Baby K. Zarzuty wycofano w czerwcu 2022 roku z powodu braku wystarczających dowodów. Dzięki uporowi rodziny, przeprowadzenie procesu zarządzono ponownie. W oświadczeniu rodzina Baby K. opisała konieczność odbycia „długiej, pełnej tortur i emocjonalnej podróży – dwukrotnie“.

Winna usiłowania zabójstwa

We wtorek (25 czerwca 2024 roku) sąd w Manchesterze uznał Lucy Letby za winną zabójstwa Baby K. Wyrok ogłoszono w piątek. Ława przysięgłych po ponad trzech godzinach narad uznała ją za winną próby zamordowania dziecka poprzez usunięcie rurki oddechowej.

Podczas ogłoszenia wyroku kobieta nie okazywała żadnych emocji.

Nie było żadnych alarmów

Zdarzenie miało miejsce we wczesnych godzinach porannych 17 lutego 2016 r. Pielęgniarka wyjęła rurkę oddechową, podającą tlen dziecku, po czym bez interwencji stała przy inkubatorze i obserwowała spadek poziomu tlenu we krwi. Na salę intensywnej terapii około godziny 03.45 wszedł inny lekarz, dr Ravi Jayaram, zastając stojącą tam kobietę. Mimo pogarszającego się stanu zdrowia dziecka, nie uruchomiła ona żadnych alarmów. Rozpoczął więc reanimację noworodka. W sądzie zeznał, że nie widział żadnych dowodów na to, aby Letby podjęła jakąkolwiek próbę ratowania życia.

Dziecko mimo reanimacji zmarło wskutek skrajnego wcześniactwa i zespołu ciężkiej niewydolności oddechowej.

Cieszyła się swoim morderczym dziełem

Podczas procesu prokurator Nick Johnson KC powiedział, że w kwietniu 2018 roku Letby poszukiwała na Facebooku nazwiska Baby K. „Prawda jest taka, że Lucy Letby fascynowała się dziećmi, które zamordowała i próbowała zamordować, a także ich rodzinami” – przekazał przed sądem. „Cieszyła się swoim morderczym dziełem” – dodał.

Dochodzenie w sprawie

Dochodzenie w sprawie tego, w jaki sposób Letby była w stanie popełnić swoje zbrodnie na oddziale noworodkowym, trwa od wielu lat i obejmuje takie obszary jak kierownictwo wyższego szczebla oraz podejmowanie decyzji w okresie od czerwca 2015 r. do czerwca 2016 r.

Źródło: Lucy Letby guilty of trying to kill baby girl 

W.B.

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl