Blog
Zaginieni Przed Laty

Ruszył proces Piotra Sz. – strażnika miejskiego, który udusił ciężarną żonę

Piotr Sz., zabójca z bielska białej, Bielsko Biała zabójstwo

We wtorek przed bielskim Sądem Okręgowym ruszył proces Piotra Sz., byłego strażnika miejskiego oskarżonego o zabicie ze szczególnym okrucieństwem swojej ciężarnej żony – Izabeli Sz. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Gdy Piotr Sz. owijał ciało swojej żony folią, nie wiedział, że między meblami ukryła dyktafon, który nieustanie rejestrował każdy akt przemocy dokonany na kobiecie. Zabezpieczone nagranie służy prokuraturze jako dowód szczególnego okrucieństwa zbrodni. Na podstawie materiału wiadomo, że mężczyzna bił i dusił kobietę przez 21 minut. Prócz śmierci, doprowadził także do przerwania ciąży. 

Szczęśliwe małżeństwo na pozór

Do 2019 tworzyli szczęśliwą parę. 9 lat starali się o dziecko i gdy w końcu, w czerwcu 2019 Izabela była w ciąży, Piotr Sz. kochał już inną kobietę – koleżankę z pracy. W momencie, w którym dowiedziała się o romansie męża zaczęło się dla niej piekło. Piotr znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Izabela była zdecydowana by założyć mu niebieską kartę. Prawdopodobnie z tego powodu umieściła dyktafon pod szafą. 

Ostatnie chwile przed tragedią

Tego dnia Izabela wraca do domu później od męża. Piotr ogląda telewizor, leci ,,W pustyni w puszczy”, dzięki dźwiękom z filmu śledczy będą w stanie ustalić godzinę zgonu Izabeli.

 – Nie wiem, czy to jest na nagraniu, ale prosiłem żonę, żeby wstała. Chciałem wezwać pogotowie i policję. Nie wiem, dlaczego tego nie zrobiłem – zeznaje Piotr Sz.

Ciało zawija w stretch (folię). Potem idzie się na mecz. Po powrocie wywozi zwłoki do lasu. Wyrzuca je w okolicach Swierza. 

– Wyciągnąłem żonę z bagażnika. Wróciłem do auta, przebrałem się i pojechałem do domu.

Do mężczyzny dochodzi co zrobił. Postanawia spreparować zaginięcie Izabeli. By odsunąć od siebie podejrzenia umieszcza wpis na Facebooku:

Piotr Sz, Piotr Szwjakosz, Bielsko Biała
Wpis Piotra Sz. na portalu Facebook

Dzień później idzie do pracy. Telefonicznie informuje teściową o braku kontaktu z żoną. Izabela miała umówioną wizytę u lekarza. Twierdzi, że z niej nie wróciła. Bliscy martwią się o kobietę. Jadą do mieszkania małżeństwa. Drzwi są otwarte, w domu leżą dokumenty i telefon Izabeli. Rodzina szuka kobiety w okolicy. W międzyczasie Piotr zawiadamia na policji zaginięcie.

Piotr Szwajkosz, Piotr Sz.,
Kolejny wpis na Facebooku Piotra Sz.

19 października zwłoki Joanny Sz. w lesie znajduje grzybiarz.

Śledczy w trakcie przeszukania mieszkania znajdują koronny dowód w sprawie – ukryty dyktafon, który zarejestrował okrutną zbrodnię.

Bardzo żałuję tej tragicznej sytuacji. Nie planowałem tego. Nigdy nie chciałem żonie zrobić krzywdy. Nie wiem, co się w tym dniu wydarzyło i czym się kierowałem. Gdybym mógł cofnąć czas, zrobiłbym wszystko, żeby moja żona żyła.

Źródła: Fakt/TVN 24/Głos wojewódzki 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl