Blog
Zaginieni Przed Laty

Wielka Brytania. 14-latek i 13-latek zamordowali niewinnego chłopca

Wielka Brytania. 14-latek i 13-latek zamordowali niewinnego chłopca

Wielka Brytania. 14-latek i 13-latek zamordowali niewinnego nastolatka po sprzeczce w mediach społecznościowych. Dwaj napastnicy zaatakowali 13-letniego chłopca i zadźgali go na śmierć. Jaki był motyw?

Wielka Brytania

Do wstrząsającego zdarzenia doszło 3 stycznia 2021 roku. 13-latek został podstępem zwabiony przez 14-latkę do parku niedaleko domu w Reading. Tam jednak czekało na niego dwóch chłopców jeden w wieku 14-lat i drugi 13-latek. Napastnicy od razu zaatakowali, to starszy z nich zaczął bić się z Ollym. W pewnym momencie rówieśnik zadał 13-letniej ofierze śmiertelne ciosy nożem w klatkę piersiową i plecy. Dziewczynka, która zwabiła nastolatka do parku, cały czas przyglądała się tej okrutnej zbrodni. 13-letni Olly Stephens nie miał szans na przeżycie. Zmarł od razu po zadanych ciosach blisko swojego domu w Reading.

Oddalenie się z miejsca zbrodni bez udzielenia pomocy

Sprawcy zaraz po tym zdarzeniu oddalili się z miejsca zbrodni, nie próbując w żaden sposób udzielić 13-latkowi pomocy. Śmiertelnie rannego chłopca znalazła pielęgniarka, która spacerowała z psem. Kobieta natychmiast przystąpiła do akcji ratowniczej. Niestety, ale mimo podjętej przez nią próbę reanimacji, chłopiec zmarł na miejscu zdarzenia.

Wielka Brytania. 14-latek i 13-latek zamordowali niewinnego chłopca
Zabójstwo 13-latka

Motyw zbrodni

Dwaj chłopcy, którzy zabili w parku 13-latka, wyśmiewali się w mediach społecznościowych z innego chłopca. Olly postanowił poinformować brata obrażanego chłopca o całym zajściu, by ten mu pomógł. Dlaczego w wyniku tego zabili Ollyego? Ponieważ postanowili go ukarać za donosicielstwo.

Dowody

Śledczy w związku z tą okrutną zbrodnią zebrali wiele dowodów przeciwko nieletnim mordercom. Z przedstawionych w sądzie wiadomości tekstowych i nagrań głosowych, wynika jednak, że sprawcy i ich 14-letnia koleżanka, która zwabiła ofiarę do parku, już kilka dni przed zabójstwem chłopca omawiali plan zemsty.

“Właściwie szczerze nienawidzę tego dzieciaka, jak gdybym go teraz zobaczył, prawdopodobnie zabiłbym go albo coś takiego” – napisał jeden z chłopców. Natomiast dziewczynka sugerowała, że Olly zasłużył na to, co nadejdzie i jest to jego “karma”.

Okazuje się, że zaraz po zbrodni nastolatkowie próbowali zatrzeć ślady swojego spisku i wykasować wiadomości wysyłane poprzez komunikatory internetowe.

Chłopak, który zadał ciosy nożem, napisał zaraz po zabójstwie, że był to “największy błąd w jego życiu”. Według sądu wynika, że sprawcy nie żałowali tego, co zrobili, ponieważ szereg innych wiadomości i ich działań sugerowały, że cała trójka nie wykazywała żalu ani szoku po tym, co się stało.

Z racji wieku personalia sprawców nie mogą zostać ujawnione publicznie. Daty ogłoszenia wyroku jeszcze nie podano.Źródło:Wielka Brytania. Dwóch 14-latków zamordowało kolegę. Po kłótni w internecie – Polsat News

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl