Blog
Zaginieni Przed Laty

„Jak trenować dziecko?”– sprawa Hany Grace-Rose Williams

Hana Grace-Rose Williams urodziła się 19 czerwca 1994 w Etiopii. W 2008 roku ją i jej brata Emanulea adoptowali Carri i Larry Williams. Kiedy Hana przyjechała do Stanów Zjednoczonych, cierpiała na grzybicę, pasożyty i wirusowe zapalenie wątroby typu B. W 2011 roku, po trzech latach pobytu w rodzinie zastępczej, dziewczynka zmarła, ale nie na skutek dolegających jej chorób.

12 maja 2011 roku Hana została znaleziona na podwórku przy domu. Leżała naga, z twarzą w błocie. Według Carri i Larry’ego Hana nie chciała wejść na noc do domu. Rodzice zastępczy mówili również, że mieli z nią problemy wychowawcze – Hana coraz bardziej im się sprzeciwiała i lubiła postawić na swoim. Kiedy Carri znalazła Hanę, ta już nie oddychała. Zmarła z powodu hipotermii.

Śledztwo

Policja cały czas badała okoliczności ​​śmierci Hany. Zaskakujący był fakt, że kilka miesięcy przed śmiercią dziewczynka znacznie straciła na wadze. Podczas trwającego śledztwa Carri i Larry coraz bardziej odmawiali współpracy. Pozostałym siedmiorgu dzieciom mieszkającym w ich domu zabronili rozmawiać na osobności ze śledczymi. W końcu dzieci trafiły do rodziny zastępczej, gdy okazało się, że Hana Williams została na noc na zewnątrz w ramach kary.

Książka złym przewodnikiem

Bardzo ważnym tropem w prowadzonym dochodzeniu okazało się wyznanie przyjaciela rodziny. Poinformował on śledczych, że Carri dała mu książkę pt. Jak trenować dziecko? Trening czyni mistrza (To Train Up A Child). Została ona napisana w 1994 roku przez niezależnego kaznodzieję – Michaela Pearla. Zawarte w niej treści pochwalają karanie dzieci metodami cielesnymi. Książka zachęca rodziców do bicia dzieci, umieszczania ich pod zimną wodą oraz głodzenia.

Wkrótce stało się jasne, że Williamsowie korzystali z tej książki, a Hana była ofiarą ciągłych nadużyć i zaniedbań.

Proces

W aktach oskarżenia prokurator Rich Weyrich powiedział, że para torturowała małą dziewczynkę. Hana była zamykana bez jedzenia w ciemnej szafie, a także bita plastikową rurką – te metody “wychowania” polecał w swojej książce Michael Pearl. Zdarzało się również, że dziewczynka siedziała samotnie, podczas gdy reszta rodziny świętowała Boże Narodzenie. W ciągu dwóch lat Hana straciła prawie 13.5 kilogramów. Podczas swojej ostatniej nocy była tak wychudzona i osłabiona, że nie była w stanie przetrwać do rana. Według raportu dziewczynka zmarła w wyniku chronicznego głodu, zaniedbania oraz fizycznego i psychicznego znęcania.

Carri i Larry Williams oprócz zarzutów dotyczących śmierci Hany zostali również oskarżeni o napaść na brata Hany – Emanuela. Według śledczych rodzeństwo było gorzej traktowanie niż biologiczne dzieci Williamsów.

Proces Carri i Larry’ego Williamsów rozpoczął się w lipcu 2013 roku. Dr Daniel Selove szczegółowo opisał wyniki sekcji zwłok Hany. Powiedział, że na ciele dziewczynki znajdowały się różne siniaki oraz zadrapania. Emanuel był jednym z pierwszych zeznających świadków. W sądzie, przy asyście tłumacza języka migowego, Emanuel powiedział, że razem z siostrą byli wielokrotnie bici i karani. Podczas przesłuchania Carri po raz kolejny trzymała się swojej pierwszej wersji. Zeznała, że tamtej nocy poprosiła Hanę, aby weszła do środka, lecz ona zaczęła się sprzeciwiać. W sądzie jej mąż powiedział, że czuje się odpowiedzialny i wstydzi się za to, co się stało. Dodał również, że często nie zgadzał się z pomysłami Carri dotyczącymi dyscypliny, lecz nie interweniował, czego również żałuje.

Po pięciotygodniowym procesie Carri i Larry Williams zostali skazani za zabójstwo. Kobieta na prawie 37 lat, natomiast Larry na 28 lat więzienia.

Hana Williams

Źródło:

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl