Blog
Zaginieni Przed Laty

Wanda Szeptun zaginęła w 2009 roku. Klęska poszukiwań

Wanda Szeptun zaginęła w 2009 roku. Klęska poszukiwań

Wanda Szeptun zaginęła w 2009 roku. Gdzie jest kobieta i co wydarzyło się w dniu zaginięcia? Niestety te i inne pytania wciąż pozostają bez odpowiedzi. Klęska poszukiwań.

Wanda Szeptun

Wanda Szeptun w jednej chwili przepadła bez śladu. Jej tajemnicze zaginięcie bez wątpienia pozostaje w naszej pamięci. Ponawiamy artykuł z nadzieją, że pomimo upływu lat prawda obroni się i może tym razem dowiemy się czegoś więcej. Prawda przede wszystkim należy się bliskim, którzy wciąż czekają na Wandę pomimo upływu 12 lat. Do końca nie tracimy nadziei na rozwiązanie tego tajemniczego zaginięcia.
Wanda Szeptun zaginęła w 2009 roku. Klęska poszukiwań
Wanda Szeptun
Zniknięciu Wandy Szeptun towarzyszyły niejasne okoliczności, jak również sprzeczne relacje świadków. Wykluczenie społeczne rodziny, zapomnienie, brak chęci współpracy ze strony uczestników zdarzeń, a po latach usilne próby poznania prawdy przez jej córki. Zaginiecie Wandy, nie było zbytnio nagłaśniane. Również nie pojawiły się żadne nowe informacje mogące przybliżyć funkcjonariuszy do jej rozwiązania. Cisza… Ta, która odbija się echem po kontach. Tylko ona pozostała.

Hipotezy policji

Śledczy mieli swoje hipotezy, że kobieta żyje i z własnej woli opuściła rodzinę. W związku z tym w sprawie nie jest prowadzone śledztwo, tylko poszukiwania, co ogranicza możliwość jej wyjaśnienia. Czy kiedykolwiek dowiemy się prawdy, co stało się z Wandą? Sprawą zajmuje się oficer Komendy Powiatowej Policji w Nysie, według niego przyczyną zaginięcia jest samowolne i dobrowolne oddalenie się zaginionej lub nieszczęśliwy wypadek. Brak jest jakichkolwiek poszlak do wszczęcia postępowania karnego. Obecnie w dalszym ciągu Wanda Szeptun poszukiwana jest jako osoba żywa. Czyżby w tej sprawie jak w wielu innych pojawiła się nieudolność śledczych? Zaniedbanie sprawy? Przyjęcia hipotezy, że kobieta żyje i czekanie jak sama się odnajdzie… Niestety z tą okrutną prawdą i działaniami śledczych można napotkać się bardzo często.

Córki nie wierzą, że matka je porzuciła

Córki zaginionej kobiety, które po wyjeździe ojca do Niemiec przejęły na siebie cały ciężar niekończących się poszukiwań, nie wierzą, że mama zostawiłaby je bez słowa. Są niemalże pewne, że odezwałaby się do nich, przecież je bardzo kochała. Córki wierzą, że ich Mamę uda się odnaleźć żywą. Mają nadzieję, że ktoś, kto był nad tym jeziorem tego dnia, lub widział coś ważnego, powie o tym policji i sprawa ruszy z miejsca, gdyż na razie stoi w martwym punkcie.
W ostatnich dniach przed zaginięciem Wanda była smutna, taka nieswoja. Nie mówiła, co się stało. Było widać gołym okiem, że kobietę coś trapi, a jednak wszystko dusiła w sobie. Pan Jacek, mąż zaginionej tak wspomina feralny wieczór: „Przyjechaliśmy, przywitaliśmy się ze znajomymi, rozpaliliśmy grilla, wypiliśmy piwo. Żona wyszła za potrzebą sama. To gdzieś było około godziny 22:00. Jak zauważyłem, że żona nie wraca, doszliśmy do tego miejsca, w którego kierunku oddaliła się pani Wanda, zaczęliśmy jej szukać i wołać, ale nikt się nie odzywał”.

Tajemnicze zaginięcie

Wanda Szeptun zaginęła w nocy z 24 na 25 kwietnia 2009 roku, miała wówczas niecałe 41 lat i wraz z mężem oraz dwiema córkami w wieku 12 i 17 lat była mieszkanką Kamieńca Ząbkowickiego woj. dolnośląskie. Wanda wraz z mężem oraz z dwoma zaprzyjaźnionymi małżeństwami urządzili sobie imprezę plenerową nad Jeziorem Nyskim między miejscowościami Głębinów a Wójcicami woj. opolskie. Impreza była zorganizowana ze względu na imieniny jednej z uczestniczek. Wszyscy znali się z pracy z jednej z wrocławskich agencji ochrony. Nagle podczas trwającej imprezy Wanda Szeptun oddaliła się za potrzebą i już nigdy nie wróciła. Uczestnicy imprezy na próżno jej szukali. Kobieta przepadła jak przysłowiowy kamień w wodę.

Zgłoszenie zaginięcia

Dyżurny KKP w Nysie przyjął zgłoszenie o zaginięciu Wandy około godziny 1:25 w nocy. W związku z tym kilka patroli policji wraz z przewodnikiem i psem tropiącym dotarło na miejsce biwaku dopiero około godziny 3:00 w nocy. Zaraz po zaginięciu kobiety telefon, który zabrała ze sobą, został wyłączony. Nie miała przy sobie dokumentów. Policjanci rozpytali świadków zdarzenia, a także wędkarzy, których biwak znajdował się niedaleko miejsca zaginięcia. Według ich relacji w trakcie imprezy nie doszło do żadnej kłótni, nikt niczego niepokojącego nie widział, ani nie słyszał. Poszukiwania zaginionej trwały codziennie do 30 kwietnia 2009 roku. Z początku brało w nich udział ośmiu funkcjonariuszy, przewodnik z psem, w późniejszym czasie do akcji włączyli się również strażacy, a także pracownicy firmy ochroniarskiej, w której zatrudniony był Jacek Szeptun. Prowadzono poszukiwania wzdłuż wybrzeża jeziora między miejscowościami Skorochów a Otmuchowem.

Poszukiwania

Na początku trwały intensywne poszukiwania. Płetwonurkowie przeczesali również jezioro między miejscowościami Głębinów i Wójcic, jednak według informacji posiadanych przez rodzinę zaginionej, teren ten nie został przeszukany dokładnie. Wszystkie czynności poszukiwawcze były zakończone klęską. Jak to możliwe, że psy tropiące nie doprowadziły do żadnego miejsca? Funkcjonariusze dotarli do dwóch świadków, którzy zeznali, że tamtej nocy widzieli kobietę odpowiadającą rysopisowi zaginionej. Między innymi zgadzał się ubiór, jak również podobieństwo na okazanym zdjęciu. Świadkowie prawdopodobnie widzieli Wandę Szeptun w dniu zaginięcia około godziny 5:00 rano w okolicy miejscowości Wójcice, nie potrafili jednak powiedzieć, w którą stronę udała się kobieta.

Mieszkańcy wsi

Zaginięcie Wandy wywołało niezdrową sensację w małej wsi, w której zaginiona mieszkała wraz z mężem i córkami. Ludzie byli niemili wręcz wytykali rodzinę palcami. Sugerowali, że mąż stoi za zniknięciem żony. Mieszkańcy wsi nie pomagali w poszukiwaniach, a dodawali bliskim cierpienia. Znieczulica szła w parze z szydzeniem z ogromnej tragedii, jaka spotkała rodzinę Wandy. Jacek Szeptun po zaginięciu żony odbierał głuche telefony, był wyzywany, a nawet pobity.

Wanda Szeptun zaginęła w 2009 roku. Klęska poszukiwań
Wanda Szeptun
Starszy aspirant Rafał Wandzel, będący rzecznikiem prasowym KPP Nysa – w programie „ Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie” z 9.12.2016 roku, tak wspomina pracę policji tuż po zgłoszeniu zaginięcia kobiety: „Policjanci rozpoczęli akcję poszukiwawczą rejonu, gdzie ostatnio widziana była zaginiona. Rejon ten ma kilkadziesiąt jak nie kilkaset hektarów. Przeszukali każdy centymetr tego miejsca i ogromny teren wokół jeziora Nyskiego. Jeżeli ktoś nie zna tego terenu, to może bardzo łatwo się zgubić. Tym bardziej, że to była noc. Sprawdzaliśmy wszelkie możliwe wątki i sygnały”.

Rysopis

Wanda była szczupłą kobietą, wzrostu około 158 cm. W dniu zaginięcia ubrana była w zamszowe beżowe kozaki, szare spodnie rybaczki, żółtą bluzkę i kremowy golf oraz brązowy bezrękawnik. Wanda miała włosy krótkie, ciemne, ale wcześniej farbowane na rudo.

Tragedia rodziny trwa już lata. Być może wiele osób zrezygnowałoby, poddałoby się w tej bezsilności, ale nadzieję trzeba mieć do końca. Przecież córki zaginionej zasługują na to, by dowiedzieć się, co się stało z ich mamą. Zasługują, by poznać prawdę, jaka by ona nie była. Wierzymy Kochani w Wasze dobre serca i pomoc. Prosimy o liczne udostępnienia artykułu, nich dotrze do jak największego grona czytelników, być może tym razem uda się czegoś dowiedzieć.

Jeśli wiesz coś, co może pomóc w odnalezieniu zaginionej kobiety, możesz zadzwonić pod numer alarmowy 112 i przekazać anonimowo informacje. Można kontaktować się również za pomocą naszej strony. Zaginieni przed laty gwarantują anonimowość.

Informacje do artykułu zaczerpnięte są z postu, który pisała na naszej stronie Pani Natalia Kwaśniewska. Link do postu poniżej w źródle.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl