Blog
Zaginieni Przed Laty

Valérie Bacot latami była bita i gwałcona. Sama wymierzyła oprawcy karę.

Valérie Bacot była bita i gwałcona przez lata- Sama wymierzyła mu karę
Valérie Bacot Francuska latami była bita i gwałcona. Teraz stanęła przed sądem za zabójstwo swojego oprawcy. Kobieta wiedziała, że jeśli tego nie zrobi to kat prędzej czy później ją zabije.

Francuska

Valérie Bacot powiedziała swoim dzieciom, co zrobiła. Nawet przez chwile nie miała zamiaru ukrywać swojej zbrodni. Dzieci przytuliły matkę i pomogły zakopać ciało bezdusznego gwałciciela. Przez wiele lat to one były świadkami okropnej przemocy. Oskarżona Francuzka zeznała śledczym, że jej oprawca znęcał się nad nią latami i prędzej czy później zabiłby ją. Jej koszmar trwał latami, a jej ból i cierpienie każdego dnia narastały. 

20-lat piekła

Valérie Bacot zabiła męża. W poniedziałek 21 czerwca 2021 roku ruszył w tej sprawie proces. Kobieta przez 24 lata przechodziła istne piekło. Przyznała się do winy w książce swojego autorstwa. Publikacja ukazała się w maju tego roku, zawarto w niej wstrząsającą historię dręczonej kobiety. Daniel Polette był najpierw ojczymem Valérie, później został jej mężem. Jak się okazuje, w tym przypadku policja przymykała oko na okrutne czyny mężczyzny. Bacot była bita i gwałcona. Były dni, kiedy mężczyzna sprzedawał swoją żonę innym mężczyznom, którzy również dopuszczali się na niej gwałtu.

Valérie Bacot była bita i gwałcona przez lata- Sama wymierzyła mu karę
Fot. Valérie Bacot na sali sądowej

Gwałt

Daniel Polette pierwszy raz zgwałcił Valérie Bacot, gdy miała 12 lat. Była bezbronnym jeszcze dzieckiem. W tym czasie on był chłopakiem jej matki. W książce “Tout Le Monde Savait” (“Wszyscy wiedzieli”), która ukazała się w maju bieżącego roku. Kobieta opisała, w jaki sposób ojczym, który później został jej mężem, znęcał się nad nią przez 24 lata.

W publikacji 40-latka przyznała, że zastrzeliła 61-letniego Daniela Polette w 2016 roku w obronie własnej. Jej dzieci pomogły zakopać ciało jej oprawcy. Teraz kobiecie grozi kara dożywotniego więzienia.

Matka Bacot bardzo dobrze wiedziała, że jej partner gwałcił córkę. “Nie obchodzi mnie to, dopóki nie zajdzie w ciążę” – mówiła. W 1996 roku Daniel pierwszy raz trafił do więzienia za wykorzystanie 12-letniej Bacot. Sąd stanął po stronie sprawcy i nie uznał tego za gwałt na nieletniej, a napaść seksualną. W związku z tym mężczyzna otrzymał niższą karę. Spędził w więzieniu tylko trzy lata.

“Nikomu nie wydawało się dziwne, że Daniel wrócił do mieszkania z nami, jak gdyby nic się nie stało” – napisała w książce. “Wszyscy wiedzieli, ale nikt nic nie powiedział”.

Po wyjściu na wolność wrócił do rodzinnego domu. Ponownie zaczął znęcać się nad młodą kobietą, gwałcąc ją wtedy, kiedy tylko miał na to ochotę.

Cierpienie przez lata

Valérie Bacot zaszła w ciążę ze swoim oprawcą po raz pierwszy, gdy miała 17 lat. Jako nastolatka została wyrzucona z domu. Matce nie było to już na rękę. Polette postanowił zalegalizować związek. Bacot została jego żoną. Wkrótce na świat przyszło pierwsze z czworga dzieci nieszczęśliwej kobiety.

W swojej książce Bacot napisała, że ona i dzieci żyły w strachu przed sprowokowaniem gniewu Polette’a. Mężczyzna znęcał się cały czas nad swoją żoną. Złamał jej nos, bił młotkiem po głowie, przy tym trzymał pod kluczem. Do wszystkiego zmuszał kobietę, która każdego dnia bała się o swoje życie. Daniel organizował lesbijskie spotkania, które nagrywał i tym szantażował Bacot. Kobiecie nie wolno było z nikim rozmawiać. Prawdopodobnie obawiał się, że któregoś dnia żona pożali się komuś lub ktoś zobaczy posiniaczone ciało bitej kobiety.

Błaganie o pomoc

W 1995 roku dzieci Valérie powiadomiły służby o stosowaniu przemocy przez ich ojca. Za pierwszym razem usłyszały od policji, że “to nie jest ich rewir”, natomiast za drugim razem kazano przerażonej matce, samej zgłosić się na posterunek. Bacot była udręczoną kobietą. Nie miała się komu zwierzyć, nie miała kogo prosić o pomoc. Bała się gróźb i przemocy, bała się o życie swoje i dzieci. Wiedziała, że jej okrutny mąż jest zdolny do wszystkiego.

 

Samosąd

Valérie Bacot miała dość nieustającego gwałtu i bicia. W związku z tym 13 marca 2016 roku nie wytrzymała i zastrzeliła swojego oprawcę.

“To kobieta, która została zniszczona i zdewastowana. Nie tylko przez brak matczynej miłości, gwałty, uderzenia, oczernianie, prostytucję, ale także i przede wszystkim przez obojętność społeczeństwa” – napisały w przedmowie adwokatki Valérie Bacot, Janine Bonaggiunta i Nathalie Tomasini.

“Od najmłodszych lat była poddawana strasznym doświadczeniom. Nikt, nawet jej bliscy, nie mrugnął okiem. Ignorowano jej cierpienie i mękę, które były wypisane na jej twarzy. Historia jej życia jest głęboko niepokojąca” – dodały.

Koniec koszmaru

Valérie Bacot przede wszystkim miała dość takiego życia. Jej mąż nie tylko stosował przemoc fizyczną i seksualną wobec kobiety, ale też psychiczną i ekonomiczną. Któregoś dnia postanowił odejść na emeryturę i sprzedawać żonę innym mężczyznom. Sutenerował swoją żonę w tylnej części swojego Peugeota 806. Wyposażył go w materac, jednocześnie szpiegując ją z klientami i wydając polecenia przez słuchawkę. Miał pistolet, na wypadek, gdyby klient okazał się “niemiły” lub gdyby nie chciał zapłacić. Valérie Bacot powiedziała śledczym, że kiedy nie robiła tego, czego żądał, bił ją.

13 marca 2016 roku, po tym, jak została zgwałcona przez kolejnego klienta. Wzięła pistolet, który jej mąż ukrył między siedzeniami samochodu i zastrzeliła Polette’a. “Tym samym pistoletem, którym pewnie on zabiłby nas innego dnia” – napisała.

Prawnicy reprezentujący Valérie Bacot podejmują działania prawne przeciwko państwu francuskiemu za “rażące zaniedbanie”. Powodem jest brak działań w związku z doniesieniami, że była maltretowana.

ŹRÓDŁO:Proces Valérie Bacot. Francuzka zabiła ojczyma, który ją bił i gwałcił | Ofeminin

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl