Blog
Zaginieni Przed Laty

Sofia Juarez – zaginiona od 18 lat

Sofia Juarez zaginęła 4 lutego 2003 roku. Ostatni raz widziano 5-latkę, kiedy bawiła się w swoim pokoju w mieście Kennewick, w stanie Waszyngton. Historia zaginięcia Sofii to pierwszy przypadek, gdy w stanie Waszyngton, gdzie mieszkała dziewczynka, zastosowano AMBER alert. Niestety, pomimo rozpowszechniania wizerunku dziecka w prasie i mediach losy Sofii po dziś dzień pozostają nieznane.

Sofia ostatni raz była widziana w sypialni, w swoim domu rodzinnym

Tego dnia Sofia spędzała czas bawiąc się ze swoimi młodymi ciociami w swoim domu rodzinnym. Wieczorem około godziny 20.00, do pokoju dzieci przyszedł partner babci Sofii i zapytał czy chcą razem z nim pojechać do pobliskiego sklepu. Dzieci jednogłośnie odmówiły. Policja przypuszcza, że 5-latka mogła zmienić zdanie i samodzielnie udać się w kierunku sklepu, aby dołączyć do przyszywanego dziadka.

Sofia Juarez / National Center for Missing & Exploited Children
Sofia Juarez / National Center for Missing & Exploited Children

Zaginięcie dziewczynki odbiło się szerokim echem w Kennewick, gdzie mieszkała. Policja przyznaje, że po dziś dzień sąsiedzi i mieszkańcy miasta pamiętają, w jakich okolicznościach dowiedzieli się o zaginięciu Sofii.

Zdjęcia na ciężarówce

Od momentu, kiedy ostatni raz widziano Sofię Juarez minęło przeszło 18 lat, jednak nadal nie udało się ustalić co stało się z 5-latką. Teraz, po raz kolejny sprawa jej zniknięcia zostanie nagłośniona. Stanie się to za sprawą programu „The Homeward Bound”. Ideą tego programu jest rozpowszechnianie wizerunku zaginionych ludzi na bokach ciężarówek, które jeżdżą po całym kraju.

Progresja wiekowa do lat 17 / National Center for Missing & Exploited Children
Progresja wiekowa do lat 17 / National Center for Missing & Exploited Children

W ciągu wielu lat firma Kam-Way na swoich ciężarówkach wielokrotnie zamieszczała zdjęcia osób zaginionych. Dyrektor firmy, Kam Sihota uważa, że w ten sposób firma może odwdzięczyć się społeczeństwu i wykorzystać swoje zasięgi. Wszyscy zaangażowani w sprawę dziewczynki z Kennewick liczą na uzyskanie odpowiedzi co stało się 4 lutego 2003 roku.

Nadzieja

Rodzina Sofii nie straciła nadziei na jej odnalezienie. Ciocia zaginionej, Victoria, przyznaje, że ciężko jej patrzeć na fotografie Sofii. Szczególnie, że nikt nie wie jaki los mógł spotkać 5-latkę.  Niestety, matka dziewczynki nie doczeka rozwiązania tej sprawy – kobieta zmarła.

Bliscy zaginionej pielęgnują pamięć o niej. Dorosłe już ciocie Sofii posiadają własne dzieci i przyznają, że z dużą trudnością przychodzi im opowiadanie o Sofii. Zastanawiają się w jaki sposób wytłumaczyć małym dzieciom, że dziewczynka ze zdjęć to ich kuzynka, której nie ma z nimi od tylu lat. Krewni obawiają się też dnia, w którym młodszy brat Sofii będzie pytał o to, co stało się z jego siostrą.

Na obecną chwilę sprawa zaginięcia Sofii Juarez jest w dalszym ciągu nierozwiązana. Jeśli dziewczynka żyje, ma obecnie 23 lata. Należy mieć nadzieję, że ponowne publikacje zdjęć Sofii oraz jej progresji wiekowej doprowadzą do finału tej tajemniczej sprawy.

źródło:

National Center for Missing & Exploited Children

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl