Blog
Zaginieni Przed Laty

Córeczko kochana gdzie jesteś? Matka rozpaczliwie szukała 7-letniej córki.

Córeczko kochana gdzie jesteś? Matka rozpaczliwie szukała 7-letniej córki, która zniknęła z podwórka. Pomimo upływu lat śledztwo nie przyniosło oczekiwanego efektu.

Córeczko kochana gdzie jesteś?

Najgorszy koszmar jaki może spotykać rodzica to zaginięcie bez śladu jego dziecko. Niewiedza staje się koszmarem, który nie pozwala im żyć spokojnie. Wiele rodzin przez lata zmaga się z niewyobrażalnym cierpieniem szukając każdego dnia swojego ukochanego syna, lub córki. Tak też było w przypadku o którym dzisiaj napiszemy.

 

3 czerwca 1988 roku 7-letnia Amber Jean Swartz-Garcia zaginęła podczas zabawy na podwórku. Dziewczynka około 16:15 skakała na skakance przed domem w Savage Avenue w Pinole w Kalifornii.

Zazwyczaj nie wolno jej było bawić się na podwórku samej, ale jej mama tamtego dnia wyjątkowo się zgodziła. Kobieta od czasu do czasu zerkała przez okno na bawiącą się przed domem córkę. Spuściła ją z oka na 15 minut, ale gdy znów wyjrzała na podwórko po małej Amber nie było śladu. Kim wyszła na zewnątrz i nigdzie nie mogła znaleźć córki. Dziewczynka zniknęła razem ze skórzaną skakankę z drewnianymi uchwytami na której skakała.

Rozpaczliwe poszukiwania

Kim natychmiast powiadomiła policję o zniknięciu córki. Funkcjonariusze  dzień po jej zaginięciu (4 czerwca) przeszukując okolicę znaleźli parę różowych skarpetek w pobliżu domu Amber.

Skarpetki znajdowały się na baseballu firmy Diamond nad potokiem przepływającym za domem Amber. Rozpacz Kim nabierała na sile… Kobieta była pewna, że skarpety należą do jej córki. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że skarpety zostały znaleziono po tym jak ten teren był wcześniej przeszukany. Wtedy nic nie znaleziono. Śledczy są pewni, że ktoś je podrzucił w to miejsce po początkowych poszukiwaniach.

 

Rysopis:

 

 • Blond włosy.
 • Niebieskie oczy.
 • Wada słuchu, która wymagała korzystania z aparatu słuchowego. Z tego powodu miała również lekkie zaburzenia mowy. Nie miała przy sobie aparatu słuchowego, kiedy zaginęła.
 • Migrenowe bóle głowy na, które musiała zażywać leki. Nie miała przy sobie leków, kiedy zaginęła.
 • Krzywe zęby.
 • Jej prawego górnego przedniego zęba brakowało, kiedy zniknęła.
 • Blizna po wewnętrznej stronie prawej brwi.
 • Pieprzyki na gardle i poniżej prawej strony dolnej części ust.

Odzież 

 • Fioletowe sztruksowe spodnie.
 • Biała koszula z krótkim rękawem z opaską w kolorze morskim wokół rękawów.
 • Tenisówki.

Podejrzany

Mundurowi uznali, że dziewczynka została tamtego dnia porwana. Głównym podejrzanym w sprawie uprowadzenia dziecka stał się Timothy Bindner. Mężczyzna był podejrzany również o porwanie innych dzieci…  Michaeli Garecht, Ilone Misheloff oraz Amandy Nikki Campbell.

Bindner nie przyznał się do porwania 7-latki.

Timothy został wykluczony w sprawie Michaeli, a w 2020 roku David Misch został oskarżony o jej porwanie i morderstwo. Misch był seryjnym mordercą dzieci.

Bindner po oczyszczeniu z zarzutów zaapelował do wielu matek zaginionych dzieci z okolic East Bay. Mężczyzna zaoferował im swoją pomoc w poszukiwaniu. Swoją pomoc zaoferował również matce Amber już trzy dni po jej zniknięciu. Powiedział, że pomoże też matce zaginionej Michaeli.

 

Śledczy poprosili Kim, aby przyjęła jego propozycję i starała się zaprzyjaźnić z nim w nadziei, że dowie się, czy był powiązany ze sprawami zaginionych dzieci.

Kim była żoną policjanta Floyda “Berniego” Swartza, który został zamordowany w maju 1980 roku. Amber urodziła się trzy miesiące po śmierci ojca. Śledczy podejrzewali, że być może Amber została porwana przez mordercę jej ojca.  James Richard Odle szybko został wykluczony z kręgu podejrzanych, ponieważ  w 1988 roku przebywał w zakładzie karnym.

Mężczyzna przyznał się do porwania Amber

Curtis Dean Anderson przyznał się w lipcu 2009 roku, że porwał i zabił Amber. 46-letni Anderson zmarł z przyczyn naturalnych w grudniu 2009 roku, odsiadując wyrok ponad 300 lat więzienia za porwanie i zamordowanie 7-letniej dziewczynki Vallejo w Kalifornii w 1999 roku. Mężczyzna porwał też 8-latkę, którą brutalnie zgwałcił.

Curtis zdjęcie ze strony https://people.com/crime/mom-hopes-dna-testing-can-unlock-answers-about-7-year-old-daughter-abducted-1988/

Zeznał, że tamtego dnia kiedy mała Amber bawiła się na podwórku jeździł po okolicy i zobaczył dziewczynkę. Następnie siłą wciągnął ją do samochodu. Powiedział, że porwał ją dla towarzystwa. Według jego zeznań zmusił Amber do wypicia sznapsa z piwa korzennego, następnie zabrał ją do motelu w Tucson w Arizonie. Tam zgwałcił ją kilka razy i udusił około półtora dnia po porwaniu. Ciało 7-latki porzucił w nieuczęszczanym miejscu blisko autostrady 10 w Benson w Arizonie. Ciało małej Amber nigdy nie odnaleziono.

Obszar, w którym mogło znajdować się ciało dziewczynki, był duży i rozległy gdzie grasowany dzikie zwierzęta.

Matka dziewczynki powiedziała w jednym z wywiadów z mediami tak: “Nie mamy jej. Nie mamy nic z niej. Jej skakanka, jej ubrania, jej buty, kości. Nie mamy nic”

Anderson przed śmiercią przyznał się również do innych napaści seksualnych, porwań w rejonie Zatoki San Francisco, ale podpisał tylko oświadczenie w sprawie Amber. Pomimo wskazówek jakie podał śledczym mężczyzna, nie udało się ustalić czy mówił prawdę.

Jak się okazuje później Bidner słusznie był podejrzanym w sprawie porwania Amber bowiem psy tropiące wyczuły zapach dziewczynki w jego samochodzie i w pobliżu grobu innej ofiary. Jednak mężczyzna pomimo tego nigdy nie został oskarżony i nie pasował do opisu potencjalnego porywacza.

 

Wiek do 20 lat

W 2013 roku, po internetowej kampanii petycji, Departament Policji Pinole wznowił dochodzenie w sprawie zniknięcia Amber. Departament przytoczył częściowo nowe techniki kryminalistyczne, które pozwolą im lepiej przetwarzać stare dowody.

Wiek do 31 lat

 

Niestety pomimo nowej technologii nie odnaleziono Amber.

 

Źródło:

Mama ma nadzieję, że testy DNA pomogą znaleźć córkę zaginioną od 1988 roku (people.com)

brianna maitland – Wyszukaj (bing.com)

Mama ma nadzieję, że testy DNA pomogą znaleźć córkę zaginioną od 1988 roku (people.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeśli

Może zainteresować Cię również: Śledczy ze Szczytna rozwiązali sprawę zabójstwa sprzed 14 lat (zaginieniprzedlaty.com)

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

3.7 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl