Blog
Zaginieni Przed Laty

Remontowali poddasze domu i odkryli zwłoki noworodka

Remontowali poddasze domu i odkryli zwłoki noworodka, które były tam od lat. Do makabrycznego odkrycia doszło w Zakopanem.

Remontowali poddasze domu i dokonali makabrycznego odkrycia

30 marca 2022 roku pojawiły się w mediach informacje o makabrycznym odkryciu. Pracownicy budowlani podczas remontu budynku przy ulicy Jagiellońskiej w Zakopanem, który był opuszczony od kilku lat, dokonali przerażającego odkrycia. Na poddaszu znaleźli zmumifikowane zwłoki noworodka, które okryte były tkaniną. Sprawą zajęła się już policja i prokuratura. Ekipa budowlana natychmiast powiadomiła policję o swoim odkryciu. Funkcjonariusze niezwłocznie pojawili się na miejscu. Mundurowi zabezpieczyli miejsce, w którym znaleziono zwłoki. Technicy policyjni dokonali również wstępnych oględzin. Przesłuchano też pracowników budowlanych.

Remontowali poddasze domu i odkryli zwłoki, który były tam od lat
zdjęcie ze strony wiadomosci.wp.pl

Według śledczych zwłoki noworodka mogły tam leżeć nawet kilkanaście lat. Teraz na celu mają zbadanie historii budynku, być może to pozwoli im rozwiązać ta tajemniczą sprawę. Prokuratura z Zakopanego zarządziła sekcję zwłok, którą zaplanowano na czwartek 31 marca 2022 roku.

 

 

Dochodzenie

-Podczas demontażu konstrukcji pracownicy budowlani ujawnili zawinięte w tkaninę zmumifikowane zwłoki noworodka, które mogą mieć kilka, a nawet kilkanaście lat. Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli zwłoki do sekcji, która ma stwierdzić przyczynę śmierci. Zostaną też pobrane próbki materiału DNA do identyfikacji – zaznaczył rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, cytowany przez Onet za Polską Agencją Prasową.

Nie jest wykluczone, że znalezione szczątki mają związek z poprzednimi właścicielami, ale możliwe jest również, że zostały tam jedynie ukryte – podsumował rzecznik małopolskiej policji w wywiadzie z mediami. 

– Trudno powiedzieć, kiedy zostały zwłoki tam zostawione. Trudno też powiedzieć, kto to zrobił, bo budynek w ostatnich latach był niezamieszkały i łatwo dostępny. W czwartek odbędzie się sekcja zwłok, po niej będziemy wiedzieć, kiedy nastąpił zgon, jakie były jego przyczyny – dodaje rzecznik.
Najprawdopodobniej to matka porzuciła dziecko. Pytanie, na które odpowiedzą śledczy, czy urodziło się ono martwe, czy zmarło po porodzie. Policja ustala też historię, kto i kiedy mieszkał w budynku.

Wiadomo, że budynek został zakupiony i przez kilka lat był nieużywany.

Źródło:  Zakopane. Remontowali poddasze domu, odkryli zwłoki, który były tam od lat (msn.com)

Zakopane. Podczas remontu domu znaleziono zwłoki noworodka – TVN24

Znaleziono zwłoki noworodka. “Mogą mieć kilka, a nawet kilkanaście lat” – RMF 24

Znaleziono zmumifikowane zwłoki noworodka w remontowanym domu. Mogą mieć nawet kilkanaście lat – WP Wiadomości Kraków

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Czy można zapobiec zaginięciom seniorów? (zaginieniprzedlaty.com)

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl