Blog
Zaginieni Przed Laty

Przyjmowała klientów na łóżku, w którym leżały zwłoki jej 5-letniego syna

Matka – najważniejsza osoba w życiu każdego dziecka. To do niej biegliśmy, gdy zdarliśmy sobie kolano na placu zabaw, prosiliśmy o pomoc, gdy nie mogliśmy znaleźć ulubionej zabawki. Ze słowem „matka” utożsamiamy wiele wspaniałych cech takich jak dobroć, miłość czy bezpieczeństwo. To matka prowadzi za rękę, wspiera, przytula, uczy miłości i daje miłość. Co, kiedy ta ważna osoba staje się katem i oprawcą własnego dziecka?

4 lipca 2012 r. 
31-letnia wówczas Magdalena R. wynajmowała mieszkanie w Morągu, małej miejscowości w województwie warmińsko-mazurskim. Kobieta mieszkała tam razem ze swoim 5-letnim synkiem, Gabrysiem. Był 4 lipca 2012 r., kiedy właścicielka mieszkania przyszła po zaległe opłaty za czynsz. Magdalena R. nie zapłaciła za poprzednie dwa miesiące. Właścicielka mieszkania, Marzena C., pojawiła się więc pod drzwiami swojego mieszkania. Nie mogła jednak wejść do środka, ponieważ ktoś od wewnątrz blokował klamkę.

Zaniepokojona właścicielka wróciła do mieszkania następnego dnia, drzwi otworzyła kluczem. W środku nie zastała nikogo. Kobieta była przerażona stanem mieszkania – jak sama przyznaje, wcześniej odwiedzała Magdalena i mieszkanie zawsze było starannie wysprzątane.


„[Mieszkanie] Wyglądało jak najgorsza melina. Wszędzie porozrzucane były ubrania, pościel, butelki po wódce, puszki po piwie. Był straszny brud i bałagan. Wszystkie okna zostały otwarte, więc je zamknęłam. I wtedy poczułam zapach psującego się mięsa. Zauważyłam też dużo much i robaków.” – opowiedziała Marzena C.

Magdalena R.

 

Właścicielka mieszkania zauważyła, że z wersalki wystaje czarny worek. Uchyliła go, a w środku ujrzała dziecięce nogi, ubrane w kolorowe rajstopki. Kobieta z początku myślała, że jest to lalka, jednak ilość larw, much i robaków uświadomiły jej, że w środku znajduje się ciało. Marzena C. w pośpiechu opuściła mieszkanie i bezzwłocznie zaalarmowała policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że w mieszkaniu znajdują się zwłoki. Były to zwłoki 5-letniego Gabrysia. Magdalena R. została zatrzymana w Olsztynie i przewieziona do Morąga gdzie usłyszała zarzuty. Jak powiedział przesłuchujący ją prokurator, kobieta przyznała się do zamordowania swojego synka.

 

Gabryś

 

Motywy zbrodni

W trakcie przesłuchań, Magdalena R. powiedziała, że udusiła Gabrysia, ponieważ ten przeszkadzał jej w pracy. Kobieta pracowała jako prostytutka w agencji towarzyskiej, jednak w pracy nie rozmawiała o Gabrysiu. Koleżankom z pracy opowiadała, że oddała syna do domu dziecka. Magdalena R. ma też drugiego syna, w tamtym czasie starszy syn kobiety miał 10 lat i był wychowywany przez babcię.

31-latka powiedziała, że nie pamięta kiedy doszło do morderstwa Gabrysia. Kobieta wiedziała tylko, że chłopiec leżał w wersalce kilka tygodni. Po wnikliwej analizie biegłych okazało się, że Gabryś nie żył od początku lutego.

Kobieta przedstawiła śledczym dokładny opis zbrodni. Matka Gabrysia założyła mu na głowę foliową torbę, syn próbował walczyć o życie, ale Magdalena R. nie dała za wygraną. Kiedy 5-latek nie wykazywał oznak życia, 31-latka zaniosła ciało syna do łazienki, owinęła je w koc i próbowała podpalić. Jednak było dużo dymu, bała się, że zauważą to sąsiedzi, więc ogień zgasiła, a zwłoki Gabrysia ukryła w wersalce. Na tej samej wersalce Magdalena przyjmowała swoich klientów wiedząc, że w środku leży jej nieżywy syn…

 

5-letni Gabryś


Wyrok


W kwietniu 2013 r. Magdalena R. została skazana na 25 lat więzienia. Sąd utajnił w całości sprawę ze względu na dobro starszego, żyjącego syna oskarżonej oraz jej byłego męża. Uzasadnienie wyroku również było niejawne. Wiadomo natomiast, że kobieta nie usłyszała zarzutu zbezczeszczenia zwłok.

Proces Magdaleny R.

 

 
Źródło:
https://wydarzenia.interia.pl/warminsko-mazurskie/news-myslalam-ze-to-lalka-ale-bylo-za-duzo-much-i-ten-zapach,nId,1289684
https://interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2012-07-11/dlaczego-zabila-5-letniego-gabrysia_1295262/
https://wiadomosci.wp.pl/magdalena-r-opowiedziala-jak-zabila-synka-prokurator-sie-rozplakal-6037274244359297a
https://wiadomosci.wp.pl/25-lat-wiezienia-dla-dzieciobojczyni-z-moraga-6031562757670017a
https://tvn24.pl/pomorze/25-lat-wiezienia-dla-dzieciobojczyni-z-moraga-ra316353-3429725

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr

Te historie o zamordowanych dzieciak przerażają.. Kazdego sprawce byłbym skłonny zabić

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl