Blog
Zaginieni Przed Laty

Polka zamordowana w UK

30-letnia Klaudia Sołtys mieszkała ze swoim o 10 lat młodszym partnerem w brytyjskim mieście  Hull. 27 marca 2021 roku została przez niego zamordowana.

 Klaudia Sołtys zamordowana

Klaudia Sołtys była młodą i piękną kobietą. Znajomi wspominają ją jako pełną życia, energiczną, snującą plany na przyszłość. Była otwarta na świat i ludzi.  Przede wszystkim, chciała kochać i być kochaną. Jakiś czas temu z Klaudią zamieszkał jej chłopak,  20-letni Amadeusz Sekuła.

Fot. Klaudia Sołtys

W sobotę 27 marca 2021, około godziny 6 rano, do mieszkania przy  Lambert Street przyjechało pogotowie. Ratownicy medyczni znaleźli tam ciężko ranną kobietę, której pomimo intensywnych wysiłków, nie udało się uratować. W związku z tym zdarzeniem, aresztowano 20-letniego Amadeusza Sekułę. Do tej pory media nie otrzymały informacji o szczegółach morderstwa, jak choćby rodzaj odniesionych ran.

Fot. Amadeusz Sekuła

W poniedziałek 29 marca młody Polak wziął udział w pierwszej rozprawie. Ze względu na fakt, iż postawiono mu zarzut morderstwa, procedowanie natychmiast skierowano do sądu wyższej instancji – Hull Crown Court.  Wstępne posiedzenie odbyło się za pośrednictwem połączenia wideo, w którym uczestniczył Amadeusz, przebywający w  areszcie śledczym w HMP Hull. Według planów, 16 lipca chłopak ma przedstawić swoje oświadczenie obrony, zaś sam proces wyznaczono na 1 listopada 2021 roku.

Klaudia i Amadeusz- zabójcza miłość?

O tym, jaką parę stanowili Klaudia i Amadeusz, nie wiadomo zbyt wiele. Ich przyjaciele nie chcieli wypowiadać się na ten temat, tłumacząc swoje milczenie dobrem procesu. Z kolei mieszkająca w Polsce matka chłopaka uważała ich związek za wyjątkowo udany. Jednocześnie, nie była ona w stanie uwierzyć w złe intencje syna.

 

 

Źródła:

  1. https://www.thepolishtelegraph.co.uk/wiadomosci/artykul/1460-byli-tak-wspaniala-para-mowi-matka-20-latka-oskarzonego-o-morderstwo
  2. https://polonia24.uk/informacje/kronika-kryminalna/hull-zabojstwo-polki

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl