Blog
Zaginieni Przed Laty

Magda i Renia-spotkanie sióstr po 29 latach

Zdjęcie ze strony Newsweek

Magda i Renia spotkały się dopiero po 29 latach! Po nitce do kłębka zebrane informacje sprawiły, że siostry są razem.

Magda i Renia

Historia, którą Wam dzisiaj opiszemy, kończy się happy endem. Magda i Renia żyły bez siebie 29 lat. Wiele lat rozłąki sprawiło, że ich siostrzana miłość jest teraz silniejsza, niż można sobie to wyobrazić. Siostry poznały się dopiero w 2013 roku. Jak się okazało, ubierają się podobnie, potrafią się śmiać z tego samego… A co najważniejsze obie panicznie boją się wody. Na świecie jest mnóstwo ludzi szukających przez długie lata swoich bliskich. Wiele osób do końca walczy, by odszukać ukochaną mamę, siostrę, bądź brata lub nawet dalszego krewnego. Są takie osoby, które żmudnie szukając, w końcu rezygnują, w ciszy tęskniąc każdego dnia. Mamy nadzieję, że poszukiwań ze szczęśliwym zakończeniem będzie coraz więcej.

Magda i Renia spotkały się po 29 latach! Wszystko by odnaleźć siostrę.
Zdjęcie ze strony Newsweek Polska

Magda jest młodsza, a Renia starsza. Młodsza siostra strofuje starszą: wyższych obcasów nie mogłaś założyć? Nogi sobie połamiesz. Nie jest ci zimno? Za lekko się ubrałaś. Magda mówi bez przerwy, ale i Renia nie potrafi milczeć, jest gadatliwa jak młodsza siostra. Kobiety ciesząc się ze spotkania, przegadały trzy dni i dwie noce z radości nie czując zmęczenia.

Magda i Renia rozdzielone na lata

Renata urodziła się w zakładzie karnym w marcu 1981 roku. Matka wówczas odsiadywała wyrok za kradzieże.

-Miałam szczęście, że przygarnęła mnie babcia. Kochałam ją nad życie, mówiłam na nią mama – wspomina Renata podczas wywiadu z Newsweek.

Renia miała 13 lat, gdy zmarła jej ukochana babcia. Jej losy nagle się zmieniły i musiała zmierzyć się z bolesną rzeczywistością. Na pogrzebie podeszli do dziewczynki policjanci i zabrali ją tak jak stała do domu dziecka.

Renia, aby nie zwariować, wyobrażała sobie, że nie jest w domu dziecka, tylko na koloniach. Gdy opuściła dom dziecka, miała 18 lat i brzuch. W ciążę zaszła z chłopakiem, o którym nie warto było mówić. Renia na nową drogę życia dostała wyprawkę – 3,5 tys. zł w gotówce i adres ojca. Niestety mężczyzna tak jak matka odsiadywał wyroki w więzieniu.

Magda i Renia w końcu razem

Magda urodziła się trzy lata po Reni. Matka kolejny raz trafiła do więzienia z tym samym zarzutem: kradzież. W ciąży z tym samym mężczyzną. Kolejny raz urodziła i zostawiła dziecko. Sąd zdecydował, że malutkiej Madzi najlepiej będzie u bezpłodnej pary ze wsi pod Lipnem. Małżeństwo było bardzo miłe i kochające się, dziewczynka miała tam dobre życie. Prawdopodobnie biologiczna matka wysłała do Madzi dwie kartki pocztowe ze stemplem zakładu karnego. To potwierdzało, że jej matka nigdy się nie zmieniła. Niestety nikt nigdy nie pokazał Madzi tych kartek. Przepadły, zanim jeszcze nauczyła się dobrze składać literki. Magda z wiekiem, gdy dorastała, z całego serca chciała odnaleźć biologiczną rodzinę. Każdego dnia ta chęć narastała coraz bardziej. Kobieta szukała intensywnie, ale nie było żadnego odzewu.

2013 rok

W 2013 roku nadszedł dla Magdy ten szczęśliwy dzień… Kobieta w 2013 roku dokopała się do swoich danych sprzed adopcji. Znalazła wujka, następnie siostrę, a potem dowiedziała się, że jest jeszcze brat.

Zdjęcie ze strony Newsweek
Zdjęcie ze strony Polska Times

– Dwie literki i 29 lat czekania! Okazało się, że mój tata źle zapamiętał nazwisko biologicznej mamy. “Wadyńska”, powtarzał mi zawsze, kiedy się dopytywałam. Nigdzie nie mogłam tych Wadyńskich znaleźć. Dopiero gdy napisałam do urzędu w Bydgoszczy z prośbą o odpis oryginalnej metryki urodzenia, okazało się, że nie “Wadyńska”, ale “Wadzińska”. Dzięki temu mogłam już dojść po nitce do kłębka – opowiada dla Polska Times.

Magda wyobrażała sobie każdego dnia, jak wygląda jej biologiczna mama. Śniła o niej bardzo często. Z pewnością tęsknota wymuszała jej obraz. Mąż Magdy cały czas ją silnie wspierał. Pojechali odwiedzić wujka, od cioci dostała zdjęcie mamy.

-Dostałam od nich zdjęcia mamy. Pierwszy raz ją zobaczyłam. Okazało się, że wcale nie ma piegów. Spałam z tymi zdjęciami, zabierałam je do pracy. Pytałam wszystkich, czy jestem podobna. “Masz usta po matce” – mówili. Opowiadała w wywiadzie z mediami Magda.

Wszystko, by odzyskać siostrę

Kolejnym krokiem było odnalezienie siostry. Magda nie posiadała wielu informacji na jej temat. Wiedziała tylko, że Renia mieszka w Bydgoszczy. W związku z tym kobieta napisała kilka maili do urzędu miasta, ale niestety ochrona danych osobowych uniemożliwiła jej uzyskanie informacji. Od rodziny dowiedziała się, że Renata mieszkała kiedyś przy ul. Przemysłowej. Zrozpaczona siostra chodziła od domu do domu. Nikt nie chciał odpowiadać. W końcu nastąpił szczęśliwy dzień, nagle zadzwonił telefon… Siostra Magdy odnalazła się po długich latach poszukiwań.

Na pierwsze spotkanie siostry umówiły się w Toruniu. Nie mogły się nacieszyć sobą, chciały nadrobić wszystkie lata rozłąki. Patrzyły na siebie, pochłaniając z uwagą każde słowa szczęścia. Teraz Magda chce odnaleźć matkę, nie ma do niej żalu. Chce z nią porozmawiać, zobaczyć ją. Twierdzi, że gdy zobaczy mamę, będzie miała w życiu już wszystko, co ważne.

Źródło: Zaginione, rozdzielone rodzeństwo, poszukiwanie – newsweek.pl – Polska – Newsweek.pl

Przez pół życia szukała matki. Przypadkiem znalazła siostrę | Polska Times

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Fran Drescher – aktorka zgwałcona na oczach swojego męża (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl