Blog
Zaginieni Przed Laty

Policjanci z Archiwum X badają sprawę zabójstwa sprzed 29 lat

Policjanci z Archiwum X badają sprawę zabójstwa Kazimiery Kurkowiak. Do brutalnego morderstwa doszło 29 listopada 1991 roku w Poznaniu.

Policjanci z Archiwum X

Policjanci z Archiwum X zajmują się brutalnym zabójstwem Kazimiery Kurkowiak. Do morderstwa doszło 29 listopada 1991 roku w Poznaniu. Niestety przez wiele lat śledczym nie udało się rozwiązać sprawy, a morderca cieszy się bezkarnością na wolności. Jednak wierzymy, że pomimo upływu lat uda się rozwiązać tę sprawę.

W celu ustalenia kim jest morderca wszystkie zabezpieczone dowody i ślady są jeszcze raz szczegółowo analizowane.

Policjanci z Archiwum X badają sprawę zabójstwa sprzed 29 lat
Pixabay.com

W tym przypadku do zbrodni niewątpliwie doszło na tle rabunkowym. 29 lat temu w Poznaniu na ulicy Jędrzejowskiej nieznany sprawca wieczorem wszedł do domu, w którym mieszkały 2 siostry – Kazimiera i Zofia Kurkowiak w wieku 59 i 61 lat.

Okrutna zbrodnia

W momencie zdarzenia Kazimiera Kurkowiak była w piwnicy. W związku z tym to właśnie tam kobieta została zaskoczona przez napastnika. Sprawca zaczął ją dusić. W międzyczasie krzyki i hałasy usłyszała jej siostra będąca na piętrze. Natychmiast zeszła do piwnicy i próbowała pomóc siostrze. Mężczyzna obezwładnił obie kobiety. Następnie zaciągnął je do domu i dusząc, próbował się dowiedzieć, gdzie trzymają pieniądze. Po uzyskaniu tej informacji, zostawił w jednym z pomieszczeń skrępowane kobiety i poszedł szukać pieniędzy.

Policjanci z Archiwum X badają sprawę zabójstwa sprzed 29 lat
pixabay.com

Podczas gdy napastnik przeszukiwał pomieszczenia Zofia Kurkowiak zdołała się uwolnić z więzów. Wybiegła z domu i schroniła się u sąsiadów. To oni wezwali na miejsce policję. Sąsiedzi, którzy poszli sprawdzić, co się stało, znaleźli na podłodze ciało Kazimiery Kurkowiak. Kobieta już nie żyła.

Na miejscu zabójstwa policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny. Zabezpieczyli szereg śladów kryminalistycznych. Przesłuchali wszystkich ustalonych świadków, jak również drugą z sióstr. Nie udało się ustalić tożsamości napastnika.

Teraz sprawa tego zabójstwa trafiła na biurko policjantów z Archiwum X. Jeszcze raz dokładnie analizują wszystkie dostępne dowody i zabezpieczone ślady. To są ci sami policjanci, którzy w grudniu 2020 roku ustalili i zatrzymali sprawcę zabójstwa Zyty Michalskiej, które miało miejsce 26 lat temu.

Policjanci proszą wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia lub mężczyzny, który może mieć związek z tym zabójstwem, o kontakt pod numer tel. 572 900 236 lub mailowo pod adres: archiwum.x@po.policja.gov.pl

 

Źródło: KWP – Policjanci z Archiwum X badają sprawę zabójstwa sprzed 29 lat – Aktualności – Policja Wielkopolska

Poznań: Zabójstwo sprzed lat. Kto zabił Kazimierę Kurkowiak? (tenpoznan.pl)

Poznań: policjanci z Archiwum X szukają zabójcy Kazimiery Kurkowiak (fakt.pl)

Poznań blisko rozwiązania sprawy zabójstwa Kazimiery Kurkowiak – wiadomości Poznań (poznan1.pl)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: 21 lat temu zaginęła Basia Majchrzak – Zaginieni Przed Laty

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl